Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit jelent az, ha egy fogamzás...

Mit jelent az, ha egy fogamzásgátló több fázisú? És az első levél?

Figyelt kérdés

2012. júl. 16. 19:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2012. júl. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden tabletta hatóanyag-tartalma ugyanannyi.

Ált. 3 fázisú, 3 színű tabletta van. A levél elején alacsonyabb, majd közepén magasabb, a végén ismét alacsonyabb a hormontartalom (de ugyanazt a két fajta hormont tartalmazza az összes, csak más mennyiségben).

Jobban kell figyelni a szedésnél, hogy ne cserélgesd össze a különböző színű szemeket.

Az értelme meg az, hogy jobban utánozza a természetes női ciklusos hormonváltozást.


Nem szabad összekeverni a többfázisú és a kombinált fogalmát. Többfázisú=eltérő hatóanyagtartalom a különböző színű tablettákban, kombinált=kétféle hatóanyag.

2012. júl. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a 2 válaszoló válaszát. mentek a zöld kezek. :)
2012. júl. 17. 02:53
 4/11 anonim válasza:
Valaki megmondaná,hogy a Rezia egyfázisú vagy többfázisú?
2013. jan. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 bensdorp ***** válasza:
100%
A Rezia egyfázisú, a fehér tabletták mind ugyanolyan hormontartalmúak (így a sorrendjük felcserélhető), a zöldek pedig placebók (nem tartalmaznak hatóanyagot, csak azért vannak, hogy meglegyen a napi rutin, de azokat nem gond, ha kihagyod).
2013. jan. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Ez esetben akkor ugye nem jelent gondot,ha összekevertem két tablettát? Nagyon figyelmetlen voltam és félek,hogy ha többfázisú,akkor bajt okoztam magamnak :S

Köszönöm a választ!

2013. jan. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Az előző kérdésemre kapott válasz sajnos helytelen,ugyanis a REZIA TÖBBFÁZISÚ!
2013. jan. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 bensdorp ***** válasza:
Miből gondolod? Az összes aktív, fehér tabletta ugyanolyan hatóanyag-összetételű, ami azt jelenti, hogy egyfázisú. A zöldek placebók.
2013. jan. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A Rezia egyfázisú...
2013. jan. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Sziasztok!

Megmagyarázom az előző válaszomat:

Miután azt gondoltam,hogy rosszul vettem be,elmentem a doktorhoz és megkérdeztem,hogy milyen is az én gyógyszerem,mi a különbség egyfázisú és többfázisú készítmény között. A doktor úr azt mondta nekem,hogy az egyfázisút általában szoptatóknak,újdonsült mamáknak írják fel,nem úgy mint ez én,többfázisú Reziámat... Ezek után írtam ki azt,amit.

Ezt el is meséltem egyik barátnőmnek,akinek szilárd meggyőződése volt,hogy egyfázisú a Rezia,mert neki az ő orvosa azt mondta korábban. No,akkor visszamentem a rendelésre és egy másik doktorhoz kértem be magam,ahol újra megkérdeztem és ő már szintén azt mondta,amit az lőző hozzászólók.

Minkettő "szakembertől" megkérdezett vélemény és nem egyezett,de utóbbi doktor a főorvos,ezért rá hallgattam.

Ezek után persze szivesen visszamentem volna a másik orvoshoz és asszisztenséhez,akik rossz információt adtak,de nem vagyok a balhézós típus. Többet viszont biztos nem bízom meg az első orvosban...


Lényeg a lényeg: nektek volt igazatok,legalábbis a főorvos úr szerint,aki megnyugtatott,hogy a tabletták sorrendje Reziánál nem számít,nincs belőle gond,ha felcseréltem.


Bocsánat az előző információért,mentségemre szóljon,hogy tényleg egy nőgyógyász tájékoztatott félre és kibe bízzak,ha benne nem...

2013. jan. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!