Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Most akkor nekem hányas...

Most akkor nekem hányas melltartó kell, hányas a jó? Milyen méretben kezdjek el keresgélni az újabb vásárláskor?

Figyelt kérdés

A talált linknél azt olvastam mérjem meg a mell alati részt (ez jelenleg 76 cm) és a mellbőséget (ez pedig 95 cm).

A lenti 1-es táblázat, ha jól néztem erre 75D-75E méretet hozott ki.

Most én mégis 75C-ről 85B-ra váltotam már egy ideje, de hamrosan újra váltanom kell, mert ezek nőnek szüntelen. Milyen méretben kezdjek el keresgélni?

Ja, a link: [link]

15hkm


2012. júl. 2. 12:07
 1/5 A kérdező kommentje:

Ilyet is találtam, ezek szerint is D-s melltartó kell, és ha jól értem 75-ös.

"Első lépésben a mérőszalaggal mérjük le a mellkas kerületét, pont a mell alatt. Ez a melltartó mérete (70,75,80, stb.) Ha a mért szám nem 0-ra, vagy 5-re végződik, akkor a kerekítés szabályai szerint kerekítsük a méretet lefele, vagy fölfele.


Ezután mérjük meg a mérőszalaggal a mell kerületét, a mellbimbó magasságában, ott, ahol a mell a legteltebb.


Ha fenti két szám különbsége 10 cm-nél kisebb akkor AA méretű kosárra van szükség

Ha a különbség 12,5 cm, akkor A kosárra,

Ha a különbség 15 cm, akkor B kosárra,

Ha a különbség 17,5 cm, akkor C kosárra,

Ha a különbség 20 cm, akkor D kosárra,

Ha a különbség 22,5 cm, akkor E kosárra, és

Ha a különbség 25 cm, akkor F kosárra van szükségünk."

2012. júl. 2. 12:11
 2/5 A kérdező kommentje:

A számolás menete ugyan az, mint az előző esetben, de e szerint már nem D, hanem E vagy F jön ki (76 kerekítve 75, tehát 95-75=20).

Most akkor melyik, hányas a jó???? S.O.S.!!!

Kosárméret Mellbőség-mellkas

méretének különbsége

A kosár 12 cm

B kosár 12-14 cm

C kosár 14-16 cm

D kosár 16-18 cm

DD=E kosár 18-20 cm

F kosár 20-22 cm

G kosár 22-24 cm

2012. júl. 2. 12:17
 3/5 anonim ***** válasza:
A melltartókat fel lehet próbálni. Válaszd azt, amelyik kényelmes neked.
2012. júl. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem ezek a számítgatós táblázatok sosem váltak be. Inkább próbálj fel egy neked tetsző fazonból több méretet, úgyis csak úgy tudod meg, hogy melyik kényelmes. Egy rosszul megválasztott melltartó elég rondán el tud torzítani hosszú távon. Arról nem beszélve, hogy ahány származási ország, annyi méretezés, nincs egyszerű dolgunk.
2012. júl. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Azt tudom, de korlátozva van mennyivel mehet a próbafülkébe. Kényelmetlen 100x ki-be rohangászni, fel-le öltözködni.

Főleg, hogy a fazontól is sokminden függ.

2012. júl. 2. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!