Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem tudom felhelyezni a...

Nem tudom felhelyezni a tampont. Kb fél centit bemegy aztán elakad. Mit csinálok rosszul? 15/L

Figyelt kérdés
holnap strandra megyünk,és fel kéne tennem :S
2012. jún. 27. 12:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Guggolj le, vagy ülj le a wc-re és lassan told fel és kicsit hátra.
2012. jún. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
de nem megy mert elakad. úgy próbáltam
2012. jún. 27. 12:23
 3/8 anonim ***** válasza:
Csak akkor rakj fel tampont, ha éppen azon a részén vagy a menstruációnak, amikor nagyon sok vér jön, így az bőven síkosít. A végén, amikor kevés van, sose rakj fel, mert csak kidörzsöl, megsért. Én még úgy szoktam "csúcsidőben", hogy bevizezem az ujjam és bekenem vele a tampon tetejét és oldalát, hogy ne legyen száraz. Csak vigyázni kell nehogy annyira vizesre csináld, hogy megszívja magát. Meg még úgy emlékszem lehet tampon mellé kapni direkt O.B.-hoz tamponsíkosító gélt.
2012. jún. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ebben teljesen igaza van a második válaszolónak!
2012. jún. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen. megpróbálom. remélem sikerül !
2012. jún. 27. 12:27
 6/8 anonim ***** válasza:

minivel próbálkozz

és max kicseréled 2 óránként


otthon fürdés után ne azonnal tedd fel

hanem várj pár percet


moss fogat addig, stb


és utána guggolj le és lődd fel a minit

akkor nem akad el mert nem csont száraz már

2012. jún. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tedd fel az egyik lábadat a fürdőkád szélére és egy kicsit hátrafelé told a tampont, ne egyenesen fel. Sikosítót tehetsz a tampon tetejére, de ne sokat, így könnyebben bemegy.
2012. jún. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha elakad, akkor az azért lehet, mert száraz a hüvely. Na többek között ezért gyűlölöm a tampont...(ez magánvélemény, bocsi:)

Van még egy lehetőség a síkosítón kívül. Lehet az OB-nek is applikátoros fajtáját venni, ami sok szempontból jobb, mint a hagyományos. Egyrészt egy csőben van a tampon, ami sokkal könnyebben felmegy még száraz hüvely esetén is. Másodsorban nem kell kézzel érinteni a tampont, és a hüvelybemenettel sem érintkezik így. Ezért sokkal kisebb a fertőzés valószínűsége. Én ezt ajánlanám neked, ha már ennyire a tamponnál döntesz. Otthonra, éjszakára még így is jobb, ha maradsz a betétnél.


Ilyen az applikátoros o.b


[link]

2012. jún. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!