Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Félek. Nőgyógyászatilag...

Félek. Nőgyógyászatilag valami nincs rendben?

Figyelt kérdés

Ha babát szeretnénk, és biztos akarok lenni abban, teherbe tudok esni (tehát hormonprobléma nincs),hogy ki tudom hordani (szervileg stb.), és hogy nincs semmi bajom, meg hogy egyébként milyen az általános állapotom, hogy kell nekikezdeni? Mert pl ha bemegyek a nőgyógyászhoz, azt mondja, hogy próbálkozzunk 1 évig, aztán, ha nem jön össze, majd beszélhetünk....

Szóval? Ti hogy kezdenétek neki?

/Bunkó kímél, köszi... :-)/


2009. júl. 6. 15:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Magán uton biztos van lehetöség arra hogy kivizsgáltasd magad sok sok pénzért, de a tb ilyet nem áll. Ha egészséges vagy, egy álltalános vizsgálaton mindent megnéznek, esetleg elmondhatod ha a családban valami rendelleneség, genetikai betegség stb van. De egyébként pénzkidobás, mert lehet az elsö hónapban teherbe esel és sima terheséged lesz. Fiatal egészségesnek tünö szervezetnél nem vizsgálnak ki részletesen.
2009. júl. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, egészségesnek tűnök, és nincs panaszom, csak biztos akarok lenni, hogy nincs valami gyulladás, vagy valami, amit vérből, stb ki lehet mutatni.

Én is úgy tudom, hogy nem fizeti a tb, azért kérdeztem, hogy hogyan lehetne... de szerinted (szerintetek) nem lenne ez alap minden nőnek, hogy mikor babát tervez, kivizsgáltatja magát, és később mondjuk kevesebbe kerülne a kezelés, vagy a kórház, annyi ilyet hallani - ha valami baj van.... Vagy mondjuk megúsznák sokan a sok csalódást, meg könnyet, mert kb évekig nem esnek teherbe, és aztán csak nagy kegyesen rájuk figyelnek...

Tehát, akkor ne is keresgéljek, várjam a sorsomat, és próbálkozzunk?

2009. júl. 6. 15:31
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jól teszed, hogy ki akarod vizsgáltatni magad. Mindenkinek így kéne. Ha elmész a háziorvoshoz, szerintem ad beutalót laborba, csinálni egy vérképet meg egy vizeletvizsgálatot.
2009. júl. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Bennem is felmerült már ez a kérdés, mi is baba előtt állunk még. Többször, több dokit kérdeztem már, hogy az, hogy valakinek egy nőgyászati rutinvizsgálaton mindent rendben találnak, azt jelenti-e hogy a babásodással se lesz-e gond. A válasz mindig az volt, hogy nem, az csak akkor derül ki, ha élesben megy a próbálkozás.


Szerintem bőven elég akkor nekimenni a vizsgálatoknak, amikor egy év után nincs baba. Hiszen egy hónapban kb. 20% az esély akkor is, ha mindkét fél makkegészséges.


Egy hormonvizsgálat nagyon drága, a többi meddőségi kivizsgálást pedig úgy hallottam nagyon fájdalmas is. (pl. átjárhatósági) Én megértem, hogy nem lehet ok nélkül drága vizsgálatokat csináltatni. Sőt, szerintem fölösleges is, amíg nem indokolt. A fájdalmasakat meg csak akkor vállalnám, ha muszáj, csak úgy kiváncsiságból biztos nem.

2009. júl. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Van rá lehetőség. Családtervezésnek hívják, keresd fel az illetékes védőnődet, segíteni fog.


Judy

2009. júl. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak magánúton lehet utánanézni a dolgoknak, hanem pesten a női klinikán indítanak pároknak ilyen szülőfelkészítő tanfolyamot mely során megvizsgálják mindkét fél petéit és készítenek egy genetikai felmérést,hogy mennyire lesz egészséges a baba. Már nem emlékszem mennyibe kerül, 5ezer körül volt...azt hiszem januárban.

Én ezt kihagytam,mikor eldöntöttük a babát,abbahagytam a tablettát és elkezdtem szedni a terhes vitamint (elevit, gravida) 1hónapra rá jött a picim :) Most tartok a felénél...ősszel jön a kis husom.

Sok sikert!

2009. júl. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ha magán dokihoz mész akkor kifog vizsgálni!ha nem akkor valószinűleg elküld mivel nem akar csak úgy kezelgetni. azzal ha elküld vérképvizsgálatra nem veszitessz semmit,csak ők nem akarnak még több beteget ingyen! én úgy lennék vele a helyedben hogy elmondanáma dokimnak hogy én igenis kivizsgálást akarok nem 1 évmulva akarom hogy kideültjön ha lombik kell vagy ilyesmi. lényeg hogy csak magándokihoz menj. bárcsak énis korán mentem volna!szóval biztatni tudlak hogy menj
2009. júl. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor csak van esély, meg hát nem hülyeség ez...azért megpróbálom... :) Egészséges babát, meg komplikációmentes terhességet szeretnénk :)...


Köszi a segítséget, a babásoknak jó egészséget, és boldog babavárást kívánok, és mindenkinek további szép napot!

2009. júl. 6. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!