Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért változott meg a menstruá...

Miért változott meg a menstruációm? Normális, hogy ilyen?

Figyelt kérdés

Kb. 5 éve menstruálok, eddig általában 5-6 napig tartott és 1-2. nap volt a legerősebb, utána csökkent. Az utolsó 2 nap már alig volt, olykor már egy tisztasági betéttel is vígan elvoltam.


Ehhez képest mostanában 1. nap nagyon erős, aztán meg hullámzó. Most pl. a 2 nap kevéske volt, a 3. nap szinte semmi, ma pedig meg normál mennyiségű.

Most végülis nem gáz, mert itthon vagyok, de ha megyek valahova nagyon nehéz ez a dolog, mert nem tudom kiszámítani, hogy mikor kell tampont/betét és mikor elég egy tisztasági betét.


Normális, hogy megváltozott a mentsruációm? Másnak is szokott ilyen lenni?

17L



2012. jún. 20. 10:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Teljesen normalis, hogy valtozik az idok folyaman. Ez lehet mennyisegi valtozas, es meg a tunetek is erosodhetnek, csokkenhetnek. Ez osszefuggesben van sok dologgal, nehez megmondani mindet, de az en taasztalatom az, hogy jo minosegu kaja, keves csoki meg ilyenek, es a sport csokkenti a fajdalmakat, a mennyiseget hosszutavon. De ez nagyon osszetett! Meg a lelki dolgok is hatassal vannak a menstruaciora. 27/L
2012. jún. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, most megnyugodtam. :)


Az elmúlt 1 évben jelentősen erősödtek a görcsök, ezért elmentem a házi orvosomhoz. Elsősorban azt ajánlotta, hogy ne használjak tampont, mert ez is okozhat görcsöket, de írt fel gyógyszert is. Pár hónappal később egy kisebb baleset miatt csak a fél kezemet tudtam használni, ezért csak betétet használtam, mert annyira jól nem tudtam kezet mosni meg semmi, ezért ezt találtam higiénikusabbnak. És egyáltalán nem görcsöltem, ami nálam nagy szó.

Egyébként első nap szoktam görcsölni, amikor legerősebb a vérzésem. Most tampont használtam, ugyanis olyan programom volt, ahol ideálisabb volt ez és nem görcsöltem egyáltalán. Érdekes. :)


Szóval vannak ilyen érdekes összefüggések!

2012. jún. 20. 11:13
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, azt mondjak a tampon nem jo. En mindig azt hasznalok, de mar annyira mondjak, hogy ki fogom probalni nelkule, valtozik e valami.

Ne aggodj emiatt, semmi gond nincs :-) Ha nagyon faj vagy kimarad, az mar jelthet gondot. Eleve az eletunk folyaman vannak hormonalis valtozasok, föleg a te korodban, nem sokara be is fejezodik, es allitolag terhesseg utan is mas.

2012. jún. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!