Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS-ra adimetet szedek....

PCOS-ra adimetet szedek. Csinál ez a gyógyszer valamit?

Figyelt kérdés

Vagy az állandó hasmenéstől meg hányingertől fogynak le tőle az emberek?:D

Amúgy az nem egészségtelen, ha az embernek folyamatosan megy a hasa tőle?

Állítólag hashajtót sem szabad sokáig szedni.


2012. jún. 3. 19:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

jó gyógyszer. az elején jellemző csak a hasmenés. el fog múlni.

egyébként vércukorszint csökkentő.

2012. jún. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

PCOS-ra azért adnak metformin hatóanyagú készítményt, mert a legtöbb PCOS-ban szenvedő nőnek inzulinrezisztenciája van, azaz a gyorsan felszívódó szánhidrátokat elégtelenül kezeli a szervezet--> túl sok inzulint termel. Ez hízást okoz és terméketlenséget. Azért kell szedni és szánhidrát diétát tartani örökre, hogy rendben tartsa az inzulin termelést és nagyobb esély legyen a teherbeesésre--> segíti a peteérést, mivel a PCOS-ban hiába van sokszor menstruáció, az peteérés nélküli.

Én is szedtem 10 éves koromtól 16-ig, utána Merckformin XR-t kaptam. Nem fogytam tőlük az ég világon semmit, bár 47 kilósan nem is volt hova plusz ezek mellett nem volt semmi bajom, nem volt hányingerem, semmi... Gondolom nálad is végeztek cukorterhelést, mivel anélkül NEM írhatnák fel ezt, mivel nem minden PCOS-os nőnek van inzulinrezisztenciára, amire ez a készítmény való. Nem hiszem, hogy túlzottan jót tesz, de 1-2 hétig muszáj tűrni, ha nem múlik, akkor vissza kell menni az orvoshoz, hogy adjon mást. Én is azért kaptam a Merckformin XR-t, mert gyomorkímélő, retard és napi 1-et kell bevenni.

2012. jún. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Igen csináltak cukorterhelésest és inzulinrezisztenciám van.

Bár a vércukorszintem az normál volt.

Ettől nem tud nagyon leesni?

Nagymamám cukorbeteg volt, és egyszer kómába került, annyira leesett a vércukra.

2012. jún. 3. 20:07
 4/11 A kérdező kommentje:
Neked hogy-hogy ilyen fiatalon kiderült? Vagy te cukorbetegségre szeded?
2012. jún. 3. 20:09
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem vagyok cukorbeteg, pcos-m van meg inzulinrezisztenciám. Azért derült ki olyan fiatalon, mert túlzott szőrnövekedésem volt, amivel orvoshoz jártunk + 9 éves korom óta menstruálok és egy ultrahangon látszódtak a picike meg nem ért tüszők, amikből adódott a policisztás ovárium. Laboreredményeken is beigazolódott, tulajdonképpen a hízáson kívül minden tünetem meg van, ami a pcos-ra jellemző.

Amúgy igen, leeshet tőle a vércukrod, hipoglikémia alakulhat ki. De csak akkor, ha nem eszel a gyógyszer bevételekor. Ha már egy picit is eszel, akkor nem fog leesni. A vércukorszint azért normális, mert az inzulinrezisztencia nem egyenlő sem a diabétesz egyes, illetve kettes típusával. Nekünk nem a vércukrunkra kell ügyelni, hanem az inzulinszintünkre. Ezért kell a glikémiás index szerint táplálkozni, hogy ne vigyünk be hirtelen nagy adag gyorsan felszívódó szénhidrátot. Persze inzulinrezisztenciából sajnos nagyobb eséllyel alakulhat ki kettes típusú diabétesz, mint akinek eredetileg semmi baja. Terhességkori diabétesz pedig majdnem mindig kialakul.

2012. jún. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Örököltem amúgy a pcos-t, anyának is van, csak neki nincsenek apró cisztái, meg nála enyhébb volt a szőrnövekedés. :) De IR-e ugyanúgy van.
2012. jún. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Akkor szerencséd van, hogy ilyen jó kezekbe kerültél.:)

Nekem csak fogamzásgátlót írtak fel mindig.

Bár a mostani doki is azt mondta, vagy az, vagy ez.

Merthogy szerinte ez nem befolyásolja a cukorbetegséget.

De sok helyen meg azt olvastam, hogy igen.

Meg hogy teherbeesni is nehéz vele, de van akinek meg egyből sikerül.

Furcsa dolgok ezek. Lehet inkább lelki eredetű?:)

Nekem már kiskoromtól kezdve fura volt megélni, hogy lány vagyok. Külsőre tök nőies vagyok meg minden, de belül vhogy semlegesnek érzem magam.:D Lehet ebből fakad.

2012. jún. 3. 20:33
 8/11 anonim ***** válasza:
Sajnos nem lelki eredetű. :) De nem is régi betegség és igazából nem is tudnak vele nagyon mit kezdeni az orvosok ahogy tapasztaltam a 10 év során, azt mondják, hogy generációs betegség. Van a metformin és kész, ja meg persze a diéta és mozgás, dehát... Amikor elkezdtek kezelni, akkor ki sem mondták, hogy PCOS, mert nem is nagyon létezett még a dolog, kutatási alany voltam. Foggátló azért nem jó, mert súlyosbítja az inzulinrezisztenciát. Én sem éreztem magam olyan kislánynak anno, mint ahogy másokat láttam. :) De én ezt utólag betudtam a magasabb tesztoszteron szintnek, vagy legalábbis biztos, hogy hatottak a hormonok a viselkedésemre.
2012. jún. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hát nem lehet tudni, hogy a tyúk vagy a tojás volt előbb.:)

Azért sztem az is jót tesz, ha az ember tisztába jön magával.

2012. jún. 3. 21:12
 10/11 anonim ***** válasza:
Persze! Az mindig nagy segítség önmagunknak. :) És kitartást az adimethez! :D
2012. jún. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!