Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit csináljak még? Ezt már...

Mit csináljak még? Ezt már tényleg nem bírom tovább. Tavaly áprilistól felfázásos gondjaim voltak...

Figyelt kérdés

18 éves vagyok. Tavaly áprilistól felfázásos gondjaim voltak. Mentem háziorvoshoz, mindig írt fel antibiotikumot. A legrosszabb eset az volt,hogy mentünk barátommal és a családjával a barlangfürdőbe és kb fél-3/4órát voltam a vízben,nagyon elkezdett fájni a hugycsövem alig mertem elmenni vécére,de végül elmentem és vért pisiltem.Onnantól 5percenként mentem vécére,legszivesebben fel sem álltam volna onnan,de borzasztóan fájt. Mikor hazajöttünk elmentünk az ügyeletre,megint antibiotikumot kaptam.Egészen 10 nappal ezelőttig felváltva szedtem az antibiotikumokat, volt,hogy 2hetente, volt,h havonta mikor hogy. 10 nappal ezelőtt végre elmentem egy debreceni nőgyógyászhoz,aki felírt nekem egy olyan gyógyszert, amit 30 napig kell szednem (1 levélen 10bogyó van és 3levél van). Már egy levelet elszedtem és semmi változás,tegnap aludni nem bírtam a fájdalomtól (valamikor előjön valamikor nem). Nagyon félek,hogy meddő leszek vagy valami komolyabb bajom lenne...

Ha valaki kérdezné,azért nem mentem hamarabb orvoshoz,mert tavaly nyáron nem volt olyan vészes,előjött 2hetente kb,tartott 2-3napig vagy volt,hogy 1napig szedtem rá gyógyszert és jobb lett.Aztán jött a suli,ahonnan ígyis nagyon sokat hiányoztam,így nem tudtam elmenni.Hogy vége lett a sulinak úgy mentem el...


Viszont azt figyeltem meg,hogy ha barátommal együtt vagyunk ÚGY,akkor utána sokkal jobban fáj.Lehetséges,hogy azért,mert közel van a hüvely fala a hugycsövemhez és megnyomja és attól fáj?Tegnap előtt is együtt voltunk,utána eléggé fájt,de hamar elmúlt.Tegnap megint együtt voltunk este,de éjszaka aludni nem bírtam,jártam sokszor vécére és borzasztóan fájt alapból is,nem csak ha pisiltem... Akkor gondolom a szex egy ideig (legalább 20napig,amíg szedem a gyógyszert) hanyagolva lesz... :(


Mit tehetnék,hogy jobb legyen? Szerintetek ez tényleg felfázás?Nem valami komolyabb?


A doki amúgy azt mondta,hogy felfázás,ami nem volt megfelelően kezelve,amikor kellett volna... és most ez van...


Elnézést,hogy hosszú lett,de remélem tudtok segíteni...


2009. jún. 29. 11:04
 1/6 anonim válasza:
Előfordulhat, hogy nem lett időben kikezelve, de én azt ajánlom, hogy kérj egy teljes nőgyógyászati kivizsgálást, amiben esetleg van ultrahang is, nehogy valami gyulladás legyen a szervezetedben. Nekem is elég érzékeny azon a ponton, és ha fűrdőbe megyek, én mindig felhelyezek egy tampont, ami valamilyen szinten véd, ha más nem a hüvelyi fertőzésekkel szemben. Illetve próbáld ki a kamillás fűrdőt, mert az is szokott ilyenkor segíteni. Feloldasz fűrdővízben kamilla virágot, és ülőfűrdőt veszel. Remélem valamit tudtam segíteni.
2009. jún. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Mikor elmentem hozzá,én is azt hittem,hogy majd csinál ultrahangot is meg mindent,de csak felnyúlt és ennyi volt...

Ha nem javul ezalatt a 20nap alatt,akkor visszamegyek hozzá és kérek teljes kivizsgálást.

Köszi,hogy írtál! :)

2009. jún. 29. 11:27
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

én nagyon komolyan együttérzek veled, ugynis én is pont tavaly ápr. óta nem tudok 100%ig kilábalni ebből a rohadt nyavalyából. a betegéged/betegségünk nem klasszikus "felfázás" ezt tudnod kell, hanem egy ronda krónikussá vált hólyaghurut. a gondjaim nekem is pontosan ugyanezek mint neked. ez alatt a másfél év alatt elfogyasztottam már vagy egy tucat urológust meg nőgyogyót együttvéve, de érdemit sajnos ők sem tudtak csinálni. amikor legelőször előjött nekem, akkor még gond nélkül elmúlt egy antibió kúrától, de amikor másodjára is előjött (nekem is szex után, ráadásul úgy, hogy direkt gumival (!!) csináltuk) akkor onnantól nem volt megállás. a tavalyi nyarat orvoshoz járkálással töltöttem, volt UH, urográfiai RTG, tenyésztések. azt nem tudom, hogy te már végigmentél-e ezeken, úgy értem, végeztek-e nálad laboros vizelettenyésztést. nagyon fontos, hogy akkor kell elvégezni, mikor tüneteid vannak és nem szedsz illetve ezt megelőzően 2 hete nem szedtél antibiotikumot. ha szerencséd van, akkor találnak baktériumot, amit célzottan lehet kezelni. a gond az, hogy sajna szinte mindig az van, hogy ok, belőtték a bacit, beszedted a gyógyszert, de amint leállsz a szedéssel, újra kijön. pokoli kör, tudom... nekem ebből lett pont elegem, hogy azokkal az immungyengítő, méreg antibiókkal tömnek, úgyhogy én már nem is megyek vele dokihoz, ha előjön, hanem magamat kúrálom, és ér annyit, mint a gyógyszeres kúra, csak épp nem kúrom tönkre a bél meg a hüvelyflórámat. én ilyenkor tőzegáfonyakapszultá szedek nagy dózisban, illetve Urogin cseppeket iszom. ezeket mind bioboltban lehet kapni. ezenkívül hordószámra iszom a vizet meg a cickafark teát, és akkor jobb lesz. most is rajtam van, pedig már febr. óta nem jött ki. megfigyeltem, hogy a stressz, lelki gondok felerősítik ezt a betegséget. mostanában sok minden összejött, para a szigorlatoktól az egyetemen, barátommal gondok... stb, úgyhogy az ilyen tényezők is közrejátszanak. nekem volt amúgy egy urológusom, aki azt mondta (bár először kiröhögtem magamban) hogy ez könnyen válhat pszichoszomatikus betegséggé, azaz lelki alapúvá. lehet benne igazság, ugyanis velem szinte mindig az van-amit te is írtál- hogy tüneteim vannak, iszonyatosan lángol, görcsöl az alhasam, de minden negatív, gyulladást nem látnak. én is kiborulok időnként emiatt a nyavalya miatt, hogy miért kell nekem ilyen fiatalon ezt tűrni?? azt tudom neked tanácsolni mindenek előtt, hogy ne szedj be antibiotikumot, mert azzal többet ártasz, mint hazsnálsz, kiöli a bél-hüvelyflórádat (hüvelygomba pluszba!!), gyengíti az immunrenszered. szedj nagyon sok c-vitamint, és próbálj ki természetes gyógymódokat. sanos nem garantálom, hogy ebből 100%ig ki fogsz gyógyulni, mert ez nálunk hajlam, és elég egy apró elővigyázatlanság (hideg kő mezítláb, ha egyszer is kihagysz vmi higiénés szabályt, keveset iszol) máris itt a baj. remélem tudtam segíteni valamit. az pedig nagyon fontos, hogy bármennyire is el vagy keseredve, utána hagyd abba a sírást és áll fel, ne add fel!

2009. jún. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok: itt egy link a házipatika.hu egyik fórumjából, ahol hasonló bajjal küszködő nők-lányok osztják meg egymással a bajaikat és a tapasztalataikat. vannak köztük nagyon jó ötletek, természetes gyógymódok. rengeteg a komment, de érdemes elolvasnod. tehát a link:

[link]


még valami: tudom, hogy baromi nehéz, de próbáld elterelni időnként a gondolataidat a betegségről. éld az életed, bulizz, járj el, próbál nem csüggedni. ha mindig ezen pörögsz, akkor a tünetek is rosszabbak, tapasztalat:(

a legjobbakat a kívánom: egy sorstársad:)

2009. jún. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Jaj,köszönöm szépen az utolsó válaszolónak,nagyon aranyos vagy! Próbáltam kimozdulni,ugye tegnap este borzasztóan fájt,reggel pisilés után megint,majd egy kicsit enyhült és barátommal elmentünk az állatkertbe egy egész délutános program,nemrégen jöttem haza.Addig nem is lett volna semmi bajom,ha nem megyek el vécére,de sajnos rámjött,pisiltem és onnantól nem volt megállás.Elmentünk még vagy 2állathoz,de járni alig bírtam.Szerencse,hogy kocsival mentünk,mert biztos,hogy elájultam volna ha sétálnom kellett volna többet.Most itt ülök,betakarózva,iszok csomo vizet meg nesteat,remélem hatni fog.Egyébként tőzegáfonyát én is elszedtem egy dobozzal de szinte semmit nem használt(mi is boiboltban vettük),úgyhogy már tényleg nem tudom mit csináljak... Próbálok kimozdulni,nem törődni vele,de borzasztóan ég,fáj,nagyon rossz... :(((


Köszönöm szépen azért,hogy írtál és Neked is minden jót,remélem túlleszünk ezen valahogy :(((

2009. jún. 29. 18:49
 6/6 A kérdező kommentje:

Még annyit kérdeznék,hogy Te mit szoktál csinálni akkor,ha egész nap fáj a hugycsöved,szinte mozdulni sem bírsz? Oké,pihensz,meg szeded a c-vitamint meg a tőzegáfonyát.De ezen kívül?


Hallottam az ülőfürdőkről,azokat próbáltad már?Hatott neked valamit is?Hogy csináltad?


Köszönöm előre is a válaszodat! :)

2009. jún. 29. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!