Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló abbahagyása...

Fogamzásgátló abbahagyása után kb. mikor áll be a ciklus?

Figyelt kérdés

azért kezdtem el szedni, hogy beálljon, mert nagyon rendszertelen volt. most szeretném abba hagyni és kíváncsi lennék, hogy kb. mikorra kellene beállnia és mikor van az, hogy késik! hány hónap kb? nektek mikorra állt be?

köszi

kort is légyszi


2012. máj. 2. 21:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Mennyire volt rendszertelen?

A tabletta addig "állítja be" a ciklust, amíg szedi az ember. Mert igazból nem a te ciklusod állítja be, hanem a tiéd kikapcsolja, és csinál egy műciklust.

Ha abbahagyod, ált. visszatér a probléma, sőt, gyakran még rosszabb, mint előtte.

Mennyi ideig szedted?


Ha nem volt nagyon rendszertelen, és rövid ideig szedted, akkor van esély rá, hogy rendszeres marad.

2012. máj. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

nagyon rendszertelen volt,kb 3-4 havonta jött meg. volt már egy fog gátló szünetem akkor fél évig nem jött meg.

kb 5 éve szedem! :/ akkor ne várjam hogy beáll..

2012. máj. 2. 22:32
 3/7 anonim ***** válasza:

Ne, ne várd.

Nem is értem mi a f.sznak írnak rendszertelen vérzésre tablettát. Az nem oki, hanem tüneti kezelés. Addig vérzel rendszeresen, amíg szeded.

Endokrinológiai (hormonális) kivizsgálás kell neked, mert tuti, hogy hormonbajod van.

2012. máj. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
hát én se tudtam, akkor a doki csinált hormon labort de nem volt semmi, azt mondta szedjem a tabit és ha gyereket akarok majd orvosi segitség kell..
2012. máj. 3. 01:12
 5/7 anonim ***** válasza:

Én 5 évig szedtem (18-23 éves koromig), nekem is rendszertelen volt, bár közel sem annyira, mint neked. Tavaly márciusban hagytam abba, és nyár végére rendeződött, abbahagyás után, az első pár hónapban rendesen megjött és pont nyáron, volt, hogy 3-4 hétig barnáztam meg hasonlók, de őszre beállta, azóta nagyjából (1-2 nap eltérés) rendszeres, 35 napos ciklusaim vannak, érzékelhető peteéréssel.

24N

2012. máj. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálam:hónapok óta elhúzódó vérzésekkel küszködtem(2-3 hétig tartott a menses),kaptam rá Provera tablettát.

Szépen meghozta,megvonásos vérzés formájában,majd egy hét után is múlt tőle.Baromira örültem!!!

Ennek 8 hete,azóta semmi.

Most azért idegeskedek miért nem jön meg..

2012. máj. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
:/ átérzem a helyzeted! én is ettől félek, de már nem akarok gyógyszert, nem akarom magam mérgezni :S
2012. máj. 3. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!