Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit lehet tenni az erős...

Mit lehet tenni az erős menstruációs fájdalommal, amikor semmi nem segít? 18/L

Figyelt kérdés

több, mint 5 éve menstruálok, és amellett, hogy nem rendszeres, első nap nagyon görcsölök, szinte képtelen vagyok mindenre, teljesen leterít. Próbáltam már többféle gyógyszert is, de egy sem segít. se a melegvizes tömlő, se semmi! Esetleg az, ha mélyen elalszok, és alszok egy kicsit, de olyankor elaludni is nehéz :(

Van valami egyéb jól bevállt házi praktika?



2012. máj. 2. 21:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én azt javaslom, hogy ha 18 évesen még nem állt be inkább nézzen meg egy orvos. Mondanám, hogy cickafarkfű tea de az ilyen menstruáción nem fog segíteni.
2012. máj. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
53%

1. Orvostól lehet erősebb gyógyszert kérni.

2. Ha annyira erősek a görcsök, nem ártana egy kivizsgálás sem, hogy nincs-e szervi oka.

3. Fogamzásgátló, de ez csak akkor lenne járható út, ha rendszeresen menstruálnál. Így ne nagyon jusson eszedbe.

2012. máj. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
49%
Azt próbáld, h nem akkor veszed be a fájd. csillapítót, mikor már fáj, hanem jóval előtte.
2012. máj. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
22%

A fogamzásgátló pont jó arra, hogy a rendszertelen ciklust rendezze, és görcsöket csökkentse.


Az orvos tud felírni erősebb fájdalomcsillapítót, görcsoldót annál, mint ami recept nélkül kapható.

2012. máj. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"A fogamzásgátló pont jó arra, hogy a rendszertelen ciklust rendezze, és görcsöket csökkentse. "


Tévedsz. Rendszertelen menzeszre nem szabad tablettát írni, mert nem a menzeszt rendszerezi, hanem kikapcsolja a ciklust. Abbahagyás után jó esetben csak olyan lesz mint előtte, sok esetben meg még szarabb. Esetleg egyáltalán nem is lesz ovu.

2012. máj. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nem szoktam szedni gyógyszert, fogamzásgátlót pedig nem is szeretnék, majd pár év múlva esetleg!

Köszi a válaszokat!

2012. máj. 2. 22:06
 7/13 anonim ***** válasza:
52%

Jó, hogy felteszel egy kérdést, utána pedig kijelented, hogy egyik megoldást sem akarod... hmm


Csakis gyógyszerrel lehet erős fájdalmakon segíteni. Ez vagy a fogamzásgátló, ami ugye hormon, vagy pedig a menzesz előtt 2 nappal elkezdesz szedni nem szteroid gyulladásgátlót. (apranax, xilox, cataflam) Ez megakadályozza, hogy görcsölj.

Más emberi megoldás nincsen, esetleg még a szex.

2012. máj. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Syba válasza:
100%
Lehet hülyeségnek fog hangzani amit írok , de egy forró , csípős jó ízű húsleves , olyan mama vagy anya féle az nekem mindíg segít!!
2012. máj. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Néhány lazító gyakorlat, és ha fájdalomcsillapítót is szeretnél, akkor Algoflex M (nagyon jó, direkt menstruációs fájdalomra van), Algopyrin vagy Panadol.
2012. máj. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Ha nagyon rosszul vagy, akkor menj el a dokihoz és ad egy injekciót. 10 másodperc múlva jól leszel. Saját tapasztalat. Már feketét láttam a fájdalomtól.
2012. máj. 17. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!