Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Még mindig nem jött meg, és...

Még mindig nem jött meg, és kezdek aggódni (? )

Figyelt kérdés

az összes osztálytársamnak és ismerősömnek megjött a menstruációja, de nekem nem. 12 éves vagyok.

tudom hogy várni kell vele de már a 10 éves unokatestvéremnek is megjött, és aggódom.:(


2012. ápr. 29. 19:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Felesleges aggódnod. Az átlag egyébként is 13 év körül van, de az sem kóros, ha vkinek csak 16 évesen jön meg. Nem egyforma ütemben fejlődünk:)

Anyumnak is, nekem is 15 évesen jött meg, nincs ebben semmi.

Ha 16 éves korodig nem jön meg, akkor menj el dokihoz. Előtte teljesen felesleges aggódni.


OFF: Szerintem meg pont az az aggasztó, hogy manapság már 8-10 évesen menstruálnak a lányok.

2012. ápr. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
16 éves korodig semmiről nem vagy lekésve. Ha addig sem jönne meg, nem árt elmenni orvoshoz, de még akkor sem biztos, hogy baj van. Úgyhogy nyugi, bőven van időd... :)
2012. ápr. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
oké köszi:)
2012. ápr. 29. 20:27
 4/7 anonim ***** válasza:
Mindenki más ütemben fejlődik. Ez nem verseny, ne azt nézd, hogy más lány már menstruál. Ha már elkezdett nőni a melled, és szőrösödik a puncid és a hónaljad, akkor nincs gond, mert ez azt jelenti, hogy beindult a nemi érésed. Viszont ez hosszú, több évig tartó folyamat. Legyél türelmes!
2012. ápr. 30. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
oké :)
2012. ápr. 30. 07:48
 6/7 anonim ***** válasza:
Pontosan úgy van, ahogy az előttem szólók elmondták. Még családon belül is lehetnek eltérések, mert nekem 12 évesen jött meg, míg testvéremnek csak 14 évesen. Én meg is ijedtem, hogy ilyen korban minek menstruálok. Nyugodj meg, semmiről sem késtél le, és addig is élvezd a hónap minden napját. És hogy mikor jön meg: az is lehet, hogy már holnap, de még 4 évbe is beletelhet.
2012. ápr. 30. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nyugi, ez nem gond, nekem is csak nemrég 13 évesen jött meg. Amúgy nem egy nagy élmény, addig örülj amíg nincsen.:(
2012. ápr. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!