Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van itt olyan, aki fiatalon,15...

Van itt olyan, aki fiatalon,15-16 évesen kezdett fogamzásgátló tablettát szedni, de már abbahagyta? Mi a tapasztalata?

Figyelt kérdés
Volt vmi gond a szedés alatt/szedés abbahagyása után?
2012. ápr. 23. 19:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, én. 16 évesen is szedtem, majd 20 évesen (mindkétszer ciklusrendezésre). Sosem volt utána semmi gond, 24 vagyok, kb. 2 hét múlva születik az első babánk.
2012. ápr. 24. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat!

Megkérdezhetem, hogy mennyire volt rendetlen a ciklusod és Meddig szedted a gyógyszert?

Abbahagyás után szépen helyreállt a vérzésed?

Spontán estél teherbe, vagy segíteni kellett?

2012. ápr. 29. 13:28
 3/5 anonim ***** válasza:

Spontán estem teherbe, akkor elég rendszertelen volt (60-70 nap), utána is rendszertelen maradt (40-50 nap), PCOS-em volt ugyanis. Erre már soha nem szedném be a fogamzásgátlót, a férjem ugyanis orvos, és azt mondta, hogy a lehető legrosszabb kezelése a cikluszavarnak a fogamzásgátló. Védeni viszont tökéletesen védett, csak mint kiderült,a ciklusrendezésnek nem ez a módja.

Később megkaptam azt a gyógyszert, amely kifejezetten erre a problémára való - ettől 28 naposak lettek a ciklusaim nagyon rövid idő alatt, szabályos, középidei peteéréssel. Tehát ez már segített. Mikor beállt, akkor kezdtünk próbálkozni babával,és ahogy írtam, hál' Istennek jött is, abszolút spontán. :)

2012. ápr. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nah igen, ezért kérdeztem rá:D

Mert olyan még nem sokszor hallottam, hogy vkinek a tabi helyrerakta volna a ciklusát. Rendszertelen vérzésnél ált. rosszabb lesz utána.


Metformint kaptál a PCOS-re?

2012. ápr. 29. 13:59
 5/5 A kérdező kommentje:

OOOO, most esik le:)

Szerintem mi már beszéltünk a PCOS-ről, fel is vettelek facebookon. Ez lehetséges?:D

2012. ápr. 29. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!