Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől vérzek? (11/L)

Mitől vérzek? (11/L)

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy egy fél órája észrevettem, hogy vér van a bugyimban, majd kinyomoztam, és a hüvelyemből jön. Ez mi lehet? Menjek nőgyógyászhoz? 11/lány

2012. ápr. 15. 17:30
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem kamu kérdés. Apukám elmagyarázta, hogy mi a menstruáció, de nem gondoltam, hogy ilyen korban jön meg, ő is azt mondta, hogy majd később fog megjönni, csak jobb a biztonság. Egy kis faluban élek, és apukám szerint a koromhoz képest érett vagyok. Eleinte csak egy nagyon kevés vér volt, de aztán el kezdett ömleni belőlem, szóval felraktam egy tampont (elsőre nem sikerült, de aztán a második felment) és elmentem betétet venni. A mini tampon megtelt egy óra alatt. Szerencse, hogy vettem éjszakai betétet is, így most azt használom. Köszönöm annak, aki segített, és aki kamu kérdésmek gondolta, annak sajnálom, hogy raboltam az idejét.
2012. ápr. 15. 19:08
 22/29 anonim ***** válasza:

Hallod, az nem telik meg egy óra alatt! :S Akkor vagy nagy a gond, vagy benézted. Én jóval idősebb vagyok, úgy hogy tudom hogy annak több óra kell, amíg az jól megszívja magát.

A másik meg: én nem tartottam idáig kamunak a kérdést de: csak úgy simán felment? 11 éves vagy és elvileg szűz: hogy tudod ilyen lazán leírni a tampon felhelyezését? Baromira tud fájni az egy olyan kislánynak mint te vagy!

2012. ápr. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
Alaposan utánaolvastam. Az első próbálkozásra nagyon ráizgultam és egyáltalán nem ment. A második próbálkozásra is fájt, de megnyugtattam magam, és nem is volt olyan nehéz. Mikor egy fájósabb ponton túljutott már nem is éreztem. Egy óra alatt annyira telt, meg hogy kisebb fájdalommal, de elég simán ki tudtam húzni. Utána még bizseregtem, de csak nagyon kicsit. És apukám áthívta nagynénémet, hogy beszélje meg velem rendesen a dolgokat, mert ő nem volt biztos benne, hogy eleget magyarázott, úgyhogy nemsokára itt lesz nagynéném, és kicsivel normálisabb felvilágosítást ad, mint apukám. Ő eléggé szórakozott.
2012. ápr. 15. 19:33
 24/29 anonim ***** válasza:
Mit mondott Apukád pontosan a menstruációról és a tampon használatáról?
2012. ápr. 16. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
Apukám elmondta, hogy majd évek múlva görcsölni fog a hasam, és utána vér fog folyni a hüvelyemből. Azt mondta, hogy ilyenkor kell használni a tampont, amit tiszta kézzel kell felrakni oda, ahonnan a vér folyik, majd mikor megtelik ki kell venni, úgy, hogy meghúzzuk a madzagot, ami rá van rögzítve, maximum 6 órát tarthatom bent. Még mondta, hogy van olyan is, hogy betét, és majd olyant is vesz nekem, csak elfelejtette. De tegnap itt volt nagynéném és rendesen elmondott mindent, ő is hozott betétet, és leszidta apukámat, hogy miért tampont vett nekem. Majd megígértette velem, hogy 13 éves koromig, ha nem lesz különösebb szükségem a tamponra, akkor betétet használjak, és akkor is szóljak neki, amikor átváltok tamponra. Szóval mostmár értek mindent. Köszönöm mindenkinek a segítséget. És igazatok volt, tényleg nem kellett volna tampont használnom.
2012. ápr. 16. 09:38
 26/29 anonim ***** válasza:
Szia! Én írtam, hogy nyúlj fel a puncidba és tapasztald ki milyen a hüvelyed. Természetesen úgy gondoltam, hogy akkor nyúlj a puncidba, ha nem menstruálsz.
2012. ápr. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Kicsit ijesztően mondta el Apukád mi a menstruáció. Én úgy mondtam volna, hogy az érett petesejt, ha nem termékenyül meg, nem tapad a méh falába, hanem leválik, és ezt vérzés kíséri a puncidon keresztül.
2012. ápr. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Tudom, hogy az is ijesztő egy kislánynak ha vér jön a puncijából, de ha megmagyarázzák, hogy miért van, akkor talán jobban elfogadja.
2012. ápr. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Jobb, ha betétet használsz, majd később használhatsz tampont.Én is 11 éves vagyok, de nekem még nem jött meg szerencsére.(:
2012. ápr. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!