Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A rákszűrésem eredménye P3....

A rákszűrésem eredménye P3. Mit tudtok erről? Tulajdonképpen mit jelent, mekkora probléma, mikkel kezelhető? Minden érdekel!

Figyelt kérdés
2009. jún. 18. 22:25
 1/8 anonim ***** válasza:

"A P3-as leletű egyéb rendellenességek közé tartoznak különféle gyulladások, például egy gyulladásos nemi betegség, a kondilóma vagy az endometriózis. Ezek a kórképek természetesen kezelést igényelnek, de nem rosszindulatúak.

A P3-as citológiai eredmények kétharmad részben gyulladásos folyamatokra utalnak. Ilyenkor antibakteriális kezelés után a citológiát megismétlik. Ha a gyulladás kizárható, tölcsér alakú szövetmintát vesznek, ún. konizációt végeznek. A szövetminta kivágása történhet lézerrel. A szövettani vizsgálat eredményeképpen a rendellenességről kiderülhet, hogy nem daganat, vagy ha mégis, akkor 0 stádiumú, azaz a hám és kötőszövet határát nem lépi át, így könnyen és kockázatmentesen eltávolítható. Szerencsés esetben már a konizációval sikerül teljesen kimetszeni, és nem szükséges további beavatkozás.

Ha a konizáció nem volt kellő kiterjedésű, illetve P3-asnál rosszabb lelet esetén kiterjesztett konizációt végeznek, illetve - főként a már szült nőknél - eltávolítják a méhet. Természetesen a méhnyakrák kezelése ennél az egyszerű sémánál összetettebb, de erre most nem célunk részletesen kitérni." Ezt találtam.

2009. jún. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2009. jún. 18. 22:32
 3/8 anonim ***** válasza:
HPV tesztet nem csinált a doki?
2009. jún. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem, egyszerű rutinvizsgálat, és rákszűrés. Az asszisztense mondta reggel, hogy menjek vissza feltétlenül kedden, mert P3-as lett az eredmény. Néztem rá, azt se tudtam ez mit jelent, azt mondta, semmi komoly, optimális esetben rövid kezelés után elmúlik.
2009. jún. 18. 22:40
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát akkor ez esetben a szöveg első fele illik rád, hogy egy gyulladás van.
2009. jún. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Remélem hogy megúszom egy gyógyszeres kezeléssel, és semmi tött probléma. Köszönöm a segítséget, kicsit megnyugodtam.
2009. jún. 18. 22:49
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű csak gyulladás, nem tudom miért nem tudják elmondani rendesen, csak berendelnek, hogy azonnal menjél be, hátha kapsz egy szívbajt. Nálunk az asszisztens nő még fel is háborodott, hogy minek ez a kiborulás, nem kell itt végrendelkezni. Na ja, és honnan kéne tudni, mikor csak ennyit mond feltétlenül menni kell vissza azonnal.


(Legutoljára csodálatos kis szemölcsök miatt voltam, nem amiatt sem csináltak HPV tesztet, a váróban meg ki van plakátolva, hogy nagy valószínűséggel a hpvtől van. Mikor megkérdeztem mitől van, a válasz: sok mindentől lehet. Aztán lecseszett, hogy miért nem használok óvszert. Megkérdeztem, hogy ő vajon használ-e a feleségével. Csak krákogott.

A HPV tesztet a TB csak akkor finanszírozza, ha már nem egyszer volt rossz eredményed. Hurrá.. Bocs, csak kijött..)

2009. jún. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem vagyok egy hipochonder alkat, de a frász kerülgetett, főleg hogy a csaj kissé riadt arcot vágott, aztán meg azt mondta, hogy kezeléssel könnyedén túl lehet rajta lenni. Hát rakjam össze a képet. Remélem nem lesz semmi komolyabb folyománya.

Köszönöm mindenkinek!

2009. jún. 19. 06:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!