Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha valakinek fogamzásgátlót...

Ha valakinek fogamzásgátlót kell szednie, hogy normálisan működjön a menstruációja, teherbe sem eshet?

Figyelt kérdés

-Érdekelne,mégis hogyan működik ez.


-Mivel ha gyermeket terveznek is szedni kell gondolom


-Vagy ha nem is működik rendesen a menszi, akkor is teherbe eshet ha nem szedi a gyógyszert?


2012. ápr. 11. 20:22
 1/9 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátlónak az a hatása, hogy gátolja a megtermékenyülést. Nem mondhatod meg neki, hogy "figyi, téged most azért szedlek, hogy rendszeres legyen a mensim, úgyhogy légyszi, hadd essek már teherbe". Ha más dolog miatt szede, nem fogamzásgátláshoz, attól még ugyanúgy kifejti a hatását.

Mellesleg a legnagyobb ostobaság az orvos részéről rendszertelen menstruációra fogamzásgátlót felírni. Csak addig rendszeres, amíg szeded, aztán ha valamiért abba kell hagyni, pl. pont azért, amit írtál, hogy gyereket szeretnél, akkor megint rendszertelen lesz és ki tudja, nem vagy-e meddő. Inkább a rendszertelen menszesz okát kéne kideríteni, a fogamzásgátló csak tüneti kezelésre jó. Olyan, mintha fájna a fogad, de nem mennél vele fogorvoshoz, csak szednéd az algopirint, mert az csillapítja.

2012. ápr. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

:( Köszönöm...


Hát ez számomra elkeserítő, mert még elég fiatal vagyok, és lehetséges elkellene mennem, mert rendszertelen.

Pont ettől féltem a legjobban

2012. ápr. 11. 20:35
 3/9 A kérdező kommentje:

Rosszul fogalmaztam a kérdést meg:


Nem úgy gondoltam, hogyha szedi aközben, hanem ha leteszi a gyógyszert és gyermeket szeretne, amiatt, hogy nem rendszeres teherbe sem eshet?

2012. ápr. 11. 20:36
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha vkinek nincs menstruációja egyáltalán, akkor peteérés sincs, azaz gyakorlatilag meddő.

Ezt a tabletta sem gyógyítja meg, csak elfedi a problémát.

A tabletta nem rendszerezi a ciklust!!! Egyszerűen úgy hat, hogy folyamatosan hormont adagolsz vele, ami fenntartja a méhnyálkahártyát, ha abbahagyod (a 7 napos a szünetben), akkor lecsökken a hormonszint és elkezdesz vérezni. Nem is igazi menzesz, csak ún. megvonásos vérzés. Ha nem 21 napig szednéd, hanem mondjuk 30 napig, akkor annyival hosszabb lenne a mű ciklus, amit generál.

Semmi köze a saját ciklusodhoz, nincs mellette peteérésed sem, így teherbe sem eshetsz.


Ha vki gyereket tervez és nincs vérzése, akkor más gyógyszereket kell adni, ami peteérést indukál. Peteérés nélkül nem lesz gyereke.

2012. ápr. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"amiatt, hogy nem rendszeres teherbe sem eshet?"

Attól függ mennyire rendszertelen és van-e peteérése.

Nekem annyira rendszertelen, hogy kb. félévente egyszer van vérzésem, és peteérésem is kb. ilyen időközönként. Elvileg amikor épp van egy peteérésem, lehetséges a terhesség, de azért gondolhatod, hogy meddig kellene próbálkozni egy gyerekkel ilyen ciklussal (főleg, hogy peteéréskor sem 100% az esély a teherbeesésre...)


Ha vkinek kicsit rendszertelen (mondjuk csúszkál pár napot), de egyébként van rendszeresen peteérése, akkor teherbe eshet.


De rendszertelen vérzésnek az okát kellene kideríteni, és azt kezelni, mert a rendszertelen vérzést sokszor még szarabbá teszi. Mármint gyakori, hogy abbahagyás tán még olyan se lesz, mint előtte.

2012. ápr. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
2012. ápr. 11. 20:42
 7/9 anonim ***** válasza:

Jahj, te vagy az?

Ne idegeskedj már.

14 éves vagy. Nekem ilyen idősen még meg se jött!! Sőt, az én koromban az volt ritka, ha vki ennyi idősen menstruált.

Ha 16 éves korodig olyan rendszertelen lesz, hogy több, mint 1 hetet csúszkál, esetleg kimarad egy-egy hóap, akkor fordulj orvoshoz.

Addig meg ne stresszelj rajta. Fiatal vagy, azért rendszertelen.

2012. ápr. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ó, basszus. 14 évesen valakinek még nincs is egyáltalán. Anyumnak akkor jött meg az első. Ez nem úgy működik, hogy egyszer vérzel és onnantól napra pontosan mindig egy időben megjön, először még rendszertelen. 18 éves kor körül szokott beállni rendszeresre. Nehogy fogamzásgátlót szedj ilyen fiatalon, még gyerek vagy, csak ártanál vele magadnak!
2012. ápr. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen:))


:D Egyébként, igen megint én vagyok, mert megijedtem rendesen:)

De reméljük semmi baj nem lesz:)

Egyébként osztályomba már egy lány kivételével mindenkinek meg van:)

De nem idegeskedem mostmár rajta

2012. ápr. 11. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!