A nőgyógyász az csak lent vizsgál, vagy megvizsgálhatja a melleket is ha megkérjük rá?
Majd a nemi élet megkezdése után kb 1 évvel menj el!
Nem elötte kell menni, nincs mit néznie ilyenkor még!
Védekezzetek gumival, pl.
Utolsó!
Mi az, hogy nincs mit nézni? És miért pont 1 év múlva? Akkor mi lesz?
Végre egy (sőt kettő) fiatal, aki felelősséggel gondolkodik, és nem csak összeáll, mint lovak a kánikulában. Az orvos tudni fogja, hogy kell egy szüzet megvizsgálni, kell-e egyáltalán, és örülni fog, hogy okosan gondolkodva ment. Nem lebeszélni kell ilyenről a fiatalokat, az lenne a jó, ha minél többen így gondolkodnának.
Nagy tévedésben vagytok, hogy a nemi élet megkezdése előtt el kell menni nőgyógyászhoz!! Só sincs róla, hacsak nem a pénzt szeretnétek feleslegesen költeni!
Általában, nemi élet nélkül 23-24 éves korban "kell" elmenni először, vagy a nemi élet megkezdése UTÁN kb 1 évvel.
Ugye azért a groteszk voltát érzitek annak, hogy elmentek a dokihoz azzal a kérdéssel?,megállapítással? hogy hogyan húzzam a gumit a párom farkára???
Észnél legyetek, már....
Előzőhöz még:
"Mértékadó nemzetközi testületek, mint az IARC és UICC,
valamint az Európai Unió ajánlásai szerint a 25 éves korban
elkezdett és 65 éves korig periodikusan megismételt
szûrés jelent maximális védettséget az invazív méhnyakrák
kialakulásával szemben."
"Magyarországon például az évenkénti szûrés igénye rögzült a szakmai köztudatban, emellett azonban
- a megszokáson túl - szinte semmi sem érvel.
Egy, az IARC által szervezett munkacsoport 8 európai és kanadai, egymástól függetlenül szervezett szûrôprogram adatait elemezte. A követési idô meghaladta az elsô vizsgálattól számított 10 évet.
Az elemzett programok összesen 1,8 millió asszony szûrôvizsgálatának a tanulságait sûrítették (Day 1986). Arra a kérdésre kerestek választ, hogy egy megbízhatóan (biztosan) negatív citológiai kenetvizsgálat mennyi idôre nyújt védelmet az invazív méhnyakrák keletkezése ellen. Azt találták, hogy az évenkénti, valamint a két, illetve 3 évenként ismételt szûrôvizsgálat protektív hatása között alig van különbség, és még az 5 évenkénti szûrés is jelentôs védelmet nyújt"
Kedves Andizsuzsi!
1."És miért pont 1 év múlva? Akkor mi lesz? "
akkorra lehet következménye a nemi élet okozta bármilyen elváltozásnak.
2."Nem lebeszélni kell ilyenről a fiatalokat, az lenne
a jó, ha minél többen így gondolkodnának."
Valamit nagyon félre értesz, senki sem akarta, legalább is én nyomát sem láttam, semmiféle felelős gondolkodásról való lebeszélésnek, egyszerűen arról lehet itt szó, hogy használjuk a fejünket és veled egyettértve felelősen gondolkodjunk és döntsünk.
Ebbe beletartozik
1.a felelős párválasztás (nyilván nem felelős aki félévente másikkal áll össze, mint "lovak a kánikullában", hogy a te szavaidat használjam)
2. bármiféle rendelleneséget tapasztalsz magadon, akkor el kell menni az orvoshoz, de ez is vonatkozik a tüdődre, szívedre, szemedre, stb is...
3. Nagyon alaposan átgondolni, hogy tényleg akarsz-e fogamzásgátlót szedni, vállalva annak minden kockázat, úgy mint a hormonháztartásod felborításának kockázatát, későbbi rák kialakulásának esetleges nagyobb kockázatát, stb, amiről nagy valószínűséggel az orvostól nem fogsz hallani, úgy mint a gyógyszergyártóktól sem!
A szakirodalom szerint:
"A méhnyakrák kialakulásának kockázatát növelő tényezők Szexuális szokások 18 éves kor előtti szexuális élet, sok partnerrel folytatott szexuális kapcsolat Vírusok Humán papilloma vírus (HPV) Dohányzás A hatás oka és pontos folyamata ismeretlen, de a kockázat az elszívott cigaretták számával párhuzamosan emelkedik, tehát függ a naponta elszívott cigaretták, és a dohányos évek számától. Legyengült immunrendszer A test saját védekező rendszere, az immunrendszer legyengült állapota (például szervátültetés vagy AIDS betegség esetén) fokozza a méhnyakrák kialakulásának kockázatát. Hormonális fogamzásgátlók Nem bizonyított, hogy a tabletta méhnyakrákot okozna, de a lehetséges kockázat!
Fennállása miatt a fogamzásgátlót szedőknek érdemes évente citológiai vizsgálatot végeztetniük."
Tehát itt arról lenne szó, hogy akkor menj orvoshoz amikor van értelme! Akkor amikor semmi értelme sincs, akkor minek mennél? Valóban, nem hiszem, hogy az orvosnak kellene elmagyaráznia, hogyan használjátok a gumit, pl..
. bármiféle rendelleneséget tapasztalsz magadon, akkor el kell menni az orvoshoz
Kedves előző! A kérdés onnan indult, hogy a kérdező csomót talált a mellében. Ha ez nem rendellenesség, akkor bocs, hogy létezem... Én nem várnék vele egy évet, és ha lányom lenne, azonnal vinném orvoshoz.
Ami a fentieket illeti, nagy általánosságban biztosan így van, a nagy számok törvénye alapján. Viszont az én anyámat 7 hónappal a negatív eredménye után műtötték rosszindulatú daganattal.
szia Andizsuzsi!
nem tudom kinek szólt a ma 09:04 es bejegyzésed, mert itt, ahogy nézem pont 2 78%-os vélemény volt, amellyek közül a 14. és 15. az enyém. A 16.-t nem én írtam.
Ha rendellenességet találsz akkor el kell menni orvoshoz, azt hiszem ezt senki nem vitatja, de azért mert talált egy csomót a mellében, nyugodtan várhat 2-3 hetet, és nagyon nagy valószínűséggel el fog múlni...
de igazán én a "Végre egy (sőt kettő) fiatal, aki felelősséggel gondolkodik, és nem csak összeáll, mint lovak a kánikulában." megjegyzésedre szerettem volna reagálni, hogy nagyon jó dolog a felelősség, de a túl lihegése a dolgoknak ugyancsak káros lehet...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!