Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hallottam olyan új elképzelésr...

Hallottam olyan új elképzelésről, hogy a körzeti orvosnál vennék le a kenetet a rákszűréshez. Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés
Kiképeznék a házi orvosokat és/vagy a nővéreket erre a nem túl bonyolult feladatra és így gyorsabb és talán hatékonyabb is lenne a szűrés. Talán, ha már úgyis ott vagyok akármi miatt, akkor évente essünk túl ezen is...

2012. ápr. 1. 15:48
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem hallottam róla,de miért lenne gyorsabb és hatékonyabb?

Ha már úgyis ott vagy-én a nődokinál sűrűbben vagyok,mint a körzetinél,akinél kb három éve voltam utoljára.

2012. ápr. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

sőt! mostmár vegyenek ők vért, vizeletet, mindenféle kenetet, talán a tüdőszűrést is lehetne ott csinálni, esetleg aranyérvizsgálatot. hmm az egynapos műtétekhez mit szóltok? az sem nagy durranás, ki lehet őket képezni! ultrahangdiagnosztika?! :O az is megvan máshol 2 perc alatt, biztos nem igényel nagy szaktudást nézni a monitort...


remélem nem támogatnál ilyen rendszert. a háziorvos maradjon háziorvos.

2012. ápr. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Nem szívesen élnék vele, a háziorvos maradjon a kaptafánál, meg a nőgyógyász is. Miért lenne gyorsabb? Nálunk a nődokinál kérek egy időpontot, max 15 percet várok (sztk) a körzetinél meg órákat kell így is sorban ülni. Miért lenne hatékonyabb? Gondolod, aki nem megy el nőgyógyászhoz szűrésre, az majd elmegy a háziorvosához? Szerintem nem. Ha valakinek fontos, akkor elmegy évente a nőgyógyászhoz, aki az éves rákszűréskor egyébiránt nem csak kenetet vesz (ami tényleg nem egy bonyolult dolog), hanem meg is nézi a méhszájat, hogy azon van-e elváltozás, és kitapintja a méhet, petefészkeket, cisztát, miómát keresve, ill ha kell, uh-ot is végez egyből. Évekig tanulta még a diploma után ezt a szakirányt, a háziorvos ehhez nem ért, a nővér meg végképp.
2012. ápr. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Azért ez nem lenne annyira ördögtől való dolog, nyugaton számos helyen a kiképzett nővér veszi le a kenetet.

Amikor egyes helyeken az iskolaorvos vizslatja a lányok nemi szerveit, akkor bizony elképzelhető ilyen irányú törekvés is.

Amúgy nekem se tetszene, de annyi minden van ami nem tetszik, de igazából nem érdekel az senkit, tesszük amit mondanak nekünk és megyünk mint a birkák az akolba.

2012. ápr. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%

"a háziorvos ehhez nem ért, a nővér meg végképp."

Mihez nem ért, ahhoz hogy a kenetet hogy kell levenni?

azt megtanulja egyik délután...

A kiértékelést nem neki kell csinálnia, ahhoz a nőgyógyász sem ért, az a citológus dolga...

2012. ápr. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy nem tetszene az ötlet, mert éppen elég egy helyen terpeszteni abban a megalázó pozitúrában, nem szeretnék még máshol is!
2012. ápr. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azt nem hiszem, hogy a házi orvosok nagyon ugranának az új "feladatért", viszont azt biztosra vehetjük, hogy a nőgyógyászok nem fognak lemondani erről a nem túl bonyolult pénzszerzési lehetőségről, úgyhogy nyugi, nyugi nem lesz ebből semmi!
2012. ápr. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nem ez a lényeg, emberek, nem értitek, ezért is lettem lehúzva. lavinát inditana el, és hőbörgést, hogy ha ezt le lehet rendezni, mást miért nem? és nemtudom, a rákszűrésen kívül engem mindig megnyugtat egy ultrahang, vagy tapintás, hogy az orvos megmondja, minden ok. csupán rákszűrésből nem derül ki sok rendellenesség, amit ugyanúgy nem árt évente megnézni.
2012. ápr. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

5. nek


Ha figyeltél volna arra, amit írok, akkor nem kéne leírnom még egyszer, hogy az éves kenetvételkor (ami mint írtam nem nagy ördöngösség, tehát nyilván meg tudja csinálni bárki) a nőgyógyász mást IS vizsgál, pl megtekinti a méhszájat kolposzkóppal, esetleg ecseteli jóddal, ecetsavval, hogy lássa, ha elváltozás van, valamint bimanuális vizsgálatot is végez, amivel megállapítható ha valakinek pl cisztája, miómája stb van. Ezeket is tanítsuk meg a háziorvosoknak?? Azt írtam, ehhez a nőgyógyász ért, ez az ő asztala. Ahhoz, hogy ki tudjon tapintani egy cisztát, megfelelő gyakorlatra van szüksége, mint ahogy ahhoz is, hogy a méhszáj látott képe alapján megítélje, van-e valamilyen kezelendő elváltozás.

2012. ápr. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
En kulfoldon elek, es itt nagyon sokat kell varni nogyogyaszati idopontra (kiveve nyilvan ha vmi nagyon surgos dolog van), es ezert itt mindenkinek van haziorvosa es novere is. A rakszureshez kersz egy idopontot a haziorvosnal, es a nover megcsinalja, elkuldik a laborba, es masfel het mulva megvan az eredmeny. Abbol a szempontbol ez jo, hogy nem kell elmenni a korhazba (nogyogyaszat itt nincs az sztk-ban, csak korhazakban) es kb 5 perc igy a varakozasi ido.
2012. ápr. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!