Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyi az esélye, hogy terhes...

Mennyi az esélye, hogy terhes vagyok? A teszt kimutatná?

Figyelt kérdés
Kb. 9 napja késik a menstruációm. A párommal kb 12 napja voltunk együtt és elszakadt az óvszer, igaz kimostam amennyit csak tudtam, de azért eléggé parázok. Ma délelőtt csináltam egy tesztet és negatív lett. Pár hete nagyon fel voltam fázva, antibiotikum kúrán voltam. Nagyon stresszelek mostanában, főleg ezen a dolgon, hogy mi van ha teherbe estem?? Szerintetek lehet, hogy megúsztam a dolgot, és csak a stressz illetve a megfázás miatt késik?? Mindenképp elakarok majd menni orvoshoz, de azért kíváncsi vagyok az itteni véleményekre is. Ugye a teszt ilyenkor már kimutatná, mert azt olvastam rajta.
2012. márc. 8. 17:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Vegyél még egy tesztet a saját megnyugtatásodra! Most ne ugyanazt a fajtát vedd, mint előzőleg.
2012. márc. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

aktus után 14 nappal érdemes tesztelni, még nem biztos, hogy valós eredményt kapsz

a kimosás nem ér gyakorlatilag semmit, egyetlen spermium elég a megtermékenyítéshez, jobb lett volna esemény utáni tablettáért menni, annak ellenére írom ezt, hogy nagyon ellenzem a hatalmas hormondózis miatt. Most marad a várakozás és a reménykedés egyelőre...

2012. márc. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát ez igen necces :S

Az antibiotikum azért lenne veszélyes, ha szedtél volna fogamzásgátlót, mert annak a hatását gyengíti.


Érdemes megvárni a két hetet, és akkor csinálni újra egy tesztet.

Amúgy milyennel tesztél? Ha rá van írva a betegtájékoztatóra, hogy már a 12 napon is kimutatja, akkor valószínű, hogy nem vagy terhes.

2012. márc. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
ezek a tesztek azért könnyen mutatnak fals negatívat, úgyhogy egy hét múlva tesztelj újra ha még nem jött meg akkorra se
2012. márc. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Rossmann-os facelle tesztet vettem, 25-ös érzékenységűt. csomó helyen azt olvastam, hogy már 10-12. napon kimutatják a terhességet az ilyen tesztek.abban is az volt, hogy már a 12. napon kimutatja... de akkor még midnig nem nyugodtam meg. nem lehet hogy pont a rástresszelés miatt késik???
2012. márc. 9. 12:09
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha 9 napja késik, és 12 napja voltatok együtt, elméletileg nem lehetsz terhes, hiszen már túl voltál a peteérés időszakán. Valószínűbb, hogy az antibiotikum megzavarta a menstruációt. Jövő hét elején újra teszt, ha negatív irány az orvos. Ha pozitív, akkor is.
2012. márc. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

utolsó, spontán peteérés gyakran előfordul orgazmus során, úgyhogy bármikor teherbe lehet esni


kérdező: a teszt 10-12 napot mondd, de az megtermékenyítés után értendő, és a spermiumok 3 napig életképesek, és ez alatt a 3 nap alatt bármikor megtermékenyíthetnek, attól függ, hogy mikor van peteérésed, és mennyi idő alatt érik el

szóval ezért mondanak min 2 hetet inkább

2012. márc. 11. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
ma csináltam egy tesztet ami szintén negatív lett, ez már a 16.nap a az úgymond baleset óta.úgy vélem a terhesség így kizárt és inkább más áll a háttérben,mindenesetre a közeljövőben felkeresek egy nőgyógyászt.
2012. márc. 13. 13:51
 9/11 anonim ***** válasza:

nőgyógyászt leghamarabb akkor keress fel, ha már legalább 6 hét eltelt a legutolsó menstruációd óta, de nem jött még meg a következő

ilyenkor ultrahanggal ki tudja zárni a terhességet már, mivel az megbízhatóbb a bolti teszteknél, de 6 hetes terhesség alatt nem mutat semmit

2012. márc. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hál'istennek ma reggel erős görcsök közepette megjött :) mostantól pedig nagyon elővigyázatos leszek.
2012. márc. 14. 12:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!