Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A napokban pajzsmirigy alul...

A napokban pajzsmirigy alul működést állapítottak meg nálam. Lehet még minden a régi a gyógyszeres kezelés ellenére?

Figyelt kérdés
Ennek hatására meghíztam eléggé. A gyógyszeres kezeléssel helyreállított hormon mennyiséggel vissza fog állni az alakom? Nyilván fontosabb az egészségem, de jó volna újra jól érezni magam a bőrömben és még babát is szeretnénk vállalni. Kérlek, írjátok meg, hogy hogy is van ez. Köszönöm szépen!!!!!

2012. márc. 6. 09:54
 1/2 anonim ***** válasza:
maga a gyógyszer nem fogyasztószer, csak attól nem fogsz fogyni. de ha beállítasz magadnak egy 1200kcal-ás étrendet, mellette mozogsz napi fél órát, akkor a gyógyszerrel együtt könnyebben tudsz fogyni. beszélj erről az endokrinológusoddal, kérj tőle kalóriatáblázatot, hidd el, segíteni fog. nekem legalábbis adott ezeket, és így könnyebb volt.
2012. márc. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A gyógyszertől nem fogsz fogyni ez igaz, csak fogyókurával, bár nekem azzal sem nagyon megy. De a gyógyszerrel be lehet állítani a hormonszintet és szinten is lehet tartani, de rendszeresen szedni kell a gyógyszert és mostantol örökre, legalábbis nekem ezt mondták. A gyerekvállalás. Nekem ezt elmagyarázták, így leírom amit tudok. Ha gyulladásban van a pajzsmirigyed ( ha rossz az értéked akkor valószínüleg gyulladásban van) akkor nem tudsz teherbe esni, de természetesen a gyógyszer szedésével ez helyreáll csak idő kell hozzá nekem 1 év kellett kb, de gondolom ez egyénfüggő. És ha gyereket akarsz azt közölni kell az orvosoddal mert akkor szándékosan méglentebb viszik az értékeidet, hogy könnyebben teherbe ess. És ha teherbe estél rendszeresen kell orvoshoz járnod, mert a babáknak nincs pajzymirigye így csak a te hormonjaidból jut neki, és ha neked is kevés van akkor neki nem jut semmi ami veszéjes, mert fogyatékosságot, törpenövést és ilyesmit okozhat, így terhesség idején több gyógyszert kell szedni és akkor minden rendben van. Természetesen nyugodtan vállalhatsz gyereket, csak komolyan kell venni és el kell rendszeres ellenőrzésre, mert könnyen el is vetélhetsz.

De nem szabad megílyedni ettől az orvosom is azt mondta csak odafigyelni mint pl egy cukorbetegségre.

2012. márc. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!