Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hólyaghurut szex után, sose...

Hólyaghurut szex után, sose szabadulok meg tőle?

Figyelt kérdés
Évek óta visszatér ez a probléma, számos antibiotikumkúrán túl vagyok, jártam nőgyógyásznál, urológusnál, a vizeletleoltásnál NEM találtak baktériumot a vizeletembe, amin igencsak csodálkozok, na de mindegy... A tőzegáfonya kapszula nem használ, urogin cseppek nem használnak, gyógyteák nem használnak. Egyedüli ami használt, az a d-mannoz por, de iszonyat drága, és az is csak addig, amíg iszom! :/:/ Teljesen el vagyok keseredve, az orvosok mind f*szfejek, hiába mondom el, hogy mikor jelentkezik a probléma, és hogy mi az ami segitett, (sose hallottak a d-mannozról) semmi mást nem tudnak, csak antibiotikummal tömni, ami ideig óráig segít csak. Nőgyógyász, meg az urológus egymáshoz küldözget engem, de egyik se csinál semmit, amivel kigyógyulnék ebből. Vagy ne szexeljek már többet soha??? Nem bízok már az orvosokba, meg a sok szar gyógyszerbe. Tud valaki valami jó tippet? :(
2012. márc. 5. 11:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem a párod fertözött?

És mindig újra fertöz?

Urell tözegáfonyakapsz probáltad?

Én ugy tudom csak ez a márka hatasos.nekem hasznalt.

2012. márc. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy a párom fertőzött, mert az ez előtti 2 pasimnál is jelentkezett ez... Az elsőnél én is azt hittem, hogy tőle kapok el valamit, de nem :/ a következőnél is ez volt, és most megint van egy új kapcsolatom, és újból elő jött.... ezelőtt hónapokig nem volt párom, nem is szexeltem, semmi bajom nem volt... :(


[link]


ezt a fajta tőzegáfonyát szedem, napi 2x

2012. márc. 5. 11:21
 3/8 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy hólyaghurutod van?

Mert lehet, hogy gombád. Ha nem tenyésztettek ki baktériumot, akkor az nem baktérium. Egyébként az antibiotikum kúra után gyakran szokott gombafertőzés lenni, mert az a gyógyszer a jó bacikat is kiiktatja, ezért a gomba el tud szaporodni, mert nincs ami kordában tartsa őket. Röviden ennyi. Tehát vagy probiotikumot kell szedned az antibiotikum mellett, vagy gombaölőt. Hatékonyat az orvos tud felírni. Azon kívül sajnos sok orvosnak nem egyértelmű, hogy ilyenkor a partnert is kezelni kell, mert te hiába szeded a gyógyszert, miközben a barátod fertőzött marad (a fiúknak szinte sosincsenek tüneteik), téged mindig visszafertőz. Pingpong effektus. Amit magadnak megtehetsz: szex után mindig pisilj, és mosakodj is meg. Ne hordj tangát. Nagywc után is mosakodj meg, vagy használj törlőkendőt. Sok sikert! Remélem hasznosak a tanácsaim!

2012. márc. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
szex előtt-után pisi, utána zuhany, az megvolt eddig is, direkt ezért, de.... nemigen jó semmi... tényleg csak a d-mannoz ami tökéletesen helyre tett 1-2 napon belül. dehát 6-7 ezer ft egy dobozért, ami talán 2 hétig elég max, azért húzós.
2012. márc. 5. 11:32
 5/8 anonim ***** válasza:
tejsavas irrigálást próbáltad már?
2012. márc. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
nem, nem is hallottam róla! mi az?:)
2012. márc. 5. 20:17
 7/8 anonim ***** válasza:

Ugyanez a problémám van/volt évekig kamaszkoromban. Nem csak szex után, de főleg akkor. Ami segített, 2 dolog: napi 2 l folyadék. MINDEN nap. Rengeteg okból fontos, de aki hólyaghurutos, annak kötelező!! Ez alatt nyilván teák, víz, gyümölcs vagy zöldséglevek értendőek, nem cukrozott üdítő stb. Alkohol és túlfűszerezett ételek kerülendők. Mert ezek dehidratációhoz vezetnek.


A másik: a hólyaghurut nagyon gyakran pszichoszomatikus eredetű, a te esetedben, mivel nem baktérium okozza, ezért még inkább valószínűsíthető. Ilyenkor semmit nem érnek sajna a gyógyszeres kezelések. Az oka lehet elfojtott agresszió, vagy olyan szituáció, amikor visszatartottad a könnyeidet egy kiadós sírás helyett, megint csak elfojtás. Oka lehet nyomás, stressz, ami nem tudatosított, de belül feszít. Hogy vmi alól nem tudsz felszabadulni, illetve ha igen, az fájdalommal jár, ezért inkább meg sem próbálod. Felszabadulás olyan témák alól, ami elavult, idejét múlt, ez lehet megoldás. De mindenkinél személyre szabott, mi okozza. Forrás: Dethlefse-Dahlke - Út a teljességhez.


Ajánlanám jó kineziológus közreműködését, aki segít bepontosítani, mi az a lelki gubanc, ami okozza. Nekem 5 évig volt rendszeres tünetem, mégis elmúlt, mikor a gyökérprobléma meg lett oldva. Sok sikert ;)

2012. márc. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
........Előzőhöz kiegészítésként, kimaradt: tüneti enyhítésre tölts meg egy üveget kellemes meleg vízzel, és tartsd a lábad között egy darabig. Nagyon hasznos, segít!
2012. márc. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!