Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális, hogy a nőgyógyászom...

Normális, hogy a nőgyógyászom nem a magánrendelésén írja meg a beutalókat, hanem be kell hozzá mennem a kórházba, amikor dolgozik, és akkor ott megírja?

Figyelt kérdés
Soha nem jártam még magánrendelésre, csak már sokat csalódtam az sztk-s orvosokban, ezért elmentem magánnőgyógyászhoz. Tudom, hogy ugyanannyit tud, mintha sztk-ban mennék hozzá, de legalább nem bunkó és óvatos. De ami már kezd zavarni, hogy akármire kell beutaló (uh, vérvétel stb...), akkor nem elég, hogy elmegyek a magánrendelésére, hanem be kell mennem másnap vagy két nap múlva az sztk-ba is, ahol megírja a beutalót. Minden magánorvos így csinálja?
2012. febr. 19. 14:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Nyilván nem sajátzsebre fogja elszámoltatni a tb vel a vizsgálatod költségeit hanem állam felé, így benyeli a pénzed a költségeket meg fizeti az állam a te befizetett TB-dből.


Így kell ezt, és akkor még sírnak mint a frdősk_rva, hogy nincsenek megfizetve!

2012. febr. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Magyarul te 2x fizetsz.


Egyszer az orvosnak, egyszer az államnak

(a befizetett tb-dből)

2012. febr. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Megoldás:



Kérjél számlát a vizsgálatról

azonosítható legyen rajta, hogy miért fizettél neki)


Aztán vidd be apeh felé + a beutaló másolatát is, és az elvégzett vizsgálat zárójelentését a kórházból.

2012. febr. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Amíg nem hajlandó egyértelmű számlát adni megnevezve rajta a konkrét szolgáltatást is addig egy vasat se fizess neki!


És ne dőlj be a latin szövegeknek meg a kamunak mega készpénzfizetéses piacon vett nyugtatömböknek.


Nyomja rá a K-rva orvosi pecsétjét arra kibszott számlára, akkor majd kifizeted!!!

2012. febr. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Lényegében ez is az egyik oka annak, hogy a közösségi TB alig képes támogatni valamit meg, hogy egyre többet kell belefizetnie a mezei halandónak..


A másik oka meg a házon belüli hivatali "biznisz"

2012. febr. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!