Méhszájseb kezelésére jódos és laktózos hüvelyöblítés mennyire használ?
Ez nem akarás meg nem akarás kérdése.
Meg most mi a francért kezelgetnéd magad otthon, kockáztatva azt hogy még rosszabb is lesz, ha a doki meg tudja oldani, és rendszeresen ellenőrizné a sebed állapotát. Ha a pénz az indok, akkor vannak állami rendelések is.
Amúgy a méhszájseb ecsetelése annyira gyors dolog, hogy tovább tart levetkőzni a művelethez, mint az, hogy megcsinálják. Azt a fél percet kibírja egy felnőtt ember fogcsikorgatva, még körzeti rendelőben is. (amúgy meg nem fáj)
Volt egy kolléganőm, elkapott feltehetően a vonat wc-ben egy piti kis fertőzést. Házi praktikákkal kezelte, nagymami trükkjeitől kezdve a vény nélküli kúpokig mindent kipróbált. Fél év(!) után ment orvoshoz, amikor már mi szóltunk neki, hogy konkrétan bűzlik, és amúgy is fájdalomcsillapítókon élt már és mindig belázasodott. Már mindene gyulladásban volt odabent, húgyutak is, minden.
És felnőtt nő bakker. És csak szimplán nem akart orvoshoz menni.
Senki sem akar, de ez nem akarok nem akarok kérdés. Ez olyan, hogy fogorvoshoz is elmegy az ember, hiába fél, hiába kellemetlen, hiába drága mert nem olyan igénytelen hogy hagyja elrohadni a fogait. (jobb esetben)
A méhszájseb egy nehezen gyógyuló, makacs dolog, és akinek már volt, bármikor visszatérhet, ezért nem ártana orvosi ellenőrzés alatt tartani a saját érdekedben. Házi praktikákkal ki lehet egészíteni az orvosi kezelést de nem lehet vele kiváltani!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!