Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló. Szerintetek?

Fogamzásgátló. Szerintetek?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok és van egy barátom. Már többször lefekedtem vele, de nem volt jó, mert mindkettőnket zavart a gumi. Rögtön a fogamzásgátlóra gonoltam de anyumnak nem tetszik az ötlet. Szerinte a fogamzásgátló veszélyes és egészségtelen. Szerintetek mit tegyek????
2012. jan. 18. 15:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Menj el a nőgyógyászatra és beszélj az orvossal.
2012. jan. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Erről nagyon megoszlanak a vélemények. Tény, hogy vannak jó és rossz hatásai is. Ha tényleg komolyan gondolod és anyukáddal is jó viszonyban vagy, akkor menjetek el közösen orvoshoz. Az ő tájékoztatása alapján döntsetek.

Annyit azért elmondanék, hogy én már kb. 15 éve szedek fogamzásgátlót és semmilyen mellékhatását nem tapasztaltam(eddig) és terhes sem lettem mellette.

Persze vannak, akik nem ilyen szerencsések, de azért tény, hogy nagyon-nagyon sok nő meg van elégedve ezzel a módszerrel.

2012. jan. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

én próbáltam több fajtát is.nekem 15 évesen írtak fel először,de egy ősrégi korszerűtlen gyógyszert(triregol) mert nem tudtam menstruálni egy betegség miatt hónapokig.na akkor három hónap alatt híztam 20 kilót a gyógyszertől...

aztán később 17 évesen elkezdtem szedni a Novynette nevűt amitől állandó migrénem és erős görcseim lettek.

Aztán a Nuvaring gyűrűt is kipróbáltam de nem vált be sajnos.

Kiderült,hogy én érzékeny vagyok az ösztrogénre és azért nem volt jó egyik gyógyszer sem.Nem szedhetek így semmilyet.

Szerintem menj el orvoshoz,majd úgyis elküld vizsgálatokra és ha nem talál semmi olyat ami miatt ne szedhetnél szeritnem megpróbálhatnál egy alacsony hormontartalmút vagy pl a Nuvaring hüvelygyűrűt,ha nem idegenkedsz tőle(nagyon kényelmes amúgy nem is érzed szinte és megbízható.és kb. negyed annyi hormon van benne mint a legalacsonyabb hormontartalmú gyógyszerben.)

2012. jan. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok .és még mindig inkább szedj gyógyszert amúgy szerintem ha szedheted,minthogy aztán az legyen,hogy gumi nélkül belevágtok...
2012. jan. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
nekem anya 20 (!) évesen tiltotta meg a tabit, nem értékelte hogy megkérdeztem a véleményét... mivel egy másik városban tanulok, elmentem szépen a nőgyógyászhoz vizsgálatra, vérvételre és felirattam, a tudta nélkül. Ennek másfél éve, nem titkoltam h szedem, de nem is hangoztattam. Szerintem 17 évesen nem vagy már kicsi, elmehetsz dokihoz magadtól is. A foginak semmi mellékhatását nem érzem, pedig volt már egy váltásom is másik bogyira. :) ne fél tőle, nagyon megbízható! :)
2012. jan. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
7%

Hát én nagyon meggondolnám...

A hatását majd esetleg 20 év múlva veszed észre.

Mit gondolsz, hogy a nagy kampánnyal végzett szűrővizsgálatok ellenére, miért nem csökken jelentősen pl. az emlő, stb rák?

Azomkivűl a hormon háztartásodat felboritja...

2012. jan. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!