Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Aranyeres panaszokkal urológus...

Aranyeres panaszokkal urológushoz vagy sebészhez kell fordulni?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy buta kérdés, de nem tudom sajnos. 20 éves lány vagyok és sajnos hagytam, hogy az idők során rosszabbra forduljon a helyzet. Kenegettem mindenféle kenőccsel, próbáltam ülőfürdőt, de semmi nem használt. Mostanra az a helyzet, hogy a reggeli wc-zéseknél legszívesebben sírva fakadnék, annyira fáj. Ma elhatároztam, hogy elmegyek orvoshoz, de nem tudom, hogy hova és kihez menjek.
2012. jan. 15. 12:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sebészhez. Urológus a vizeletkiválasztó rendszerrel foglakozik.
2012. jan. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Háziorvoshoz.

Aztán ha szükséges, majd ő elküld szakorvoshoz is, de nem biztos, hogy kell.

2012. jan. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
39%
Első körben a háziorvoshoz menj, ő ad beutalót urológushoz. Vagy fordulj egy urológus magánrendeléséhez. Ülőfürdő amúgy többet ront a helyzeten, mert azt a gyulladt, vérbő területet még inkább duzzasztja a meleg víz. Tiszta hideg vizes lemosás javallott.(tapasztalat)
2012. jan. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, habár sajnos nem lettem okosabb. Most akkor sebész, vagy urológus? Mindenki mást mond :(
2012. jan. 15. 12:44
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem urológus foglakozik aranyérrel!!! Első voltam.
2012. jan. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Proktológushoz kell menned (én is most voltam vele, magánrendelésen). Ha nem magánhoz szeretnél akkor elvileg a háziorvos utal be.

Le kell majd feküdni oldalra, és egy vékony csövet dug be. Pillanatok alatt megvan, és nem is fáj. Ha picit érzékeny lenne, lazíts el és lélegezz.

Valószínüleg kúpot fogsz kapni, esetleg gyógyszert.

Meg figyelj oda hogy igyál sok vizet, egyél sok rostot (gyümölcs, búzakorpa), meg mozogj.


Sebészhez is szoktak ilyen panaszokkal menni, de szerintem elég drasztikus ilyennel kezdeni.

AZ urológusnak nincs köze hozzá.

2012. jan. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok

Még annyit, hogy nem kell beöntéstől parázni, mert nem lesz.

2012. jan. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm, különösen az utolsó válaszolónak! Így már nem is annyira rémisztő :)
2012. jan. 15. 13:26
 9/9 anonim ***** válasza:

A proktológia egy sebészeten belüli specializáció. Tehát, ha sebészhez mész, akkor sem tévedhetsz túl nagyot. Annyi a különbség, hogy proktológiára kell beutaló, sebészetre nem. Nyilván a házidokinál kezdeni a legegyszerűbb.


Urológus a végbélen keresztül szokta kitapogatni a prosztatát. Nőgyógyászok is szokták így kitapintani a méh helyzetét. De a végbél betegségeivel egyik sem tud mit kezdeni. (Nyilván tanultak róla, de nem szakterületük.)

2012. jan. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!