Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 13 éves vagyok, de még nem...

13 éves vagyok, de még nem volt első menstruációm, itt valami baj lehet, vagy csak későn érő típus vagyok?

Figyelt kérdés
Most 7. osztályos vagyok..már 3. osztály év végén elkezdett nőni a mellem..talán ez már gond vagy tényleg későn érő vagyok?..anyukámmal mindent meg szoktunk beszélni és erről is beszéltünk már..ő azt mondta, hogy 8. osztályt járta amikor megjött neki..és hogy amikor megjött neki a fájdalomtól hány is..ettől én nagyon tartok..Ti mit gondoltok? az iskolába egy felvilágosító program része ként tavaly kaptunk egy könyvet tampont és betétet.ebbe le van írva néhány dolog, de azért tapasztalatokat szeretnék hallani..Kérlek segítsetek!:D
2012. jan. 14. 15:46
1 2
 1/13 bánomisén ***** válasza:

Semmi baj sincs, ne pánikolj. Az első menstruációnak 16 éves korig kell megjönnie, ha akkor sem jön meg, akkor van baj. Szóval még van időd.

Mindenki máskor kezd el menstruálni, van, aki már 11-12 évesen, van, aki később. Úgy látszik, te az utóbbiak közé tartozol, de ez semmit sem vesz el az értékedből. Nyugi, neked is meg fog jönni, addig örülj, amíg nem kell vele kínlódnod minden hónapban :-)

2012. jan. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ!:D akkor már egyre nyugodtabb vagyok..:))
2012. jan. 14. 15:52
 3/13 anonim ***** válasza:

Tényleg 16 év az a korhatár, amíg meg kell jöjjön a menstruációd. Ha nem jön meg, valószínűleg vesznek vért, hogy lássák, milyen hormonális gondod van.

Ne aggódj azon, hogy rosszul fogod magad érezni az első női napodon, mert nem természetszerű, hogy ugyanaz fog történni veled, mint anyukáddal. Az ő akkori életkora sem mérvadó. Mamám 13, nővérem 12, én 10 évesen lettem nagylány.

2012. jan. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én 14 voltam, semmim nem fájt. Nyugi, minden a legnagyobb rendben van!
2012. jan. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj ezen.

Meg fog jönni, ha itt az ideje.

Szegény unokatesóm jut eszembe, aki szintén úgy volt mint Te 13 évesen.

Az anyja (anyám nővére) egyébként sem teljesen komplett, így elvitte orvostól orvosig, hogy mi a baj a lányával, nem menstruál, sovány, fejletlen stb...

Egy "kedves" doktornő injekció kúrába kezdett, vitaminok, erősítők, nem tudom, mi...

A menstruációja megjött ugyan, viszont úgy elhízott, mint egy medve, 90 és 100 kiló között van mára, és le sem tudja adni.

Nem jobb lett volna megvárni, hogy a természet intézze a dolgot?

Ne aggódj ezen, nincs semmi bajod, ez tök normális!

2012. jan. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
59%
2-3 évig ne aggódj. Ha 16 éves korodig sem menstruálsz, akkor menj orvoshoz.
2012. jan. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem 14 évesen jött meg. Semmi,nem vagyok se kövér se sovány teljesen átlagos súly magasság. Mindenkiben másképp dolgoznak a hormonok valakinek később jön meg valakinek hamarabb. Nekem nem fájt, kellemetlen de ellehet viselni.Ne aggódj én is stresszeltem miatta miért nem jött meg, annál jobb minél később jön meg,

2012. jan. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget mindenkinek, és a kedvességeteket is! Nagyon örülök, hogy nem volt senki olyan bunkó, hogy "hogy lehet ilyen hülye kérdést feltenni"..Ja és mindenkinek ment a zöld kezecske!:)) Még egyszer köszönöm a kedvességeteket!:))
2012. jan. 14. 21:38
 9/13 anonim válasza:
Szia! Én 15 vagyok és most jött meg először, ne aggódj ha 3 év múlva se jön meg akkor aggódhatsz.!
2012. jan. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
előző vagyok: Én nekem nem is fájt a hasam,semmit nem éreztem csak mikor elmentem wc-re akk olyan volt a bugyim.:/
2012. jan. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!