Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyászati rákszűrés?

Nőgyógyászati rákszűrés?

Figyelt kérdés
Februárban lesz az első ilyen és szeretném tudni, miből áll, mi a menete, fáj e..stb?

2012. jan. 11. 17:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem nem szokott fájni, igazság szerint olyan, mint egy sima vizsgálat. Bevezeti azt a fémcsövet (azt hiszem, kacsa a nem hivatalos elnevezése), amit ki lehet nyitni, és a méhszáj felszínéről vesz mintát, kb. "megkapargatja", de nekem ez sose fájt még, inkább kellemetlen, utálok mindent, ami a nőgyógyászati látogatással kapcsolatos :)
2012. jan. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen én se szeretek elmenni, de a tavalyi évben nagyon sűrűn volt gombás vagy bakteriális fertőzésem, ezért sokat látogattam a dokimat..:/ Szerencsére azóta semmi komoly. Legutóbb mondta, hogy menjek vissza hozzá rákszűrésre februárban. Gondoltam megtudakolom, hogy miből is áll ez az egész!
2012. jan. 11. 17:57
 3/6 anonim ***** válasza:

Ilyen:

[link]

2012. jan. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. jan. 11. 20:39
 5/6 anonim ***** válasza:
A méhszájból/ról vesznek kenetet,amit elküldenek vizsgálatra.A rákszűrés folyamán egy hurkapálca szerű a végén vattával végződő "eszközt" vezetnek be a "kacsán" keresztül,és ezzel veszik a kenetet.Én nem szoktam fájdalmat érezni,nekem nem is kellemetlen a mintavétel,inkább az,ahogy kitágítja az orvos a hüvelyt.De aki érzékenyebb,annál akár pecsételő vérzés is jelentkezhet a kolposzkópos vizsgálat után.De ne félj a vizsgálattól,mert ez értünk,nőkért van,és hidd el,csak a javunkra válik,ha félévente,évente elmegyünk szűrésre.Én csak tudom,mert bár 24 éves vagyok csak,de közel álltam a bajhoz,de mivel rendszeresen jártam szűrésre így időben észrevették,hogy gond van és egy rutinműtéttel meggyógyítottak.Sok sikert a vizsgálathoz,és egy jótanács: lazíts,és lélegezz mélyeket,akkor könnyebben fog menni az egész vizsgálat,és alig érzel majd valamit!
2012. jan. 12. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen :)!!
2012. jan. 12. 23:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!