Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Átverhet a nőgyógyász?

Átverhet a nőgyógyász?

Figyelt kérdés
Lassan egy hónapja émelygek, hányingerem van és megundorodtam egyes ételektől és szagoktól. 3-án csináltam egy terhességi tesztet, ami negatív lett és 2 óra megjött a menstruációm is, ami szokásosan 14 napig volt meg...de ennek ellenére nem múltak el a tünetek, ezért 27-én elmentem nőgyógyászhoz, akinek az volt első kérdése, hogy ha terhes vagyok, megtartom-e. Mondtam, hogy nem, mert nem úgy alakulnak a dolgok, ahogy kellene. (Tönkrement a 2éves párkapcsolatom, nem tudjuk fizetni az albit-oda nem is lehetne szülni-és amúgy is szétválnak útjaink). Az orvos látott valamit az uh-on, de a kérdésemre nem válaszolt. Lehetséges, hogy azért nem mondott semmit, hogy megszüljem az esetleges gyereket? (Mindenesetre azt mondta az óvszeres védekezésre, hogy 85%-os védelmet nyújt csak, a rajta található mikrorepedések miatt, amit mi nem látunk.)
2011. dec. 30. 15:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Miért nem csináltál még egy tesztet okoska?
2011. dec. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Egy orvosnak nem az a célja, hogy megszülessen egy olyan gyerek, aki esetleg rossz körülmények között nő fel. De ha ennyire gyanakvó vagy, akkor csinálj még egy tesztet, esetleg keress fel egy másik nőgyógyászt.
2011. dec. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Menj másik nőgyógyászhoz. Egyébként kötelessége lenne igazat mondani, és nem hozhatna helyetted döntést, de hát ami ma folyik ebben a világban ...
2011. dec. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, biztos, hogy nem vert át.

Azt nem mondtad neki, hogy 14 napos a menzeszed? Ez már kóros.

2011. dec. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Kizártnak tartom, hogy ilyet tegyen egy orvos. Ha nem bízol meg benne, keress fel egy másik orvost.

14 napig volt a mensi???

2011. dec. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Első: Nincs jogod leokoskázni.....nem tizenéves kis lotyó vagyok, hanem 25 éves nő, aki még nem tudta megteremteni a saját egzisztenciáját....és tegnap csináltam még egy tesztet, ami szintén negatív, de ennek ellenére még mindig rosszul vagyok :(


Egyébként az én rokonságomban anyai ágon normális a 14 napos menstruáció....minden nő ilyen nálunk :)


Az orvos jan.10-re rendelt vissza, addig kell csinálnom még 2 tesztet.

2011. dec. 30. 16:47
 7/17 anonim ***** válasza:

Kicsi az esélye, hogy terhes lennél. Menzeszed is megjött, tesztek is negatívak lettek, orvos sem mondta, hogy terhes lennél. Az orvos egyébként sem titkolhatja el, hogy a páciense terhes, mert egymillió kötelező vizsgálaton kell már a terhesség elején átesni.

Csinálj még 1-2 tesztet és ha azok is negatívak, akkor megnyugodhatsz.

Ami az orvost illeti, ha nem bízol benne és efféle aggodalmak merülnek fel, akkor keress másikat. Szabadon lehet orvost választani és érdemes addig menni, amíg egy igazán megbízható, hozzáértő orvost talál az ember. Végtére is nem mindegy kire bízza rá magát és az egészségét az ember.

2011. dec. 31. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Csináltam még egy tesztet....és sajnos pozitív lett :(
2012. jan. 3. 17:14
 9/17 anonim ***** válasza:

Csak az orvos tudja teljes biztonsággal megállapítani vérvétellel, hogy terhes vagy-e.

Lehet, hogy van egy miómád, vagy ilyesmi, azért is vérzel ilyen hosszan. Ha pedig emiatt felborult a hormonháztartásod, ki tudja, helyes eredményt jelzett-e a teszt. Menj minél hamarabb nőgyógyászhoz, majd ő elküld vérvételre, hogy biztosan terhes vagy-e.

2012. jan. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Mondom,jan.10-re rendelt vissza 3 teszt elvégzésével. Ebből egyet a viszgálat utáni reggelen, kellett csinálnom-az negatív lett-most jan.3-án csináltam a 2.-at, az már pozitív lett, de ennek ellenére ma megjött, az utolsót pedig 10-én reggel a vizsgálat előtt kell megcsinálnom..

Egyébént nem hiszem, hogy miómám lenne, mert 13 éve menstruálok és kezdettől fogva így!(14 napig)

Akkor 13 éve miómám van????

2012. jan. 5. 14:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!