Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Cisztából daganat?

Cisztából daganat?

Figyelt kérdés

6 nőgyógyász látott, ebből 2 UH-san hajlandó volt megvizsgálni könyörgésemet meghallgatva... nagy fájdalmaim vannak, az állítólagos cisztám (amire nem mondták rá, hogy az, csak sejtetik), most nőt 2cm-ert 1 nap alatt, illetve benne található több "valami".. szolid kép rajzolódik ki. Nagyon fáj, mozgásra, ülésre, ha felállok, vagy akár ha pisilek és nyomódik a hólyagom rá...

Utána néztem, és azt írják, daganat lehetséges, legtöbb esetben, ha benne található sejtek vannak, és kirajzolódnak, az nem lehet más. 20 éves vagyok... úgy olvastam, hogy majdnemhogy egyes daganatok amik cisztából alakulnak ki, jelentős része független a kórtól.. Nekem az orvosom nem mondta, hogy ez lehetséges, szerintem nem akart rám ijeszteni...

vérvételre elküldött, én nagyon félek :( ha daganat van benne, akkor kiműtik? a petefészek egészét kiveszik? valakinek volt már ilyen?

nem reagálom túl, csak ismerem az orvosokat, és nem egyenes mindegyik, sokáig húzzák halasszák a súlyos, életbevágó dolgokat is...


2011. dec. 9. 09:49
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
illetve ha az orvosnak nem jutna eszébe ez a daganatos felvetés, akkor mondhatom neki, hogy esetleg nem-e valami daganat, hogy a bennlévő rész burjánzik és nem tudjuk micsoda? nem szeretnék okoskodni, csak neki és magamon segíteni...
2011. dec. 9. 09:52
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia, én orvos vagyok.


A ciszták eleve lehetnek rosszindulatúak is, de ezt vérvizsgálatból nemigen fogják megtudni. Ha kóros méretűre nő, sanszosan el kell távolítani.

2011. dec. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha daganat, akkor a kiterjedtségétől függőn eltávolítanak egyéb szöveteket is, esetleg a teljes szervet, amennyiben páros szerv az érintett. Biopszia a legbiztosabb diagnózist nyújtó, legkevésbé invazív beavatkozás. Persze nem is mindenkinek lehet megmondani, hogy mi a baja...
2011. dec. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Először is kitartást kívánok!

Másodszor, igenis állj a sarkadra. Az orvos is ember, nem csodatevő. Nem juthat eszébe minden, nem lehet kizárólag az ő kezébe helyezni a sorsodat. Hány esetet hallunk félrediagnosztizált, félre kezelt betegekről? Meg olyanokat, ahol hazazavarták az embert, hogy majd holnapra jobban lesz, ne aggódjon? Tisztelettel, és türelmesen kell elmondani a véleményedet, ahogy írod is, nem jó, ha okoskodik, kioktat a beteg.

A helyedben, vagy ha ismerősöm, barátnőm lennél, én diktálnám beléd a C-vitamint. Ártani biztosan nem árt. A többi vitamin, és sok folyadék is jót tehet, tudom, nem esik jól, ha tele van a hólyagod, de még mindig jobb, mint csak simán aggódni.

Ez persze csak az én véleményem.

2011. dec. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Azt leírnám, most milyen életmódot élek: gyógyszermentes, génkezelt és vegyszer mentes életet élek. Csak házi rosszabb esetben piaci zöldségeket eszem, gyógyszereket kerülöm (nem szoktam beteg lenni hálistennek).. Kenyeret, csak biot eszem, drága, de 7 napig eszek fél kilót, és nagyon jól lakom így is, lényegében nem a kenyér a főétel, sok mindenhez esszük, de számomra felesleges kalória. Tiszta, kevés sótartalmú vizet iszom, és mindenféle joghurt, meg ilyen kutyulékok közül CSAK a natúr élőflórásat eszem meg. Elhagytam TELJESEN az édességet, élesztőt, mindenfélét, ami nekem csak kalória és tudom, a cukor felesleges is.

Fogytam, nem sokat, de fogytam, és az ekcémámon segített, illetve emellett a hüvely gombámon is.

Szóval nem mondanám, hogy ételtől, vagy bármi ilyesmitől alakult volna ki ciszta, esetleg daganat, de mindenképp beszélek az orvossal jövőhéten. Ő egy héten 1x rendel (budapesten is szokott, de pont jövőhéten nem fog), így megint le kell utaznom egy kisvárosba és csak csütörtökön fogok vele konzultálni, előtte ha felhívom, ha nem, nem tud megvizsgálni, nem ér rá.

Addig is várok, és reménykedek, hogy nem leszek rosszabbul, mert ugyan sok helyre elrohanok, iskolába is ezzel járok, és lépcsőzök 4 emeleteket naponta, de egyre rosszabb, ahogy nő... :( a nyálhakártyám pedig csak 7-8 mm-es, szóval ha esetleg megjönne, annak jobban örülnék, mert kiürülne jobb esetben minden, de erre is várhatok JÖVŐRE...

2011. dec. 9. 11:23
 6/12 A kérdező kommentje:

vicc! mivel ilyen vastag, most lenne ovum, és most lenne alkalmas a beágyazodásra, de ezt nem értem, mivel 5.-én kellett volna megjönnie, és most van ovulációm amikor ez előtt 2 hete kellett volna? és most ki marad? :( nem értem a testemet...

azt mondta az 5. nőgyógyász, hogy januárban fog megjönni, és december 20.-án fog megérni teljesen a petesejt. Értem én, csak akkor mi ez a daganatszerűség? miért fáj ennyire? erre nem tudott választ adni. :( jaj istenem, nem tudjátok elképzelni, hogy mennyi orvosnál voltam. már nem tudok több ingyeneshez menni... :(

2011. dec. 9. 11:37
 7/12 anonim ***** válasza:
Én el tudom képzelni. 2 éve, hogy túl vagyok egy rákbetegségen (egyelőre). Ha kiderül, hogy komoly dolog (ne legyen az), majd csak akkor fogsz sok orvoshoz menni és milyen sűrűn...
2011. dec. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Sajnálom! Már 5 műtétem volt, szinte mindenféle... elegem van belőlük :( Pedig nálunk daganatra senki se hajlamos, még az ük-ük szüleimnek se volt hajlama, nem tudok a családban ilyen betegséről/halálról stb...
2011. dec. 9. 12:02
 9/12 anonim ***** válasza:
Nálunk sem volt. Viszont nem tudsz mit tenni, ha nem bízol 100%-ban az orvosokban, akkor sem lesz jobb...
2011. dec. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Olyan szívesen mondanék dolgokat, csak olyan oltogatás kezdődne itt, hogy ahhoz nincs kedvem.
2011. dec. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!