Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mindenkinek ENNYIRE fáj? És...

Mindenkinek ENNYIRE fáj? És mit kellene erre bevenni?

Figyelt kérdés
14 éves koromtól kezdve menstruálok, már 7 éve. De vagy 5 éve folyamatosan volt egy/két olyan alkalom, amikor az első nap hihetetlenül görcsöltem. Minden menszesz elején, de volt úgy, h hihetetlenül fájt. Volt, h napra pontosan évről évre ugyanakkor történt ugyanaz a rosszullét, ugyanazokkal a tünetekkel. Most délelőtt megint részem lehetett ebben a nagy örömben, és már a falat kapartam, annyira szenvedtem és szó szerint értem, h szenvedtem. Aztán ittam kínaolajas vizet, mert az kisebb görcsöknél jó, de semmit nem ettem, nem is bírtam volna leerőszakolni. Aztán szenvedtem még kicsit a változatosság kedvéért, az arcom papírfehér volt, a kezem meg jég, remegtem, mint állat és szédültem, mint egy részeg, aztán hánytam (igen, a vizet, meg teát), aztán nem sokkal később szerencsére bealudtam és utána jobban lettem. De én komolyan már mindent kipróbáltam, de én nem akarok még egy ilyet átélni, mert hiába tart csak 3-4 óráig, ennyire azért nem vagyok kemény csaj, h bírjam a fájdalmat. Pedig amúgy bírom. És Algoflex M-et is próbáltam, mindenféle görcsoldót...sz.r már nekem. Régen anyunak volt ez az alkoholos gyógyszere, a Melissana, az úgy érzéstelenített, meg bealudtam tőle, de nem tudom, kapható-e még. Szóval mit ajánlotok? Mondjuk lehet útba kéne ejtenem a nőgyógyászt újra, mert volt kb 3-4 éve cisztám, ami tavaly ősszel elmúlt, de most tök olyan érzésem van, mintha megint lenne. Mit javasoltok és kinek mi vált be ilyen görcsre? És valaki mondja, mondja meg nekem: volt, hogy neki is ENNYIRE fájt??!!
2011. dec. 2. 15:52
1 2
 11/14 anonim válasza:
Szia! Nekem minden alkalommal fájt napokig (12 éves korom óta és most 16 vagyok), aztán kb 1 éve kezdtem palástfűteát inni (minden nap 1 bögre) és azóta már van, hogy nem is fáj, de maximum az 1.nap és akkor egy Cataflam V vagy Algoflex M fél órán belül elmulasztja és addig simán ki lehet bírni.
2011. dec. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, jó tanácsokat :)


nos, ez évben még nem volt hasonló szenvedésem szerencsére, cisztám az UH szerint nincsen, vérszegény az elvileg nagyon vagyok (ja, ezt eddig is tudtam). szóval szedem a vasat, meg némi multivitamint, most pár nap eltéréssel normálisan meg is van a ciklus. és képzeljétek, nekem az az egyik fő "fegyver" a szenvedéssel kapcsolatban, h nem tampont használok az első napokban. hanem betétet, amitől ugyan úgy érzem magam, mint egy pelusos bébi, de itthon szerencsére nem érdekel senkit... (mondjuk az lehet para lesz, ha mennem kell valahova). na mindegy és így nem fáj, ezen felül sokkal jobb, mert mostanság este jön be, amikor a fájdalmat kb átalszom és így ugyan görcsöltem reggel is, de semmi parás nem volt (hányás, kín...) szóval ez lehet egy alternatíva, h tampont nem használok az első napokban. majd ha lesz még fejlemény, szólok :)

2012. febr. 17. 19:47
 13/14 A kérdező kommentje:
ja azt hozzáteszem, h bármennyire nem volt étvágyam, legyűrtem egy fél vajas kenyeret, meg döntöttem magamba a teát, de valami emmmmbertelen mennyiségben. az is pozitív volt szerintem :)
2012. febr. 17. 20:46
 14/14 A kérdező kommentje:
Na ma sikerült leredukálnom a fájdalmat a minimálisra. Leírom nektek, hátha visszanéztek a kérdésre és profitáltok belőle. Tehát reggel úgy ébredtem, h megjött. Egyrészt semmiképp nem használok mostanában tampont első nap, végül is betéttel megoldom. Aztán bevettem két Nospát reggel, rengeteg vizet iszok folyamatosan, Eléggé paráztam, h munka közben rámjön egy ilyen rohadt erős görcs, szóval befeküdtem egy kád forró vízbe, becsuktam a szemem, relaxáltam, lazultam egy fél órácskát. Eljöttem munkába, már legalább 3 liter vizet megittam, h ne száradjak ki, meg regenerálódjak ott benn, bevettem dél körül megint két Nospát, meg nemrég még egyet. És tök jól vagyok, reggel fájt még kicsit munkába menet, de tök jól viseltem. Úgyhogy nálam a kulcs a betét, a forró vízben lazulás és a soksok folyadék. Na meg néhány szem Nospa. Ha valakinek még para lenne, akkor ajánlom ezt, hátha másnak is bejön. :))
2012. jún. 29. 18:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!