Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mindenkinek ENNYIRE fáj? És...

Mindenkinek ENNYIRE fáj? És mit kellene erre bevenni?

Figyelt kérdés
14 éves koromtól kezdve menstruálok, már 7 éve. De vagy 5 éve folyamatosan volt egy/két olyan alkalom, amikor az első nap hihetetlenül görcsöltem. Minden menszesz elején, de volt úgy, h hihetetlenül fájt. Volt, h napra pontosan évről évre ugyanakkor történt ugyanaz a rosszullét, ugyanazokkal a tünetekkel. Most délelőtt megint részem lehetett ebben a nagy örömben, és már a falat kapartam, annyira szenvedtem és szó szerint értem, h szenvedtem. Aztán ittam kínaolajas vizet, mert az kisebb görcsöknél jó, de semmit nem ettem, nem is bírtam volna leerőszakolni. Aztán szenvedtem még kicsit a változatosság kedvéért, az arcom papírfehér volt, a kezem meg jég, remegtem, mint állat és szédültem, mint egy részeg, aztán hánytam (igen, a vizet, meg teát), aztán nem sokkal később szerencsére bealudtam és utána jobban lettem. De én komolyan már mindent kipróbáltam, de én nem akarok még egy ilyet átélni, mert hiába tart csak 3-4 óráig, ennyire azért nem vagyok kemény csaj, h bírjam a fájdalmat. Pedig amúgy bírom. És Algoflex M-et is próbáltam, mindenféle görcsoldót...sz.r már nekem. Régen anyunak volt ez az alkoholos gyógyszere, a Melissana, az úgy érzéstelenített, meg bealudtam tőle, de nem tudom, kapható-e még. Szóval mit ajánlotok? Mondjuk lehet útba kéne ejtenem a nőgyógyászt újra, mert volt kb 3-4 éve cisztám, ami tavaly ősszel elmúlt, de most tök olyan érzésem van, mintha megint lenne. Mit javasoltok és kinek mi vált be ilyen görcsre? És valaki mondja, mondja meg nekem: volt, hogy neki is ENNYIRE fájt??!!
2011. dec. 2. 15:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy azon kevesek közé tartozol, akiknek ténylegesen borzasztó fájdalmai vannak.

Szerintem mindenképp menj el nőgyógyászhoz, járj utána mi okozza.

2011. dec. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Megnyugtatlak: nekem eddig maximum 3x volt rá példa (18 éves vagyok, 11 évesen jött meg) hogy ennyire fájt, és haza kellett mennem a kompetenciamérés közepén mert elspáadtam, majdnem odahánytam, és menni is alig tudtam. :S Nekem ilyenkor általában az segít, ha beveszek egy algoflex m-et vagy cataflamot (az a legerősebb gyógyszer, úgyhogy azt nem ajánlanám sűrű használatra. :S) Kitartás! Nekem egyébként az is jó szokott lenni, ha valami hideget teszek a hasamra, vagy beülök egy kád vízbe. (bár azt meg megint nem javasolják, mert meleg víz, nyitva a méhszáj, fertőzések, jobban vérzel, stb) Remélem tudtam segíteni! Bocsi hogy ennyit írtam. :)
2011. dec. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagynéném az első napon el szokott ájulni a görcstől... szerintem ehhez képest egész jól állsz :) Mindenesetre mondd el a dokinak, hogy ez van és kérj valami erős cuccot rá. Cataflam esetleg nem hat?
2011. dec. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
nekem 30 éves koromig nem volt túl nagy fájdalmam aztán ez megváltozott valamiért. az elmúlt 2 hónapban olyan rosszul voltam, hogy hánytam én is, és annyira görcsöltem hogy már sírtam a fájdalomtól. ahhoz már hozzászoktam hogy nagyon görcsölök az első napon, de ami az elmúlt két hónapban volt az már túlmegy a sima is kellemetlenségen. én ibuprofent vettem be (két darabot is) az enyhítette kb 1 óra múlva a fájdalmat és végül sikerült elaludnom, reggelre meg kutya bajom. nem tudom mit csináljak már előre félek a következőtől.
2011. dec. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nekem MINDEN menzesz első napján ENNYIRE fáj. Sőt, még jobban, mert nekem csak akkor csillapodik (nem múlik el teljesen), ha a háziorvos beszúr egy görcsoldó injekciót. Gyógyszerek, teák stb. nekem sem használnak. Első nap szinte minden alkalommal többször is elájulok, nem bírok felkelni az ágyból, és hányok. Hál'istennek hétvégén szokott megjönni, nem tudom, mit tennék, ha hétköznap lenne, mert nem tudnék bemenni a munkahelyre. A középiskolában valahogy mindig hétköznapra esett a menzeszem első napja, így rendszeresen kimaradtam aznap az suliból.

Nekem azt mondta a nőgyógyász, hogy majd ha szülök egy gyereket, megváltozik a dolog, és utána már nem lesz ilyen fájdalmas. Addig ez van. :(

Dokihoz mindenképpen menj el, mert lehet, hogy köze van a görcseidnek a cisztához.

2011. dec. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
Szia! Én a Flector EP Rapid Granulat 50 mg-ot ajánlom neked (vényköteles). Nekem is nagyon görcsölt a hasam (volt h 5-6 órákat is), és ez segített. Fél órán belül elmulasztja. Egyébként mióta fogamzásgátlót szedek (1 éve), azóta nem fáj, csak néha "érzem" a hasamat,de nem vészes... 22/L
2011. dec. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Aviva tornának kéne utána nézni.

teljesen nem ismerem, de jó lehet

2011. dec. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

a hideget a hasra - módszert még nem hallottam, de kipróbálom legközelebb, köszi. :)

nem hagyom magam beájultatni, mert eleve az ágyban vagyok, oda meg akkor "ájulok", amikor akarok. :D

de nőgyógyászhoz biztosan megyek hamarosan

cataflamot még nem próbáltam, de semmiképpen nem akarok rászokni semmi gyógyszerre, mert a fájdalomküszöböm eléggé jó, nem akarom ezt gyógyszerekkel szanaszéjjel törni.


na az ibuprofent lehet kipróbálom legközelebb.


jujjj, a görcsoldó injekció durva...lehet én is vagyok ilyenkor azon a ponto, de végigszenvedem. :D és figy, attól, h nekünk ennyire fáj, lehet, h a szülés, meg egyéb ilyen más fájdalmak nem is számítanak majd, mert már olyan erősek leszünk. :))


iigen, fogamzásgátlót nekem is kellett szednem anno a cisztáim miatt, de nem szerettem, mert túl sokat zabáltam tőle. erről a flector izéről még nem hallottam, utánakérdezek a háziorvosnál.


mindenkinek köszi a tippeket. :)


(és ha mondjuk benyomok egy deci töményet? mondjuk kihányom, de akkor attól bekábulok és bealszok, na milyen ötlet? :))

2011. dec. 2. 18:58
 9/14 anonim válasza:
100%
Nekem a nospa és a fájdalomcsillapító szokott segíteni..háátt sok szerencsét.:\
2011. dec. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Èn minden menstruálásomat görcsölve vészelem át..(hányás,szédüles, hasmenés...) semmi nem hat màr:( egyet tudok ajánlani : melegítópárna, nézz utána. Nekem még az enyhití, elleinte el is mulasztotta, csak már hozzá szoktam. A fogamzásgátló az elmulasztja, van kifejezetten olyan amit tiniknek találtak ki, akik szüzek..meg érdeklödöm majd , hogy 20 éves nem szűz lánynak is jó e. :)
2011. dec. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!