Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet e bajom ha így szedem a...

Bébyke111 kérdése:

Lehet e bajom ha így szedem a fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
Másfél éve szültem, azóta nem szedtem fogamzásgátló tablettát. Nem is akarok szedni, mindig elfelejtem és feleslegesnek tartom. Még szülés előtt endometriózisom (ciszták a méhen) volt pár évig. Most megint kezd visszajönni, nőgyógyászom azt javasolja hogy szedjem a tablettát 6 hónapon keresztül szünet nélkül, ezután 1 hét szünet, ezalatt megjönne a menstruációm, és megint 6 hónap szünet. És így tovább örökre. Én ennek nagyon ellene vagyok, nekem ez természetellenes hogy nem menstruálok.
2011. nov. 25. 14:16
 1/8 anonim ***** válasza:
egyébként is ha szeded a fogamzásgátlót, akkor nincs rendes menstruációd, csak vérzésed. tehát hogy most az a vérzés minden hónapban jön vagy csak fél évente a tested szempontjából lényegtelen. egyébként a fogamzásgátló szedése eleve természetellenes hiszen gátolja a peteérést..
2011. nov. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Szerintem ez nagyon rosszul hangzik, teljesen felborítaná a tested természetes egyensúlyát, és a hormonháztartásodat is. Kérdezz meg inkább egy másik orvost.
2011. nov. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 tekike99 ***** válasza:

én is elmennék egy másik dokihoz, biztos van ennél barátibb megoldás.

ciszta ellen a legjobb a fogamzásgátló egyébként? ezt se hallottam még.

2011. nov. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 tekike99 ***** válasza:
+az örökre is elég durva, mert én úgy tudom, hogy a fogamzásgátlóknál amúgy is szünetet kell tartani egy idő után. persze nem egy hetet...
2011. nov. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az endometriózis nem ciszta!

Ez a betegség azt jelenti, hogy nem csak a méhben található méhnyálkahártya, hanem máshol is. Lehet a hashártya szalagjain, beleken, petefészekben ún. csokoládécisztát okozhat.

Ezzel az a probléma, hogy ezek a kis nyálkahártya szigetek ugyanúgy reagálnak a hormonváltozásokra, mint a méhben lévő, azaz mikor menstruálsz, ezek is elkezdenek vérezni. Ami ugye baromira nem jó.

Viszont fogamzásgátló tabletta elvékonyítja a nyálkahártyát és elsorvasztja ezeket a kis szigeteket.

Ezért szokták adni ilyen probléma esetén.


Bár megmondom őszintén, szerintem ha fél évig nem tartanál szünetet, akkor is biztos lenne vérzésed. Mármint összevissza pecsételnél....

A legtöbb nő szervezete már azt sem bírja, ha egyszer kihagyja a 7 napos szünetet. Már akkor jelentkezni szokott áttöréses vérzés, nem hogy hat hónap alatt...


Egyébként műtéti megoldása is van az endometriózisnak, amikor is laparoszkópos műtéttel eltávolítják a méhnyálkahártya szigeteket. Viszont általában sajnos kiújul.


Szerintem ha nem bízol az orvosodban, akkor keress másikat.

2011. nov. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát.

Igen én is tudom mi az az endometriózis, csak elég hosszú lett volna leírnom,egy másfél évessel az ölemben :) de Te megtetted helyettem :) amit leírtál ugyanazt mondta el nekem az orvosom. sőt még a csokoládécisztáról is beszélt. Engem már műtöttek 2 szer még nagyon régen és visszajöttek amit szintén leírtál. Ezért nem tudom eldönteni hogy belekezdjek ebbe a kúrába mivel a műtétet már tudom hogy nem működik csak egy kis ideig. Mindenestre köszönöm mindenki válaszát.

2011. nov. 25. 16:08
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor azt tudom még egyszer mondani, amit a végén írtam. Nagyon fontos, hogy a beteg bízzon abban az orvosban, aki kezeli. H nincs meg a bizalom, akkor inkább kérdezz meg akár több orvost is.
2011. nov. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Az a bajom hogy elköltöztem és más dokit kellett keresnem, régen is nagyon nehezen találtam meg a nőgyógyászom akiben megbíztam, lehet hogy most is így lesz :)

Ez idáig az első doki úgyhogy...

2011. nov. 25. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!