Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon félek. Mit tegyek?

Nagyon félek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok.15 éves lány vagyok,még nem jött meg a menstruációm.Viszont már tegnap este görcsölt a hasam,regggelre elmult.Délután barnás volt a bugyim,meg kb 10perce barnás-véres folyás jött a hüvelyemből.Nagyon félek,mivel mg nem szeretnék menstruálni..a vértől rosszul vagyok.Nagyon félek hogy megfog jönni,fogalmam sincs mit csináljak.Szerintetek?
2011. okt. 11. 15:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg. Ez valószínűleg a legelső menstruációd volt, szólj anyukádnak, és ő majd ad olyan tanácsokat, amitől jobban érzed magad. Először vagy betétet, vagy mini tampont használj, és hidd el, sok nő van még, aki rosszul lesz a vértől, mégis megoldják valahogy a menzesz kérdést.:) Üdv a nagyok között!
2011. okt. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
már menstruáltam?és még fog jönni?
2011. okt. 11. 15:50
 3/15 anonim ***** válasza:

Ha lehetne tenni valamit ellene, akkor minden nő azt tenné.

Senki nem szeret menstruálni, de ez olyan, hogy nem kérdezi jöhet-e. Csak úgy jön.

2011. okt. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
már nem fáj a hasam,csak tegnap este fájt
2011. okt. 11. 15:50
 5/15 anonim ***** válasza:

Ez nem volt igazi menstruáció.

Annál bő vérzés van, nem csak folyás. Élénk piros vérrel.

Ez csak egy előjel. Lehet, hogy pár hónapig csak ilyen maszat lesz. Aztán majd megjön rendesen.

Mondjuk már ideje lenne. Nem vagy kicsi hozzá.

2011. okt. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
és az is lehet hogy ma már rendes fog jönni?nagyon félek
2011. okt. 11. 15:53
 7/15 anonim ***** válasza:

Pedig meg fog jönni, ez ellen nem tudsz mit tenni. Ez az éle rendje.


Egyébként én is rosszul vagyok a vértől, de a menstruáció valahogy más, arra máshogy tekint az ember.


Az első lesz rossz ilyen szempontból, utána hozzászoksz.


Görcsoldót (Cataflam, Nospa, Algoflex-M) nyugodtan vehetsz be ha nagyon görcsölsz, Anyudnál biztosan van, és kérjél tőle betétet is.


Ha még nem távozik sok vér, csak egy kis barnás folyás, akkor is használj legalább tisztasági betétet, nehogy útközben ázz át. És persze a higiénia miatt is. :)


Jegyezd majd fel a naptáradba a menstruációd első napját, és azt is hogy meddig tartott. És ezt minden hónapban vezesd.

Ha nőgyógyászhoz kell majd menned később bármi miatt, akkor jó, ha ezt meg tudod mondani pontosan.

2011. okt. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
értem,köszönöm a válaszokat,de ma már elképzelhető hogy lesz rendes vérzés?vagy holnap?
2011. okt. 11. 15:56
 9/15 anonim ***** válasza:
lehetséges, igen
2011. okt. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
nem akarom :((((
2011. okt. 11. 16:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!