Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tegyek? Kiváltsam a...

Mit tegyek? Kiváltsam a gyógyszert, s szedjem tovább, és úgy menjek el nőgyógyáshoz, vagy ne szedjem tovább a gyógyszert, és úgy menjek el nőgyógyászhoz?

Figyelt kérdés
Azért írtak fel fogamzásgátlót elsősorban, mert ritkán menstruálok, illetve néha-néha egy-egy napra megjön. Egy darabig hatott is a gyógyszer, de az utóbbi három hónapban egyre több gond van vele. Vissza akarok menni orvoshoz, de most meg fog jönni, és ugye újabb adagot kellene szednem. De nem akarom a három havit kiváltani, mert gondolom, másik félét fog felírni, és akkor csak kidobom az ablakon a pénzt. Viszont azt sem akarom, hogy letoljon, amiért önként úgy döntöttem, hogy nem szedem tovább. De hát végülis semmi értelme szednem, mert megint nem rendszeres a menszeszem. Mit tegyek?
2011. okt. 4. 20:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg a patikában, hogy fel lehet-e bontani a gyógyszert, vagy van-e havi kiszerelés, esetleg kiváltható-e másra.

Amúgy lehet nem nőgyógyászhoz, hanem endokrinológushoz kéne menned.

2011. okt. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A rendszertelen menstruáción nem segít a tabletta, maximum elfedi a problémát addig, amíg szeded. De rendbe nem hoz.

Egyáltalán kivizsgált, hogy mégis mitől nem rendszeres a vérzésed? Volt UH? Hormonvizsgálat?

Egyébként válts ki egy havi adagot, és akkor nem kell a kukába dobni az egészet. De akár abba is hagyhatnád, és megmondhatnád a dokinak, hogy ugyan legyen már oly kedves vizsgáljon ki, hogy mégis mi bajod. (Bár ha ez magától nem jutott eszébe, akkor inkább második dokihoz kéne menned)

2011. okt. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Már 7 orvosnál voltam a problémámmal, és az első hat még csak vérvételre sem küldött. Ez a mostani doki legalább elküldött vérvételre, meg csinált uh-t, de azt mondta, hogy ezek alapján nagy gond nincs, és ő ezt ajánlja. Nem tudom, hogy mit tegyek. Én is tudom, hogy nem ez a legjobb megoldás, de már egy kicsit belefáradtam ebbe az orvostól orvosig járkálásból.
2011. okt. 4. 21:09
 4/8 anonim ***** válasza:
És hormonokat nézetett? Mert gyanús az eseted, akkor pedig jobb, ha endokrinológiára kérsz beutalót.
2011. okt. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"nincs nagy gond"....végül is csak feltehetőleg nincsen peteérésed, azaz meddő vagy. De nincs nagy gond...hát bazz de szeretem az ilyen dokikat:S

Egyáltalán hormonokat nézett vagy csak egy ált. vérképet? Menj inkább endokrinológiára szerintem...

2011. okt. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hormonokat nézett, és a tesztoszteronom volt magas. Mennék én endokrinológiára, de oda beutaló kell, és azt nem adnak azért, mert én kérem. Próbáltam már kérni, de azt mondták, hogy ez nem olyan gond, ami indokolná. Most ezek után mit csináljak...
2011. okt. 4. 21:16
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha a háziorvosod nem ad dumáld meg a nővérrel a rendelőben, vagy magándoki... De én ezt nem hagynám annyiban.
2011. okt. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy nem elég ok az, ha magas a tesztoszteronod?? Érdekes dokid van. Menj át másik házidokihoz és kérj beutalót.
2011. okt. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!