Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy aludjak ha megvan? Többi...

Hogy aludjak ha megvan? Többi lent

Figyelt kérdés

régebben tampont tettem fel estére de nővérem azt mondta,azt nem lehet mert rákos leszek o.O


viszont betéttel meg nem bírok aludni,egyszerűen irritál ahogy az a kemény izé ott van a lábam közt :S


ráadásul ha betétet használok,szószerint érzem ahogy folyik ki belőlem a vér >.<


akkor este mit használjak?


ha semmit nem használok,akkor ugye reggelre minden tiszta vér lesz


azt is próbáltam már hogy több olyan kis vékony betétet egymásra tettem és úgy raktam be de reggelre az is átázott meg ugye álmomban forgolódok és elcsúszott meg minden és reggelre már a fél combom is vérem volt :S


mit csináljak?


13l


2011. okt. 1. 08:14
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez hülyeség. xD

Én is úgy vagyok, mint te, és használhatok akármilyen szuper maxi hiper giga betétet, reggelre akkor is vérben úszok, meg éjjel 8szor kénytelen vagyok felkelni, mászkálni, szóval horror.

Mivel 24 órában tampont használni tényleg nem egészséges, inkább nappal nem használok, ha otthon vagyok. :D Persze maratoni hétvégi alvásokra nem túl jó megoldás, mert 8 óra a maximum amit ajánlanak.

Hát egyrészt ott a toxikus sokk szindróma, de ez elég ritka, és nem az okozza, hogy sokáig használod, két embert ismerek, akinek szerencséje volt, és mindkettőnél fél-2 óra használatnál jöttek a tünetek elő. Inkább az a baj, hogy kiszárad a nyálkahártya. :S

De rákos nem leszel, meg a vér se tud megalvadni, szóval a nővéred még tanulmányozza kicsit a dolgokat, mielőtt hülyeségeket beszél. Az erősebb napokon nyugodtan használd éjjel is a tampont. :D (a gyengébekken meg felesleges.)

2011. okt. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

köszi utolsó :D a gyengéken én se pazarolom a tampont,olyankor ilyen vékony betétet használok,ami alig érződik :D


most így az első-második napon és néha a harmadikon is nem is erős de azért nem gyenge,szóval olyan közepes :D de én ilyenkor is tampont használok :)

2011. okt. 1. 15:53
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Annyiban igaza van a nővérednek, hogy a tampon tetején pangó vér hajlamosít a méhszájsebre, ez pedig a méhnyakrák előfutára. Ugyanis a tampon sem tud minden vért magába szívni a nyákdarabok miatt. Éjszaka nem tanácsos a tampon, nekem a nőgyógyász kimondottan felhívta erre a figyelmem.


Egyébként van nagy nedvszívó képességű betét (akár a Tena is), ebben biztos nem ázol át, a vérzés meg természetes, az is hogy folyik. Ezt meg kell szokni egy nőnek, nem annyira ördöngősség, inkább pszichés hozzáállás kérdése.

2011. okt. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

értem :))


én valahogy még 3 év alatt sem szoktam meg xD olyan furcsa érzés ahogy érzem hogy ott folyik belőlem valami o.O

2011. okt. 1. 17:22
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Valóban nehéz elfogadni ezt egy teljesítmény központú, uniszex világban. Ahol arra tanítanak minket, hogy a menstruáció semmiség, csak hiszti, ha gondot okoz és mindennek ugyanolyannak kell lennie, mint más napokon.

Ezért van ennyi nő, akinek a testi tünetek mellett lelkileg is gondot okoznak ezek a dolgok. Javaslom neked Hoppál Bori írásaid, ő kimondottan ezzel a témával foglalkozik, tart előadásokat. Szerintem nagyon érdekes és hasznos, minden lánynak kellene ezekről beszélni.

Itt a link:


[link]

2011. okt. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

köszi :D


...és amúgy hol ír a haviról?

2011. okt. 1. 21:12
 17/21 A kérdező kommentje:
jah jó leesett xd
2011. okt. 1. 21:12
 18/21 harisnyababee ***** válasza:
100%

Simán meg lehet szokni a betétet, csak ki kell tapasztalni, h neked melyik válik be legjobban. Szinte az összeset végigpróbáltam, mire megtaláltam azt a 3-4fajtát, amit használok. 5éve már csak betétet használok, azelőtt viszont el sem tudtam volna képzelni, csak és kizárólag tamponoztam. Furcsa volt átszokni, de nekem 5-6 mensi elég volt hozzá.

Am, ha az zavar, h kemény, próbáld ki a Bella for Teens betétet, na annak tényleg iszonyat puha a felülete.

2011. okt. 2. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
köszi :D majd megnézem valahol :P bár szerintem se lesz semmi "átszokni" a betétre ... xd :D
2011. okt. 2. 09:11
 20/21 anonim válasza:
100%
A vattás ötlet tényleg nem hülyeség :PP Mondjuk én nem tudom de a szárnyas betéttel már próbálkoztál? vagy nem jó? :)
2011. okt. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!