Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon fájdalmas szúnyogcsípés...

Nagyon fájdalmas szúnyogcsípéssel mi a teendő? Mellnél!

Figyelt kérdés

Megcsípett egy szúnyog a hónaljam alatt, a mellem oldalánál, és egy kb. 12 centi hosszú, 2-3 cm széles sávban enyhén piros, kis nyomásra, sőt érintésre is nagyon érzékeny, a bőr pedig melegebb, mint máshol. Az egész sáv alatt pedig valami enyhe bekeményedés van. Mivel lehetne segíteni, hogy gyorsabban elmúljon? Illetve lehet-e ebből nagyobb baj? Menjek vele orvoshoz? Tegnap vettem észre, nem tudom, szúnyog volt-e, vagy valami más csípett. Vagy ez nem is csípés? Azért gondolom, hogy igen, mert a hátamat (pont a gerincem fölött, a rohadt dög) is megcsípte egy, és jó nagy piros, viszkető folt lett rajta. Enyhe viszketés is van itt, de szerintem azért nem érzékelem, mert érintésre sokkal jelentősebb a fájdalom a viszketésnél. A közérzetem is kicsit lázas-típusú, de mértem, és nem vagyok az.

S.O.S.!...


2011. szept. 20. 10:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem szúnyog csípés, ha az lenne a hátadon is ugyanennyire bedurrant volna, ha allergiás reakció lenne. Abból bajod nem lehet, ha a biztonság kedvéért iszol kálcium pezsgőtablettát és lemész megmutatni a háziorvosodnak.
2011. szept. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem lehet, h méh csípett meg?

Annak van még ilyen nagyon viszkető, de érintésre fájó csípése.

Nem tudsz mit tenni, csak tűrsz. (ilyenkor már nem használ sem az ecetes borogatás, sem Fenistil, sem Ca-pezsgőtabletta. Sajnos.)

2011. szept. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A hátamon levő is eléggé bedurrant, gondolom azért, mert irtó hülye helyen van. Csak az egy nappal régebbi, és már annyira nem vészes. Kalciumot ittam. A csípés "bemeneti pontját" amúgy nem látni, nem hiszem, hogy méh. Köszi a tanácsokat!! Ha valakinek még van ötlete, várom. Ha nem enyhül, holnap doki, ma már nem rendel.

Az aggaszt talán inkább, hogy ilyen kritikus helyen van - nem lehet belőle nagyobb gyulladás, gond?

2011. szept. 20. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!