Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit csináljak? Vagy ez normáli...

Mit csináljak? Vagy ez normális szerintetek?

Figyelt kérdés
Elmúltam nemrég 15, de még nem menstruálok. Van már mellem, szőrösödök és van fehérfolyásom kb. 2 éve. Tudom, hogy nem olyan nagy baj, ha még nincs meg, mert 16 éves koromig nem baj, de akkor is idegesít, hogy már minden velem egyideős lány menstruál. Na, és a fehérfolyásom nem mindig fehér, hanem kicsit sárgás. Nem viszket, vagy csíp és nem is büdös, szóval nem tudom mi lehet a bajom. Az állaga ilyen ragacsos, néha vízesebb. Hallottam már olyanról, akinek ugyanez volt a problémája, és a nőgyógyász is megerősítette, hogy ennek ellenére semmi baja, szóval nem tudom mi bajom. Szerintetek? Lécci, akinek van valami hasonló tapasztalata, az ossza meg velem is. :)
2011. szept. 3. 23:22
 1/10 Baba-Cica ***** válasza:
100%
Élvezd ki amíg nem menstruálsz!!!!! :) Emlékezni fogsz még erre....... :) Ne aggódj, tuti semmi bajod nincs! :)
2011. szept. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne azt nézd, hogy más lány már menstruál, mert mindenki más időben érik.
2011. szept. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez norma. Majd ha 16 évesen nem menstruálsz akkor aggódj inkább:)
2011. szept. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem is 2 évig volt a folyás. Nekem is ugyanez volt, néha sárga, néha fehér, ugyanaz amit te leírtál. Aztán idén nyáron jött meg nekem, illetve tavasz végén. Irtóra fáj néha a hasam, összegörnyedve fekszem párnák közt és az a 1-2 óra elviselhetetlen. Amúgy tényleg örülj neki:) de még 16 évesen sem kell parázni ha nem jött meg, csak kell egy jó nőgyógyász.
2011. szept. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt folyásom. Egyik este rózsaszínes volt a törölköző zuhanyzás után, nem is foglalkoztam vele. Anyukám vette észre, kérdezte, hogy csaknem? Én meg mondtam, hogy nem, mert nem véreztem. Bezzeg másnap reggel. Mintha dézsából öntenék, szinte sírva botorkáltam ki anyához a szobámból csupa véresen, mintha valami mészárlásról jöttem volna. Éjszaka megjött :) 15 voltam.
2011. szept. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Jó esetben szerencsés vagy. A lányomnak 10 évesen jött meg, és gyerek létére kénytelen volt ilyen dolgokkal bíbelődni (intimbetét, cseréje iskolában, hasfájás stb.) annak ellenére, hogy még gyerek volt. Előtte ő is várta, hogy mikor már, mikor, most már nem várja, visszasírja azt az időt.

Egyébként kérdezd meg anyukádat, őneki mikor jött meg, Ha neki is későn, nincs gáz. (Bár úgy látom, a mai lányoknak 2 évvel előbb jön meg, mint szüleiknek.)

Van gyermeknőgyógyász. Hozzá menjél el, vagy kísérjen el anyukád, vagy legjobb barinő, hogy ne izgulj annyira. Nem lesz kellemes, de nem is vészes az egész. És remélhetőleg megnyugtat, és akkor nem emészted magad feleslegesen, hiszen annyi mindenre kell energia, nem kell pocsékolni!!

2011. szept. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja, még a folyásról. Ha utána olvasol: ennek hormonális oka van. Gyereklányoknál még nincs. Ált. menstruáló lányoknál, nőknél van. Ez azt bizonyítja, hogy már valami hormonváltozás beállt nálad. Ciklus befolyásolja. Ami nálad még nincs. Menj el orvoshoz szerintem mindenképpen. Minden kérdésedre választ ad. Előtte írd össze a kérdéseidet, mert az ember idegességében elfelejt fontos dolgokat.
2011. szept. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nyugi nekem 3 hónappal a 16. szülinapom előtt jött meg. Egyáltalán nem vártam, nagyon örültem, hogy addig nem kellett betétezni/tamponozni!Neked szerintem nemsokára meg fog jönni, az alapján, amit leírtál!:) 18/L
2011. szept. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
pontosan ugyan ezt éltem át én is nemrég, minden megegyezik. néha egészen rossz kedvem volt, hogy már mindenkinek megvan csak nekem nincs, stresszeltem is miatta hogy biztos baj van, de most, pont a 16. szülinapom körül (egészen pontosan 2 napja) megjött. szóval hidd el, én nagyon is tudom miről beszélsz és teljesen átérzem a helyzeted, de annyit tudok mondani, hogy ne aggódj emiatt, ne görcsölj rá, biztos minden oké lesz. :)
2011. szept. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Jajj, annyira aranyosak vagytok. Köszönöm szépen a válaszokat. :) Iszonyatosan sokat segítettetek tényleg. :)
2011. szept. 7. 23:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!