Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Még soha nem voltam nőgyógyász...

Még soha nem voltam nőgyógyásznál. Mi a teendő? Mit kell vinnem?

Figyelt kérdés
A városi kórházba gondoltam, hogy megyek... feltéve ha lehet olyat... nem tudom igazából, nem vagyok képben.. vagy magánrendelésre kell..? :) Kell beutaló a háziorvostól? Vagy ott kérjek időpontot? Vagy hogy megy ez?
2011. aug. 8. 20:31
 1/5 anonim ***** válasza:

A kórházban kell megnézni vagy a honlapján utánanézni, hogy kell-e időpont és beutaló. Ez kórházanként eltérő lehet.

Ha sztk-ba mész, akkor TAJ kártyát vigyél mindenképpen, plusz ha beutalóköteles a rendelés, akkor azt.

2011. aug. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom a nőgyógyászhoz nem kell háziorvosi beutaló, viszont időpontot mindenképpen kérni kell a magánrendelésnél és a közgyógyellátásnál is. Szerintem nem foglal egy nagy helyet, ezért egy kis üvegben vizeletmintát vigyél.
2011. aug. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

én egy praktikus tanácsot tudok csak adni :D én mindig szoknyában megyek, mert akkor csak a bugyit kell levenni az öltözőben és a vizsgálószéken csak fel kell hajtani, és ha pl átültet a másik ágyra, ahol az ultrahangot csinálja, akkor nem kell félmeztelenül mászkálnom a rendelőbe :D

amúgy én úgy tudom, hogy nem beutaló köteles, csak menni kell a rendelésre taj-kártyával

2011. aug. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A kórházban kell fizetni a vizsgálatért vagy a rákszűrésért? És időpontot általában későre ad csak? pl..egy hónapra rá...?

Köszönöm az eddigi válaszokat! :)

2011. aug. 8. 21:20
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha sztk-ba mész, és fizetve van a tb-d, akkor nem kell fizetni.
2011. aug. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!