Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek be vegyem a...

Szerintetek be vegyem a következő havi gyógyszert vagy ne?

Figyelt kérdés
Idén már jártam az orvoshoz azzal a problémámmal,hogy nem jött meg a vérzésem 4 hónapon keresztül. Volt vérvétel,és minden rendben volt ott is,kivéve a férfi hormonom egy kicsit magas volt. Kaptam Duphastot amitől meg is jött,ami után el bírtam kezdeni szedni a cypromix nevű fog.gátlót.Most,hogy elfogyott a gyógyszer,és meg kellene jönni, most sem jött meg. Vagyis mikor elmegyek a mellék helységbe és megtörölközök akkor egy kicsit véres a papír,de ennyi. Nem kell betét sem. Így elkezdjem szedni a következőhavi gyógyszert?
2011. aug. 4. 13:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Teljesen normális dolog, hogyha Duphaston + Cypromix rendszertelen szedése mellett pecsételő vérzésed van, mindenképpen szedd _rendszeresen_ tovább a gyógyszert. Ha hormontartalmú gyógyszereket össze-vissza szedsz, akkor egyébként többet ártassz velük, mint használsz, vagyis teljesen felboríthatod a ciklusodat/hormonházatrtásodat, stb., szóval a hasonló "élmények" elkerülése végett mindig ügyelj rá, hogy mindig órára pontosan azonos időben vedd be a gyógyszeredet, illetve hogy a következő doboz kiváltását ne hagyd az utolsó pillanatra.


Lehet egyébként félreértettem a kérdésedet: ha csak egyhavi adagot szedtél be a Cypromixből, de azt rendesen és becsületesen, akkor ne aggódj -a fogamzásgátlóknál is (mint minden gyógyszernél) kell átlag 2-6 hét, mire a szervezeted "beáll" a normális működésre. A következő havi ciklusod már rendszeres lesz.



Egyébként ilyen kérdésekkel nyugodtan felhívhatod az orvosodat is, aki a gyógyszert felírta, vagy megkérdezheted a gyógyszertárban, ahol kiváltottad - az ott dolgozóknak ez a dolguk, hogy az ilyen kérdésekre válaszoljanak. ^^

2011. aug. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én is arra gondoltam,hogy felhívom az orvosomat. Csak 1 havi gyógyszert szedtem be eddig,és órára pontosan minden nap. Előtte a Duphastont azért ,hogy megjöjjön és elkezdhessem szedni a fog.gátlót.
2011. aug. 4. 14:40
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor teljesen normális, hogy össze-vissza jött meg. Változó, hogy kinek mennyi idő alatt alkalmazkodik a szervezete egy gyógyszerhez, a jövő havi ciklusod már rendszeresebb kell legyen, a 3.-tól pedig teljesen pontosan kell, hogy megjöjjön.
2011. aug. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, kezdd el szedni. 2-3 hónapot szoktak várni a dokik, hogy megszokja a szervezeted.

Viszont ami probléma: hiába jön majd meg minden hónapban, az egy mesterséges ciklus lesz, amit a tabletta irányít, és megvonásos vérzésed lesz (amikor megvonod a hormont, a tablettát - tabiszünet), nem menstruáció.

Ha abbahagyod a fog.gátlót x hónap múlva, sajnos a problémád vissza fog térni nagy valószínűséggel.

2011. aug. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!