Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mik a "sima" petefészek...

Mik a "sima" petefészek ciszta tünetei?

Figyelt kérdés

Nem a PCOS- re gondoltam, hanem csak egy "szimpla" petefészek cisztára.


Előző menstruációm megjött 28 napra, viszont nekem mindig iszonyatos görcseim vannak az elején. Most is két napig jártam görcsoldóval, várva a nemvárt görcsöket. De nem történt semmi, hosszú évek óta először jött meg úgy, hogy minimális hasfájásom sem volt.


Viszont a vérzésem a szokásos 5-6 nap helyett 3 napig tartott, és nagyon-nagyon enyhe volt. Vérzés volt, nem barna, de alig-alig.


Utána volt fura érzés a hasamban, voltam nőgyógyásznál, aki megvizsgált. Nem nézett meg ultrahanggal, viszont megtapogatott, és az egyik oldalon nyomásra eléggé fájt.


Vettek vért, de a petefészekgyulladást kizárta, mivel minden eredményem tökéletesen normális.


Most megint olyan furát érzek a hasamban - nem igazán fájdalom - , és olyan mintha kicsit előredomborodó lenne.


Terhességi tesztet az együttlétünk után (13 nap), és a fura menstruáció után (8 nap) csináltam és negatív lett(vagyis védekezés nélkül a 25. napon voltunk együtt, és 28 napra megjött).


Nem tudom, hogy menjek most el csináltatni egy ultrahangot, vagy ha ciszta, akkor úgysem tudnak vele semmit csinálni, majd felszívódik vagy kipukkad?


2011. aug. 2. 11:00
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]


Itt említik a has előredomborodását tünetként :s . Olvass el itt mindent és alaposan vizsgáltasd ki magad!

2011. aug. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, olvastam ezt az oldat is. Valójában azok alapján, amit olvastam szerintem inkább nem, mint igen, de mégsem vagyok nyugodt.


El is határoztam, hogy délután, ha rendel a doki, elmegyek egy ultrahangra.


Azzal is legalább kizárok vagy megerősítek valamit.

2011. aug. 2. 11:13
 3/3 anonim válasza:
Nekem volt petefészek cisztám,16 évesen pukkant szét bennem.Közel 1 évig "fejlődött",amiről én nem tudtam semmit,mivel nem éreztem semmi különöset.Rendszeres menstruációm volt végig,addig megszokott hajfájások,stb,majd egy nap nagy nyomást éreztem a hasamba,kb mintha belekönyökölnének...Aztán elkezdtem vérezni,de úgy nem gyengén,kórház lett a vége(szerencsére),de majdnem elvéreztem így is,nem az én hibámból(sokat kellett várni a mentősökre).3 napig voltam bent,kitisztultam teljesen,így nem kellett eü. kaparás.Ja és persze nagyon rendes orvosom lett.Neki is köszönhetem,h most itt írok neked.Én azt javaslom,h ultrahanggal is vizsgáltasd meg magad,mert az tutibb.Aztán sok idő volt,mire "magamhoz tértem",ugyanis 3 nap alatt 17kg-ot fogytam le.Amúgy sem voltam túlsúlyos,55kg 165 centihez. Ha kipukkad v ha kiszednék se jársz jól,ha felszívódik sem,mert az rendszerint visszajön.Szóval saját tapasztalat alapján kívánok neked jó egészséget!
2011. aug. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!