Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Egész életemben rendszertelen...

Egész életemben rendszertelen lesz a mensim?

Figyelt kérdés
16 vok, viszont már több mint 5 éve menstruálok, de még mindig akkor jön meg amikor épp kedve szottyan, vagy épp kimarad. és teljesen változó az is, hogy meddig tart és milyen erős. ez örökre így lesz?
2008. márc. 1. 13:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én még csak 31 éves vagyok (tehát még nem éltem "örökké" :-)), de nekem amióta először megjött, azóta nem tudott beállni. Pontosabban azóta rendszeres, amióta a fogamzásgátlót szedem. És csak akkor. Amikor terhes akartam lenni és abbahagytam, akkor újrakezdte a rendetlenkedést.

Persze ez rám vonatkozik, nem jelenti azt, hogy így törvényszerű.

2008. márc. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon zavar és látszólag zavar, aggaszt, akkor menj el nődokihoz. Ő ír fel foglamzásgátlót (mindegy, hogy élsz-e nemi életet, megmondod neki, hogy van ez a problémád és kész) és attól majd rendszeres lesz, és mindig tudod, hogy mikor fog megjönni.
2008. márc. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszolónak és a kérdezőnek is:


Nekem(26) is rendszertelen volt, s semmi más tünetem nem is volt sokáig, mintahogy a kérdező is kifejtette. Kiderült, hogy PCO-syndromám van, ami tökéletesen karban tartható rendszeres odafigyeléssel, s a fogalmazásgátló be is állítja a ciklust. Minél hamarabb elkezdik kezelni, annál jobbak az esélyek a továbbiakra; ez elég gyakori kórkép - ha jól emlékszem - minden 10. nő érintett.

5 év azért nem kevés idő, de nem is világvége!

Egy UH-ból és egy vérvételből megállapítható, hogy lehet-e hasonló gondotok.

2008. márc. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
nekem is ugyan ez a problémám én 22éves vagyok és 11éve van menstruálok..én sem tudom mitől lehet ez..
2008. márc. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én 23 vagyok, és nekem is már 9 éve ez van. A doki szerint ez örökölni is lehet, ebben az esetben anyukám a ludas. :) Ő is ugyanígy volt, mígnem megfogant a nővérem, és a szülés után már nem volt ilyen probléma.
2008. márc. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!