Antibiotikumtól gyomorfájás, hogyan mulasszam el?
Megneztem a googleba,az apranax nem antibiotikum,fajdalomcsillapito.Attol is fajhat a gyomrod.Nekem sokat segit a gyomortea,v vannak ceppek is is gyomorbantalmakra,minden patikaba,drogeriaba lehet venni kevereket.Es ha nem mulik,csakis az orvoshoz menni.Az hogy ehes vagy,lehetseges a gyomorsavtol is.
Ha ez mellett antibiotikumot is szedtel,mint az elözö irja,sok joghurt.
EMÓCIÓ 7,84
Erősítsd az immunrendszered és rakd rendbe a bélrendszered élőkörnyezetét!
Az Effektív Mikroorganizmusokat (EM) tartalmazó EMóció 7,84 élőflórás, flavonoid tartalmú, antioxidáns italt használd:
Immunrendszer erősítése: a bélrendszered teszi ki az immunrendszered 70 %-át! Az EMóció 7,84 elsősorban itt hat
Tápanyag bevitelre: Hasznos bélbaktériumokat (probiotikum), természetes antioxidánsokat, gyógynövényeket (kamilla, rozmaring, zsálya), vitaminokat, ásványi anyagokat, nyomelemeket tartalmaz
Méregtelenítés: gyorsabban kiürülnek a méreganyagok a testedből, a számodra "jó" mikroorganizmusok kerülnek vezető szerepbe a bélrendszeredben
Az Öregedési folyamataid késleltetésére: bőr fiatalítása, több energia a mindennapokra
Rossz bélműködés és emésztési problémák enyhítése, helyrehozása természetes módon
Bél rák vagy bármilyen elváltozás kiegészítő kezelésére otthon (az orvos tudtával)
Jobb közérzet elérése
Természetes ital: valóban élő, 80 féle effektív mikroorganizmust (=EM) tartalmaz!
Fogyasztása: kúra szerűen 3-6 hétig fogyasszuk, majd ugyan ennyi szünet után 2x megismételjük. Ill. fogyasztható folyamatosan is!
Az emberben - így benned is - 6-8 kg mikroorganizmus él!
Az emberben élő több milliárd mikroorganizmus - ami 6-8 kg-ot tesz ki - nagy érsze a bélrendszerben található meg, a szervünkben mindenhol előfordulnak a bőrünkön is. A mikroorganizmusok segítik a szervezeted a táplálék megemésztésében, ők bontják és alakítják át a táplálékot olyan formára, amelyet a tested feltud venni. Nélkülük nem tudnál élni! Morbid módon fogalmazva: azért eszel, hogy a mikroorganizmusaidat tápláld!
A mikroorganizmusoknak alapvetően 3 formájuk létezik:
* Rothasztó: romboló. Nagyságrendileg 10 % az arányuk egy adott környezetben
* Erjesztő: felépítő. Nagyságrendileg 10 % az arányuk egy adott környezetben
* Oportunista: követi, a kezel alá dolgozik az adott környezetben domináns romboló vagy felépítő mikroorganizmusoknak. Nagyságrendileg 80 % az arányuk egy adott környezetben
Ezekkel az anyagokkal együtt lehet élni, hiszen valamennyi itt van környezetünkben és bennünk egyaránt.
Önfenntartóak, csupán okos közreműködésünket igénylik. Ésszerűtlen életmóddal, nem megfelelő táplálkozással nem kiirtani, hanem a szervezetbe, szervezetre visszavíve használni kell őket a rend helyreállításában.
Ha ezek az ún. Rothasztó (káros) mikroorganizmusok elszaporodnak, akkor annak egészsség károsító következményei vannak:
* Felszívják az értékes tápanyagot, vitaminokat a hasznos mikroorganizmusok elől: gyengítik a szervezeted
* Folyamatosan termelik a méreg anyagokat, belülről mérgeznek
* Hozzájárulnak a szabadgyökök számának növekedéséhez: minden betegség egyik alapja a túl sok oxigén szabadgyök a szervezetben
* A bél rendszer egyensúlyának felbomlása, a káros mikoorganizmusok elszaporodása okozhat: candidát, bél és emésztési néhségeket, paraziták és férgek szaporodását a bél rendszerben, ami további betegségek és a rosssz közérzet alapját képezi!
Több tudós szerint a Földi élet kialakulását a mikroorganizmusok tették lehetővé az által, hogy oxigént és az élet számára fontos anyagokat (enzim , vitamin, ásványi anyag, antioxidáns) termeltek az Erjesztő és őket követő Oportunista mikroorganizmusok (az Őstengerben is éltek).
Képesek szélsőséges körülmények között is megélni: pl. a jégbe fagyva, vulkáni lávában, igazi túlélők.
Miben más az EMóció 7,84 flavonoid tartalmú, antioxidáns étrend-kiegészítő, mint a többi hasonló termék?
Az EMóció 7,84 étrend-kiegészítő ital valóban él, "visszaépíti" a tested !
A marketing "szöveget" félre téve:
Az EM az effektív mikroorganizmusokat jelenti. Az EM BIO egy másik találó elnevezése az EM-nek.
Az EMóció étrend-kiegészítő ital 80 féle őskori mikroorganizmust tartalamaz.
Az effektív mikroorganizmusok a tested mikrobiális környezét befolyásolják olyan módon, hogy a felépítő mikroorganizmusok túlsúlyba legyenek.
Az EMóció összetétele:
* Tejsav baktériumok: pl. Lactobacillus
* Élesztőgombák
* Feketeribizli, megy és kékszőlő héj kivonat: Flavonoid tartalma 40 mg/30 ml-ben.
Az EM BIO -t az emberi felhasználáson kívül használják még:
* Mezőgazdaságban és az állat tenyésztésben
* Víztiszításra és hulladék kezelésre
* Kozmetikumok készítésére
* Építőiparban
A mikroorganizmusok gyakorlatilag mindhol élnek: a levegőben, a talajban, a vízben, az emberben és az emberen, az állatokban és állatokon, a növényekben és növényeken!
Segítsük elő a saját testünkben, hogy a felépítő mikroorganizmusok legyenek túlsúlyban az EMóció 7,84 antioxidáns, sok hasznos mikroorganizmust tartalmazó ital rendszeres fogyasztásával!
Az antibiotikumok ugyan megmentik az életünket, de annyi mellékhatásuk van, hogy hosszú távon mégis inkább elpusztítanak minket. Ezért a kutatók azon fáradoznak, hogy olyan antibiotikumokat fejlesszenek ki, amelyeknek nincsenek károsító mellékhatásaik. Tehát nem pusztítják el a szervezet számára hasznos baktériumokat, csak a károsakat és nem gyengítik le ezáltal az immunrendszert. Nehezíti a kutatók munkáját, hogy a káros baktériumok sem tétlenkednek! Folyton átalakulnak, alkalmazkodnak a megváltozott körülményekhez, vagyis ellenállnak az antibiotikumok őket károsító hatásainak. Az antibiotikum túlzott használata pedig ellenálló baktériumtörzsek kialakulásához vezethet.
A küzdelem tehát folyamatos a kutatók és a betegségeinket okozó baktériumok között. Csak remélhetjük, hogy végül az ember kerül ki győztesen a harcból!
Addig is, ha az orvos antibiotikumot ír fel a kúra alatt és után feltétlen szedjünk probiotikus táplálékkiegészítőt! Ezzel segítünk szervezetünknek helyreállítani a megrongálódott bélflórát.
Az antibiotikum kétélű fegyver
A magyarok viszonylag megfontoltak az antibiotikum-szedést illetően, a sokszor indokolatlan és veszélyes gyógyszerből azonban még mindig többet szedünk, mint a skandinávok, ám kevesebbet, mint a mediterrán országok lakói.
Az utóbbi 5-10 évben egyre több és egyre összetettebb rezisztencia alakult ki a baktériumoknál, ami azt jelenti, hogy növekszik azon betegségek száma, amelyek ellen az antibiotikumok sem jelentenek gyógyírt.
A gyógyszerszedés szabályai
Nem véletlen, hogy a gyógyszerek nagy része csak orvosi vényre adható ki. Nem mindegy ugyanis, hogy egy adott hatóanyag milyen formában jut be a szervezetbe.
Az ellenálló baktériumok túlnyomó hányadáról érdekes módon kiderült, hogy első sorban nem az orvosságok miatt, hanem genetikai okokból módosult a szerkezetük – mondta az Országos Epidemiológiai Intézet vezetője a szerdán Budapesten rendezett második Európai Antibiotikum Napon.
Melles Márta rámutatott: az antibiotikumok olykor kétélű fegyverként viselkednek, miközben hatékonyan küzdenek a bakteriális megbetegedések esetén, indokolatlanul és helytelenül alkalmazva komoly veszélyt jelenthetnek.
A legnagyobb gondot az jelenti, hogy nagyon sokan orvosi szakvélemény nélkül öngyógyszerelik magukat.
Általában náthás tünetekre használják az antibiotikumot
Óvatosan az antibiotikumokkal!
Ne követeljünk minden megfázásra antibiotikumot a háziorvostól! Csak a bakteriális fertőzések kezelhetők és kezelendők antibiotikummal.
Az antibiotikumról>>
Általában a náthás tüneteket próbálják az emberek a fiókban talált antibiotikummal kezelni, jóllehet, a náthát nem baktérium, hanem vírus okozza, így nemcsak hatástalan az ekkor szedett antibiotikum, hanem káros.
Az antibiotikum ugyanis egyfajta „fertőtlenítő nagytakarítást” végez a szervezetben, így – egyebek mellett – a természetes védekezéshez szükséges bélflórát is igencsak „megnyirbálja”. Ezzel lényegében gyengíti az immunrendszert. Mindezek miatt nagyon fontos, hogy a betegek ne cukorkaként szedjék az antibiotikumot.
A tömeges szedés rezisztenciát okozhat
Az antibiotikumokkal azért is csínján kell bánni, mert a túlzott és tömeges szedése növelheti a baktériumok ellenálló-képességét – hangsúlyozta a szakember.
Elmondta azt is, hogy noha a háziorvosok csak külön díjazás ellenében kérhetik a bakteriális fertőzés azonosítását célzó gyorstesztet, ám a doktorok többsége – néhány év tapasztalat birtokában – nagy biztonsággal meg tudják állapítani az antibiotikum adásának indokoltságát.
A helytelen antibiotikum-használat miatti rezisztencia az oka annak, hogy Európa 27 tagállamában - 498 millió lakost érintően - évente mintegy 4 millió úgynevezett nosocomiális, tehát egészségügyi ellátás során szerzett fertőzés fordul elő, amely hozzávetőleg 16 millió többlet ápolási napot és 7 billió euró plusz költséget jelent – hangzott el a rendezvényt követő sajtótájékoztatón.
Az antibiotikumok felborítják a bélflóra egyensúlyát
Számos kapcsolat van a bélben lévő mikróbák és a gazdaszervezet között, melynek egyensúlyát az antibiotikumok képesek felborítani – olvasható az Antimicrobial Agents and Chemotherapy áprilisi számában.
Az emberi szervezet béltraktusában hatalmas mennyiségű baktérium él, melyek számos mechanizmussal járulnak hozzá az egészség megőrzéséhez: segítik az emésztést, vitaminokat állítanak elő, védenek a kórokozó mikróbáktól.
A Brit Columbia Egyetem munkatársai egerek székletéből tömegspektrometria segítségével több, mint kétezerféle molekulát azonosították, majd antibiotikumos kezelés összetételre gyakorolt hatását vizsgálták.
A második körben végzett vizsgálat, mely a kezelés hatását célozta, a molekulák mintegy 87 százalékánál mutatott ki pozitív, vagy negatív irányú koncentrációbeli változást, melynek mennyisége kétszerestől 10 000-szeresig terjedt. A leginkább érintett vegyületek a szteroid hormonok, az eikozanoid hormonok, a szénhidrátok, a zsírsavak és az epesavak voltak.
Az antibiotikumok indokolatlan szedésének káros következményei
Ezek mindegyike fontos szerepet tölt be a szervezet egészségében, befolyásolják az immunrendszert, a nemi működést, az ásványi anyagok egyensúlyát, a cukor anyagcserét, és más anyagcsere-folyamatok működését.
Caetano M. Antunes és munkatársainak következtetése szerint az antibiotikumok szükségtelen használata olyan káros hatásokat gyakorol az emberi egészségre, amivel korábban az orvosok nem számoltak.
Továbbá az antibiotikumok bélflórát érintő hatása anyagcsere-változásokat okoz, ami könnyen anyagcsere-alapú megbetegedésekhez vezethet, például immunhiány, depresszió, cukorbetegség.
Mindezek ellenére további vizsgálatok szükségesek annak tisztázására, hogy a bélben élő mikróbák hogyan képesek befolyásolni az emberi szervezet élettani folyamatait, és ez az információ hogyan használható fel az egészségi állapot javításában.
Az antibiotikum leggyakoribb mellékhatásai
Az antibiotikumok leggyakoribb mellékhatásai abból adódnak, hogy nemcsak a kórokozó baktériumokat pusztítják el, hanem az ún. „normál flórát” is károsítják. Gyakoriak a gyomor-bélrendszert érintő panaszok: étvágytalanság, émelygés, hányinger, hányás, gyomorfájdalom, hasmenés. Nőknél gombás hüvelyi fertőzés is előfordulhat.
Súlyosabb mellékhatások
Antibiotikumtól függően súlyosabb mellékhatásokkal is számolni kell, főként elhúzódó antibakteriális kezelés esetén vastagbélgyulladás alakulhat ki, ilyenkor a bélben a jótékony, normál flórát alkotó baktériumok pusztulását követően egy „toxin”-t (méreg) termelő baktérium a Clostridium difficile szaporodik el. A kórkép tünetei igen széles spektrumot ölelnek fel, enyhe, laza székürítéstől igen agresszív, véres hasmenésig terjedhet.
Egyes antibiotikumok vesetoxikusak, májkárosítóak lehetnek, mások a csontvelő normális működését gátolják, vagy gyermekeknél növekedési porc fejlődését, fogzománc károsodást idézhetnek elő. Ezen gyógyszerek alkalmazásakor fontos a gyógyszerszint folyamatos monitorozása (vérből), ezáltal a toxikus koncentráció kialakulása megelőzhető.
Súlyos mellékhatások jelentkezése esetén az alkalmazott antibiotikumot azonnal el kell hagyni!
Allergia kialakulása
Az antibiotikumok allergizálhatnak is, ezt a jelenséget nem szabad összekeverni a mellékhatással! Előfordulhat az is, hogy a betegben nem közvetlenül a gyógyszer hatóanyagával szemben alakul ki allergia, hanem a gyógyszerforma valamelyik ún. „segédanyagával” szemben. Gyógyszerallergia esetén enyhe bőrpír, viszketés, csalánkiütés megjelenésétől, azonnali életveszélyes túlérzékenységi reakcióig (anafilaxia) is számolni kell. A betegnek pontosan kell tudnia, hogy fennáll-e nála „gyógyszerérzékenység”!
Az antibiotikum hatékonysága
Nem közvetlenül mellékhatás, de említést érdemel, hogy antibiotikumok más gyógyszerrel történő együttszedése esetén azok hatékonyságát csökkenthetik vagy fokozhatják (gyógyszer-interakció). Végezetül fontos, hogy megfelelő adagolással és ideig kell szedni az antibiotikumokat, hiszen másként a kórokozó ellenálló lesz a gyógyszerrel szemben, így nem tapasztalható gyógyulás vagy a betegség súlyosabb formában jelentkezik újra. A felelőtlen antibiotikum szedés „mellékhatása” a rezisztencia terjedése, mely megnehezíti a kórokozók elleni küzdelmet.
Bélflóránk egyensúlyát számos külső hatás felboríthatja. Ilyenkor a bélbaktériumok egy része elpusztul.
Az egyensúly megbomlása után a sérült bélflóra már nem tudja ellátni eredeti feladatát, ami pl. emésztési zavarhoz vagy a szervezet védekezőképességének csökkenéséhez vezethet.
A bélflóra egyensúlyának felborulását okozó leggyakoribb veszélyforrások:
* Antibiotikumok: széles spektrumú antibiotikumok, elhúzódó antibiotikus terápia, vagy egyetlen nagy dózisú antibiotikus kezelés is elpusztíthatja a bélflóra nagy részét. Ennek következtében puffadás, hasmenés alakulhat ki.
A bélflóra egyensúlyának felborulásakor a jótékony baktériumok tömegével pusztulhatnak el, melyet kártékony baktérium fajok elszaporodása követ. A bélflóra károsodása gyakran vezethet hasmenéshez, hasfájáshoz, puffadáshoz, hányingerhez, valamint székrekedéshez.
A bélflóra egyensúlyának helyreállítására célszerű minél előbb gondolni!
A probiotikumok - a jótékony baktériumokat tartalmazó készítmények - tudományosan igazolt módon, megbízhatóan juttatják vissza a szervezetbe a jótékony baktériumokat.
A többféle baktérium törzset tartalmazó készítmények elősegítik a bélflóra egyensúlyának gyors helyreállítását.
A bél falában a baktériumok megtelepednek és helyreállítják a bélflóra működését, amely ismét képes lesz feladatát ellátni.
Csökken, majd megszűnik a hasmenés, a puffadás, nő az emésztés hatékonysága, helyreáll a vitamintermelés, a szervezet számára káros baktériumok megtelepedése és elszaporodása lehetetlenné válik, szervezetünk védekezőképessége megerősödik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!