A tanga káros lehet az egészségre?
A hüvelygyulladás:
A hüvelygyulladás és az általa okozott panaszok nőgyógyászati szempontból az egyik leggyakoribb, időnként a legnehezebb problémát jelentik a betegnek, nemritkán a gyanúsítgatások miatt a párkapcsolatra, a beteg környezetére is hatással vannak.
Egyik tünete a nők által jól ismert folyás. Nem minden folyás fertőzéses eredetű. Az alkati és hormonális eredetű fokozott váladékozást nem tekintjük kórosnak, de fizikai, kémiai behatások is a hüvelyváladék szaporodásához vezethetnek. (Különféle szappanok, dezodoráló szerek, mosószerek vagy a fehérnemű anyaga, illetve az időnként a tamponra vagy a betétre, az óvszerre jelentkező érzékenység.) Nem mondhatjuk kedvezőnek ilyen szempontból a divat diktálta szoros ruházat (pl. tanga-bugyi) használatát sem.
Egészséges állapotban is számtalan baktérium és mikroorganizmus található a hüvelyben, melyek harmóniában élnek, és védik a szervezetet a gyulladással szemben. Ha ez a harmónia megbomlik, kialakulnak a gyulladás tünetei. Az egyensúlyt befolyásolja az idegrendszer (stressz ál-
lapotok révén), anyagcsere betegségek (mint a cukorbetegség), táplálkozási szokások (túlzott szénhidrát fogyasztás), hormonális változások (menstruációs ciklus, hormonális fogamzásgátló szedése). Az oly gyakran hivatkozott uszoda vagy felfázás is az egyensúly felborulása révén okozza a panaszokat, és nem a fertőzés terjedési módja a döntő.
A hüvelybe – elhelyezkedése kapcsán – a környező bőrfelszínről, a végbélnyílás környékéről, a béltraktusból, néha a húgy-utakból különféle mikroorganizmusok juthatnak be, melyek szintén megváltoztatják a hüvely kényes egyensúlyát.
Általánosságban elmondhatjuk, hogy a folyást akkor tekintjük kórosnak, ha a mennyiség zavaró, a fehérneműn rendszeresen megjelenik, ha zöldes, sárgás, barnás-színűvé válik, ha szagos lesz, illetve ha egyéb panaszt okoz: például égés, viszketés.
A hüvelyből a gyulladásos váladék a külső bőrre jutva annak gyulladását, fájdalmas pirosságát, sebesedését idézheti elő, mely nemcsak érintésre, de vizeletürítésre is kínzó fájdalommal jelentkezhet. A hüvelyből a fertőzés a méh felé jutva a belső nemi szervek gyulladásához vezethet.
Előfordul az is, hogy a partneren is gyulladásos jelek mutatkoznak, úgymint a nemi szerven jelentkező piros pöttyök, rövid ideig tartó, közösülés után jelentkező viszketés, hámlás, vizelési panaszok, égő érzés.
Bármelyik nőgyógyászt meg lehet kérdezni, mennyire tuti a tangabugyi-használat...Bizonyára 100%-ig ajánlani fogja, ha beteg akarsz lenni :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!