Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányoktól kérdezné. M, hogy...

Lányoktól kérdezné. M, hogy milyen érzés, az első menstruáció?

Figyelt kérdés
Ma volt egy sorozatban, hogy egy lány, először menstruált, és akkor ütött szöget a fejembe a kérdés.
2011. júl. 12. 01:24
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
szar
2011. júl. 12. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Az első pár semmi különös. Nekem évekig úgy volt, hogy semmi extra, kis kényelmetlenség, de nem nagy cucc. Viszont az utóbbi 2-3 évben olyan időnként (főleg télen, amikor hidegebb az idő), mint annak, aki azt írta, hogy meg akar pusztulni tőle. Bár nekem a gyógyszer legtöbbször hat, csak egyszer volt olyan hogy injekciót kaptam (utána meg kidobtam a taccsot XD hú de szégyeltem magam...).
2011. júl. 12. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
48%
Hát, szerintem az előttem szólók túlságosan is eltúlozzák már, tudom, hogy fáj, nekem sincs olyan menszeszem, mikor ne görcsölnék, hopp egy nospa és minden okés. Enyhén szólva olyan, mintha szét akarnák rugni a medencédet Belülről. Feszít, úgy érzed annyira feszül h majd robbansz, néha meg kell állnod, hogy kicsit túllépj rajta. Ez a legkellemetlenebb része. Eleinte mindig féltem, hogy na mikor jön meg nehogy baleset legyen pl suliban vagy vmi, de manapság csak úgy gondolok rá, hogy okés, nemsokára jön, akkor egy betét és okés. Eleinte jobban jön, órákon úgyis ülsz, ha meg uszoda akkor ott a tampon. 4 éve menstruálok, 16 éves vagyok, és tényleg furcsállom, hogy 17 éves azt írja, hogy neki ennyire rossz. Ilyenkor azért látszik, hogy nem minden ember egyforma (: Szóval változó. Van barátnőm, aki 2 hétig menstruál, van akinek kéthavonta jön meg, nekem mindig 4-5 napos, és csak elején erős. Tudok vele élni, és nem félek tőle, tudom, hogy nem lesznek balesetek, ha nagyon megvan, akkor felrakok egy éjszakai betétet, ami nagyobb, mint a sima. Annyi.:D
2011. júl. 14. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
20%
kicsit szarul voltan naon görcsöltem;)
2011. júl. 15. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Tegnap 02:13: először azt írod, szerinted eltúlozzuk, majd azt, hogy látszik, minden ember más. Valószínűleg szerencsés vagy, hogy "hopp egy nospa és elmúlik". Nekem napi 4-5-6 (amennyit már nem is lenne szabad bevenni) Cataflamtol + szemenként beveszek hozzá 1 vagy 2 Algopyrint SEM múlik el a görcs. Ha neked is ennyire fájna, nem éreznéd túlzásnak a görcsoldó injekciót, hanem megváltásnak tartanád. A vérzésed mennyisége sem lehet túl katasztrofális, hogyha egy betéttel elintézed a dolgot, mert suliban úgyis ülsz. Na igen ez szép és jó, de én ha felállok akkor kb. annyi vér ömlik ki belőlem, hogy az éjszakai betétről is folyik le, mert hirtelen annyit nem bír elnyelni. Ha nem lenne tampon, meg Cataflam (amikor szerencsém van használ, de ez a ritkább), vagy görcsoldó szuri, akkor valószínűleg már elástam volna magam élve 1-1 menszeszem alatt...
2011. júl. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó: oda is írtam, hogy sajnálom azokat akik így vannak, nem értem miért kell itt pampogni, van akinek jobban megvan van akinek nem, ez a srác pedig azt kérdezte h kinek mennyire. Én válaszoltam a kérdésére, nem értem minek kell kötözködni. Azért mert neked jobban megvan, nem kell másokat letámadni, akiknek nem szokott annyira. Eléggé gyerekesnek tartom.
2011. júl. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Nekem egyedül az nem tetszett abban amit írtál, hogy eltúlozzuk. Utólag írtad persze, hogy sajnálod az ilyeneket, mégis azzal kezdted, hogy szerinted túlzás. Nem támadtalak, csak próbáltam elmagyarázni, hogy hiába tartod túlzásnak (majd beismered, hogy biztos létezik ilyen), igenis nagyon szar, ha havonta egyszer át kell ezt élned... Nem támadlak, te se támadj engem, csak tisztáztam a dolgot.
2011. júl. 16. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Köszi az eddig érkezett válaszokat. Most olyan lelkiismeret furdalásom van, hogy azt elmondani nem lehet, de nem tudom, miért.

Tudom, hogy, egyszer már irtam, meg hogy nem mentek vele semmire, de én nagyon sajnálom...

Ez most akkor, egyszerre áldás, és átok!?

2011. júl. 16. 01:08
 19/25 anonim ***** válasza:
56%

Néző pont kérdése. :)

Az hogy lehet gyermekünk és tudunk szülni szerintem feledteti ezt a sok problémát ami vele jár.

14/L

2011. júl. 21. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Kérdező, azért ne legyen lelkiismeret furdalásod, te nem tehetsz róla! :) Viszont tény, hogy sok pasi nem érti meg, hogy azokon a napokon miért viselkedünk máshogy. Annyi a lényeg, hogy ha már nem tudtok segíteni rajtunk, legalább fogadjátok el, hogy ingerlékenyebbek vagyunk.
2011. júl. 21. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!