Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitöl lehet rendszeres 1-2...

Mitöl lehet rendszeres 1-2 vagy akár 3 hét menstruáció késés?

Figyelt kérdés
2011. jún. 30. 07:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Még nem állt be rendesen vagy egyszerűen nálad így van. Ha nem szedsz fogamzásgátlót elég ha 5 hetente jön meg ha más panaszod nincs.
2011. jún. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az előttem írónak igaza van. Amúgy nálam is ez a helyzet... annak ellenére, hogy nekem már régen be kellett volna állnia, néha eléggé össze-vissza van.

De semmikép ne szedj fogamzásgátló tablettát erre, mert ha később mégis abba akarod hagyni, még rosszabb lesz!


21/L

2011. jún. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Első, te orvos vagy? Hülyeségeket írsz, és ráadásul mások egészségével játszol. Attól, hogy esetleg NEKED személy szerint azt mondták (vizsgálat után), hogy nem gond, ha később jön meg, az nem garantálja, hogy a kérdezőnél sem gond.

-----

Igaz, hogy normálisnak tekinthető a rövidebb és hosszabb ciklus is, ha RENDSZERES. Ha valakinek 1-2 vagy 3 hetet késik, az NEM rendszeres. Rendszeres az, amikor valakinek MINDIG 33-35 napra jön meg.

Látatlanban nem lehet megmondani, mi a probléma. Ha még csak 1 (esetleg 2) éve menstruálsz, valóban LEHET, hogy nem állt még be. Ha ennél régebben, akkor már be kellett volna állnia. Ha meg mostanában "romlott el" és eddig rendszeres volt, akkor 100%, hogy valami áll a háttérben.

Lehet (sőt valószínű), hogy valamiért nincs peteérésed. Lehet hormonzavar miatt, de lehet pl. policisztás petefészek (PCOS) miatt is.

Mindenképpen orvosi vizsgálatot igényel a dolog. Tessék utánajárni, nehogy meddőség legyen a vége.

2011. jún. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
29 éves vagyok,szóval!Eddig szinte napra pontosan jött meg.Úgy kezdödött a történet hogy tavalyi évben elég sokat fogytam.30kg-ot.És hónapokig nem menstruáltam,voltam orvosnál nem volt peteérésem.Elvileg.És akkor az orvosom szerint csodamódon teherbe estem,védekezés mellett(nem gyógyszer,annak ellenére hogy szerinte nincs peteérésem.A babát nem tarthattam meg egészségügyi okok miatt ezért terhesség megszakitásom volt.És azóta rendszertelen vagyis állandóan késik.
2011. jún. 30. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!