Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Megint bepisiltem éjjel, hova...

Megint bepisiltem éjjel, hova menjek szégyenemben? 43/L

Figyelt kérdés
Már évek óta este rettegek mert hetente 1-2 szer szabályosan bepisilek. Van olyan hogy 2-3 hétig semmi gond de olyan is van hogy hetente 3-szor is megtörténik. Nappal semmi bajom, a gátizmaim rendben vannak de éjjel mintha ki lennék kapcsolva. Ma reggelre megint megtörtént ,nem elég hogy nagyon erősen menstruálok is, annyira átáztam hogy a térdemtől a nyakamig mindenre jutott. Annyira szégyenlem magam , a gyerekek még alszanak de a férjem nagyon nem örül a látványnak meg annak hogy reggel kicibálom a lepedőt alóla. Nem tudom mit csináljak, van amikor hetekig nincs gondom. Ma reggel a férjem azt mondta hogy jobban tennéd ha estére bepelenkáznád magad, hát ezt is meg kell élni....
2011. jún. 13. 07:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem keresel fel egy orvost? Ez nem olyasmi,amit te otthon tudsz kezelni!
2011. jún. 13. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A férjednek valahol igaza van, csak ezt kevésbé paraszt módon is meg lehetne mondani.


Minél hamarabb menj el orvoshoz, mert neked nem a gátizmaiddal van a gond, hanem a hólyagzáróval. A doki szerintem fog segíteni, ha van egy kis esze, kivizsgáltat, és tornára is ad javaslatot.


De ha téged zavar, akkor miért nem teszel ellene? Komolyan nem értelek, már rég dokihoz kellett volna menned. Valahol a férjedet is megértem, mert én sem örülnék, ha a párom rendszeresen összepisilné az ágyat, orvoshoz meg cs.szne elmenni.

2011. jún. 13. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Sajnos az inkontinencia egyre inkább népbetegségszámba megy. Mivel fiatal vagy még, így jó eséllyel ki tudsz jönni belőle. Ha mással nem, először olvasgass a neten a témában.
2011. jún. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem ott már matracot is kéne cserélni! Biztos nem aludnék egy ágyban veled!
2011. jún. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

Utolsó: Te egy paraszt vagy! -.-"



Kérdező!

Mindenképpen menj el orvoshoz, az orvos előtt nincs mit szégyelleni! Az egészséged legyen a fontos, ne az, hogy ki mit szól, másnak meg nem kell tudnia. A férjed kevésbé bunkó módon is közölhette volna ezt veled.

2011. jún. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Egy nőgyógyászt kellene felkeresned, ő el fog irányítani a megfelelő helyre. Okozhatja a hólyag záróizmának gyengesége, vagy a méh tartó szalagjainak meggyengülése, de lehet idegrendszeri oka is. Lehet, hogy elég lesz gyógyszeres kezelés, vagy intimtorna, rosszabb esetben műtét, de ez annyira "népszerű" probléma, hogy kár lenne emiatt szégyenkezned. A szülés miatt - meg az évek során sajnos magától is - gyakran alakul ki inkontinencia, nehogy a párkapcsolatod lássa kárát.
2011. jún. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ez annyira kellemetlen, én biztosan addig nem tágítanék az orvostól, amíg nem ad rá gyógyszert.Valami szervi dolog, lehet, de én az idegi eredetű problémát sem zárnám ki.


(43/L???

Szerintem NŐ, de mindegy.)

2011. jún. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha szervi probléma nincs, akkor pszichés eredetű.

Amúgy meg igen, nem megoldás, de a pelenka hasznos lehet, még mindig kevésbé kínos, mint összepisilni magad. :(

Járj el intim tornára.

(és sztem is nő vagy, azért férjjel, gyerekekkel lány? :) na nem mintha nem lenne mindegy, bocsi. )

2011. jún. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nekem nem inkontineciám van, legalábbis nem a szokványos, a második gyerekem szülése után volt nekem is hogy nem jutottam el a WC-re és bement egy pár csepp vagy ha hirtelen mozdultam akkor is voltak balesetek. De ennek már 5 éve, csináltam gátizom gyakorlatokat és helyre jöttem.

Ami most van nekem sokkal kinosabb, mert nem kiszámitható , az inkontinenciát lehet kezelni és addig is amig kigyógyulsz használhatsz inkontinencia betétet . Ami nekem van most nem nagyon kezelhető, mert van olyan is hogy 2 hétig nem történik meg. Tudom hogy pelenkát kéne hordjak de az hogy magyarázzam meg a 5 éves lányomnak meg a 15 éves fiamnak meg persze a férjemnek... meg önmagamnak...

2011. jún. 13. 17:25
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát, pont ezért nem hagynám egy percig sem.A férfiak hajlamosak ilyenért megundorodni a nőtől.
2011. jún. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!