Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló ilyen tapasztala...

Fogamzásgátló ilyen tapasztalatok mellett?

Figyelt kérdés

Anno 16 évesen írtak fel először Belara-t, másfél hónap alatt 7 kilót híztam anélkül, hogy többet ettem volna, kevesebbet mozogtam volna. (Kérem a válaszolókat, hogy a "tablettától nem lehet hízni" jellegű válaszokat mellőzzék, hisz a legtöbb kérdésben kiderül, hogy de, igenis lehet hízni.)

Akkor abbahagytam a gyógyszer szedését, elvoltam nélküle. A probléma azonban főleg a menzeszemmel van, ugyanis az első napon annyira görcsölök, hogy hajlamos vagyok ájulásra, hányásra. Egyszerűen megelégeltem azt, hogy ennyit kínlódom (semmilyen szervi gondom nincs), és azon gondolkodom, ideje lenne újra elkezdeni tablettát szedni. Ám ahogy látom most sincs bevált termék, ami senkinél nem okozott volna pl. hízás mellékhatást, pedig arra már nagyon nem lenne szükségem. Van valakinek valami ötlete? A Nuvaringet nem találom túl vonzónak, és sokak mellette is híztak. Mindenképp elmegyek majd dokihoz, hisz biztosat ő tud majd, de érdekelnének itteni vélemények is. Ki mit szed, mióta, mellékhatásokkal hogy áll (hízás, libidócsökkenés, fejfájás), mennyibe kerül háromhavi adag, stb.

Köszönöm!


2011. jún. 9. 18:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát nekem van egy rossz tapasztalatom a Diane 35-el. Olyat soha nem szednék megint. (rosszullétek,görcsölés stb.) Most Jangee-t szedek, ez nagyon jó, de híztam tőle. Ami nekem jól jött :D Szóval igazából én csak abban tudok tanácsot adni hogy milyet ne :)
2011. jún. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Általában aki érzékeny a tablettákra, azoknak semelyik nem válik be. Inkább vizsgáltasd ki magad, hogy mi lehet az oka az erős görcsöknek.
2011. jún. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

hú ez durva, hogy ilyen rosszul vagy tőle, nagymamám is mindig elájult...

az az igazság, hogy ha elmész felíratni fogamzásgátlót, csak magánorvosnál érdemes, ő ugyanis annyit keres, hogy megmondja neked a frankót.

és a Jánosba mentem, olyan fajtát írtak fel, amit el sem kezdhettem szedni, csak nem kérdezték, hogy van-e migrénem, mert hogy migrénesek nem szedhetik...


Szóval nem tudom, belőled mit váltana ki, de én Lindynette 20-at szedek, a barátnőm is most váltott át rá a Jasminelle-ről, és bevált idáig!

Én nagyon hajlamos vagyok a hízásra, de nem vettem észre, hogy direkte a lindynette-től híztam volna...

Ebben az a jó, hogy nagyon alacsony a hormontartalma...


De azért nem akarom Rád tukmálni, a tuti az, ha nőgyógyászt kérdezel!:)

(de mondjuk kikérheted a véleményét a lindynette-ről...)

2011. jún. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"csak nem kérdezték, hogy van-e migrénem, mert hogy migrénesek nem szedhetik... "


Migrénesek semmilyet nem szedhetnének.

2011. jún. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
kedves utolsó, ezt meg honnan veszed?:) csak nem orvosi diplomád van? és miért is nem szedhetnének?
2011. jún. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Akkor így mondom: A nőgyógyászom szerint olyan nőnek egyáltalán nem szabadna tabit szednie, aki migrénes.
2011. jún. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én Qlairát szedek több, mint egy éve. Semmiféle mellékhatást nem tapasztaltam. Az ára viszont kicsit húzós. 3havi adag olyan 9-10 ezer körül van.
2011. jún. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, ment a zöld. A Lyndinette 20-ról meg a Yasminelle-ről hallottam pozitív visszajelzéseket, hogy ezekben a legkevesebb a hormon. Persze teljesen emberfüggő, mindenkinek más válik be. :)

Igen, tényleg nagyon szenvedős a dolog, anyukám is így volt vele, amíg meg nem szülte az első gyermekét. Utána normalizálódott a dolog. Érdekes, hogy a nővérem nem hajlamos hízásra, így ő egyébként sem hízott a tabitól, míg anyukám (akinek sikeresen örököltem ezen génjeit) alapjáraton hízékony, így ő a tablettától is hízott. Szóval attól tartok, hogy semmi nem válna be. Majd megpróbálok beszélni az orvossal, hátha figyelemre méltat és nem veszi tolakodásnak a kérdéseim. :)

2011. jún. 10. 10:52
 9/12 anonim ***** válasza:
Én viszont pont a Lyndinette 20-tól voltam így, ahogy te, hogy a semmiből felröppent 7-8 kiló. Mellesleg olyna szörnyű migrént okozott a 3. levél végén, hogy majdnem le kellett miatta mondanom az 5 éves érettségi találkozómat, végül úgy tudtam elmenni, hogy volt az arcomban vagy 3 Quarelin de még úgy is zsibbadt a fejem. Akkor 3 fázisosra váltottam, az orvosom azt mondta, hogy ez a hormonokra érzékenyeknek javasolt gyógyszertípus. Ennél nem híztam tovább szerencsére és a migrénem se annyira elviselhetetlen (nekem mindig a 7 napos szünetben fáj a fejem). Az a lényeg, hogy olyan gyógyszer nincs, ami tuti recept a hízás meg az egyéb kellemetlen mellékhatások ellen, hiszen láthatod, más a Lyndinettét dicsérte, én meg pont attól készültem ki. Amit most szedek egyébként az a neve, hogy Milligest.
2011. jún. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A lindynettéről én se tudok túl sok jót mondani.Fájt a mellkasom,alig kaptam levegőt.Görcsölt a fejem.Rosszul voltam.6 szemet szedtem el,de elég is volt:S
2011. jún. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!