Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 3hónapig kimaradt a vérzésem....

Diabla kérdése:

3hónapig kimaradt a vérzésem. Ebben a hónapban megjött 3hete most viszont nem akar elmúlni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2011. máj. 31. 09:32
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Ballagj el nőgyógyászhoz sürgősen.
2011. máj. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Nőgyógyászat. Minél hamarabb.
2011. máj. 31. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Azonnal nőgyógyász! Nem is értem, eddig miért nem mentél. Komoly bajod is lehet belőle, úgyhogy ne várd meg a holnapot, irány a doki!
2011. máj. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Sürgősen menj nőgyógyászhoz, ezzel nem szabad játszani, ha félsz hívd el anyud, ha olyan viszonyban vagytok esetleg bnőd.
2011. máj. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat, de a 3hónapban is rendszeresen jártam.. sajna érdemlegesen már arra sem tudtak pozitív mondani amiért késett csak a sok pénzem bánta így is úgy jött meg h szolizni kezdtem , mert az vérbőséget okoz pár alkalom volt csak és alkalmanként csak pár perc szóval kicsit besokkaltam a dokiktól
2011. máj. 31. 10:42
 6/21 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, én világ életemben SZTK-s rendelésre jártam, soha egy fillérembe nem került és mindig tudtak segíteni, pedig nekem is sok baj volt a vérzésemmel.


Szóval szerintem nyugodtan menj el SZTK-s nőgyógyászhoz, az nem kerül semmibe. Annál mindenesetre előrébb leszel, mintha csak várod, hogy elmúljon. 10 nap felett nem szabad, hogy vérezzen, ilyenkor vagy gyógyszerrel állítják el, vagy súlyosabb esetben e.ü. kaparással. (Utóbbit persze nagyon durva vérzés esetén csak)


Mindenképpen kéne egy komolyabb kivizsgálás, ultrahanggal, vérképpel, hormonvizsgálattal.


De tulajdonképpen mit vizsgáltak eddig rajtad? Milyen kezelést javasoltak?


26/N

2011. máj. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
labor, ultrahang, rákszűrés , nőgyógyvizsgálatok gyakorlatilag mindent és mindig azt a választ kaptam a leleteim normál értékeket mutatnak, de akkor nem értem hónapokig miért nem volt mensim , most meg miért van 3hete
2011. máj. 31. 11:30
 8/21 anonim ***** válasza:

A "labor" önmagában még nem jelent semmit. Azon belül kell, hogy legyen hormonvizsgálat. Nyilván nincs peteérésed, ha nem menstruálsz, tehát ki kéne vizsgálni, hogy miért nincs. (pl. pajzsmirigy elégtelenség, magas prolaktin szint, inzulin probléma, tesztoszteron probléma, stb. stb.


Kéne belgyógyászati kivizsgálás is, hasi UH, terheléses cukorvizsgálat.


A rákszűrésnek nincs közvetlenül köze ahhoz, hogy miért nem menstruálsz, az csak a rutinvizsgálat része.


Amikor én vérzéskimaradassal mentem SZTK rendelésre, alaposan kivizsgáltak (nőgyógyászatilag, belgyógyászatilag egyaránt).


/OFF A történeted megerősít abban, hogy magánredelésen a pénzünkért nem feltétlenül kapunk jobb ellátást, sőt. (Saját és ismerősi tapasztalataim alapján különösen igaz ez a nőgyógyászatra és a fogászatra.)/


26/N

2011. máj. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Ja és még annyi, hogy a "leletek normál értéket mutatnak" nem egyenlő azzal hogy megfelelően működsz! Pl. hormonvizsgálat esetében nálam is minden hormonérték beleesett a referencia tartományba MÉGSEM volt sem peteérésem, sem vérzésem, mert hiányzott az az a hormonszint emelkedés és csökkenés, ami a ciklus működtetéséhez (peteérlelés, tüszőrepesztés, méhnyalkahártya leválása) kell.


Szóval szerintem irány az SZTK, hátha ott foglalkoznak is veled!


26/N

2011. máj. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat elmegyek az SZTK BA
2011. máj. 31. 12:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!