Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy működnek a terhességi...

Hogy működnek a terhességi tesztek?

Figyelt kérdés

Tudom kimutatja a vizeletben a HCG hormont,de én azt akarom megtudni,hogy mi a működési alapja?

Mi van a tesztcsík felületén ami miatt kimutatja?


2011. máj. 26. 14:42
 1/6 A kérdező kommentje:

Keresgéltem...Ezen a módon?

A vizeletminta a tesztcsík nedvszívó felületén keresztül, a menbránfelületen felszívódva éri el a tesztzónát. A tesztzónában színezett anti hCG antitestek megkötik a hCG molekulákat, egy elszíneződött antitest-antigén komplexet alkotva. A biokémiai reakció jól látható rózsaszín-piros csíkot hoz létre a Teszt Zónában (T), jelezve a pozitív eredményt. A Kontroll Zónában (C) található semleges összetevők a teszt megfelelő működését jelzik, egy rózsaszín-piros csíkot hozva létre.

2011. máj. 26. 15:26
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen
2011. máj. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
áá értem,vajon ezekkel az antitestekkel mi történik, ha nincs hcg a vizeletben?
2011. máj. 26. 15:37
 4/6 anonim ***** válasza:

semmi, nincs ami hozzájuk kötődjön, azaz hcg molekula, ami hozzá tud kötődni.

Így nem jön létre az a komplex, amitől elszíneződne

2011. máj. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Teszt rész:

Rá van kötve a felületére egyfajta antitest és van rajta szabad antitest. Ezek csak akkor tudnak összekapcsolódni, ha van HCG molekula, ami hidat alkot közöttük.

Tehát a HCG hozzákapcsolódik a felületre kötött antitesthez, a HCG-hez pedig hozzáköt a szabad antitest. Ha ez megtörténik, akkor színreakciót ad.


A kontroll rész felületére pedig egy másik fajta antitest van kötve, ami közvetlenül, HCG nélkül is össze tud kapcsolódni a szabad antitestekkel, és így színreakciót adni.


[link]

2011. máj. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

értem, köszi!Ez a kép nagyszerű,értem!

Olvastam,vannak olyan tesztek amik hibásak.Akkor azzal mi lehet a gond,már csak erre lennék kíváncsi.

Vagy rosszul csinálja az illető vagy nincs rajta ez az antitest gondolom megfelelően..?

2011. máj. 27. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!