Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van vajon összefüggés a...

Van vajon összefüggés a menstruációm és a rosszullétem között?

Figyelt kérdés
Lehet hülyeség amit irok,de kiváncsi lettem.Pár hónapja kezdődött a szülésem után 5 hónappal.Egyszer lehajoltam,rosszul lettem,elkezdett zúgni,csengeni a fülem,közben rám jött egy szédülés,egyensúly zavar féle.pár percig tartott,majd elmúlt.Azóta minden hónapban egyszer van ilyen.Most tünt fel,ahogy utána számoltam,hogy az utolsó 2 rosszullétem mindig 4 nappal azelőtt volt hogy megjött volna.Szerintetek van köze hozzá,vagy csak véletlen egybeesés?Amúgy voltam már ezzel a fülészeten,és idegorvosnál is,mindent rendben találtak.A fülész szerint szorongás,okozza.Sajnos emiatt a rosszullétek miatt,elkezdtem szorongani is.
2011. máj. 23. 12:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Én kb. 10 éve szédelgek:-) A vérnyomásom miatt, nem vészes, megszoktam. Menstruáció előtt pár nappal van, hogy csak ülök, de elkezdek szédelegni így is, pár pillanat múlva elmúlik.
2011. máj. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Menstruáció előtt pár nappal valamelyik hormon szintje nagymértékben lecsökken.Úgy emlékszem, a progeszteroné.A hormonszint ingadozása az erre érzékenyebbeket természetesen jobban megviseli és lelki,testi tüneteket okozhat.Én úgy gondolom, hogy te ezt érzed meg ilyenkor.

Nekem pontosan 6 nappal a mensi előtt szokott rosszullétem lenni.Csak kb fél óráig tart.Pánikszerű tüneteket tapasztalok.Gyorsan ver a szívem, hallom a szívdobogásom a fülemben,felmegy a vérnyomásom és nagyon szorongok.Ezek a napok általában kellemetlenebbek.

2011. máj. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Gondoltam, bemásolom neked, hátha segít...Amit itt leírnak, akkor is érvényes lehet, ha nem vagy pánikbeteg.



"A pánik általában rosszabbodik a menstruációt megelőző időszakban.

Az ovuláció után a meg növekedett progeszteronszint (női nemi hormon) krónikus hiperventillációt stimulálhat (ami növeli az oxigén szintet). Három nappal a menstruáció előtt a progeszteronszint hirtelen leesik, ezzel megnövekszik a széndioxid szint a vérben, és lényeges különbség alakul ki a megelőző szakaszhoz képest.

Halbreich premestruális lehangoltságot mutató nőket tanulmányozott, és náluk volt a legmagasabb a progeszteronszint, majd a legnagyobb mértékű a csökkenés a lehangoltsági időszak kezdete előtt. A legsúlyosabb tünetek a progeszteroncsúcs utáni csökkenéskor voltak.

A premenstruális és a szülés utáni lehangoltság és depresszió közös útja a hirtelen, drasztikus progeszteron csökkenés, ami egyben széndioxid szintnövekedést okoz, előidézve a széndioxid érzékenységet. Backstrom és Hammarback azt találták, hogy azokat a nőket jellemzi súlyosabb premenstruális szindróma, akiknek nagy az ösztrogén (női nemi hormon) és progeszteron ingadozása. Az ovuláció blokkolása csökkentette a premenstruális szindrómát. "

2011. máj. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Húúú köszi szépen a válaszokat!Komolyan csak egy tipp volt,de érdekes hogy lehet tényleg emiatt van?Az az igazság hogy szülés után megmütöttek pajzsmiriggyel szeptemberben,és októbertől kezdődtek ezek a tüneteim.Ettől elkezdtem szorongani,és kialakult ez a hülye pánik féleség.Holott lehet tényleg "csak "erről van szó.De akkor lehet ez a hirtelen fülzúgás,egyensúlyvesztés ettől?Komolyan irni fogom most már,de az áprilisi és a májusi rosszullét pont mindig 4 nappal mensi előtt volt.Hétfőn megyek vissza a neurológiára,visszaviszem a nyaki doppler leletet,ahol ugye semmit se találtak,és rákérdek a doktornőtől.
2011. máj. 23. 16:22
 5/5 anonim ***** válasza:
Miután a pajzsmirigyed megműtötték, már máshogy működik és ez a megváltozott működés is okozhat ilyen tüneteket,mivel közrejátszik a hormonrendszer működésében.
2011. máj. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!