Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló abbahagyása...

Fogamzásgátló abbahagyása után? Mi az összefüggés?

Figyelt kérdés

Nuvaringet használtam, de átmenetileg abbahagytam a gyanított mellékhatások miatt.

Két hete nem használom, viszont a mellem látványosan megnőtt. Terhes biztosan nem vagyok, hízni se híztam. Lehet attól, hogy abbahagytam?

Fejlődésben sem vagyok már vagy 10 éve, így ez se lehet az ok.


2011. júl. 2. 07:44
 1/10 anonim ***** válasza:

A nuvaringnek jóformán nincs mellékhatása, kár volt abbahagyni a "gyanított" mellékhatások miatt.

Az abbahagyástól kizárt, hogy ilyen tüneteid legyenek, valami más áll mögötte.

Ha szexelsz, akkor SOHA nem lehet kizárt a terhesség, jobb, ha elmégy orvoshoz. Már csak azért is, mert ha NEM terhesség, akkor valami más gond lehet, föként hizás nélkül. Ha egy felmött nönek megváltozik a melle, az komoly baj jele is lehet.

2011. júl. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kondomot használunk, mióta abbahagytam, az pedig kukába dobás előtt ellenőrizve van, tehát komoly csoda kellene, hogy így teherbe essek.
2011. júl. 2. 08:37
 3/10 A kérdező kommentje:

Egyébként van mellékhatása, nekem nullára vitte a libidómat. Mióta abbahagytam, sokkal jobb a helyzet.

De nekem is onnan jött az ötlet, hogy a neten meglepően sok hasonló panaszt láttam. Gondoltam, kipróbálom és úgy tűnik, tényleg ez okozta.

2011. júl. 2. 08:39
 4/10 anonim ***** válasza:

Minden fogamzásgátlónak, ami hormonális, VAN mellékhatása.

Bizonyítottan csökkentik a libidót, hüvelyszárazságot okozhatnak, hajlamosít a gombás fertőzésekre. És ezek csak az enyhe mellékhatások, sajnos egyeseknél súlyosabbat okoznak.

Szóval jól tetted, hogy leálltál erről a méregtől.

A mellnövekedés nekem ciklustól is függ. Ciklus közepén egy kicsit nekem is nő, akkor lesz érzékenyebb is.

Szerintem ezzel még semmi gond nincs, figyeld folyamatosan.

Ha tényleg rendellenesnek érzed, akkor érdemes a saját megnyugtatásod érdekében elmenni egy orvoshoz.

Ha egyébként egyszerre nőnek, azaz nem azt vetted észre, hogy az egyik lett nagyobb, akkor szerintem pláne nincs ok aggodalomra.

Most hagytad abba a Nuveringet, szép lassan beindul a saját természetes működése a szervezetednek.

2011. júl. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hormonalis fogamzasgatlotol nohet a mell,nekem is megnott.Miutan abbahagyod a hormonok egy darabig meg a szervezetedben vannak es okozhatnak mellnovekedest.Ez teljesen normalis.
2011. júl. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy peteérésed van, és amiatt nőtt egy kicsit?


(Egyébként abban igazat adok az előttem szólónak, hogy MINDEN hormonális fogamzásgátlónak LEHET mellékhatása. Baromira utálom, mikor azt mondják, hogy nem lehet, csak azért, mert ő épp nem tapasztalta...)

2011. júl. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék, én csak örülök a növekedésnek :) De abban a hitben voltam, hogy ez csak új fogamzásgátló szedésénél jelentkezik a "hormonlöket" miatt. A természetes ciklusomat kb 15 éve nem láttam, így most kísérletezem azt is ki, hogy egyáltalán hány napos lehet, de zsenge kamaszkoromból 30-33 rémlik.
2011. júl. 2. 13:07
 8/10 anonim válasza:
A kérdezőtől szeretném megkérdezni, hogy mennyi ideig használtad a nuvaringet, és miután abbahagytad nem volt gondod? Úgy értem a menzeszed nem jött össze-vissza? Én most szeretném abbahagyni 3 hónap használat után, de kicsit félek, mert most megyünk nyaralni, és izgulok, nehogy legyen barnázás vagy menzi. Remélem olvasod még!
2011. aug. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

3-4 évig használtam. Az első menzeszem 34 napra jött meg, azóta 28-ra. Nem volt vele gond, egyedül az zavaró, hogy nem annyira pontosan jön meg. Nuvaringgel szinte órára pontos volt, most 1-2 nap csúszás benne van a pakliban, így néhány napig óvatoskodnom kell.

De ezt leszámítva semmilyen változást nem tapasztaltam. A mellem még mindig nagyobb egy kicsit, aminek mérhetetlenül örülök, csak nem értem :)

2011. aug. 23. 21:45
 10/10 anonim válasza:
Köszi a választ!
2011. aug. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!