Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nyugaton ökológiai okok miatt...

Nyugaton ökológiai okok miatt sokan visszatértek a mosható betétekhez. Menyire kényelmes, egésséges és biztonságos ezek használata ( pamut betét, géz, vatta) ha nagyon bő a vérzésed?

Figyelt kérdés
2009. márc. 12. 21:06
 1/9 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem ez lenne az utolsó, amit ökológiai okokból lecserélnék. Kényelmetlen, egészségtelen és nem biztonságos.
2009. márc. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
32%
teljesen egyetértek..cseppet sem higiénikus,fertőzésveszélyes,minden,csak nem komfortos.
2009. márc. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
17%

Ezt az uj informaciot te talaltad csak ki, ugye?

Nem, senki nem tert vissza, de gondolom te akarsz visszaterni csak, ugye? Hat inkabb ne tedd. Inkabb fogd meg a penzt mason, de ne a veres cuccokat mosogasd. Es a mososzer, viz nem draga?

Felejtsd el, vegyel vattat, betetet!

2009. márc. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
42%
Hát kényelmesség szempontjából biztos , hogy nagyon kényelmetlen, gondolj csak arra, h régen a betétek előtt vattát használtak, az is nagyon kényelmetlen lehetett. Biztonságosnak szintén nem lehet nevezni, szerintem az átvérzésre nagy esély van. Az egészségességét nem vitatom, hiszen pl nekem is textilpelenkám volt, anyu mosta vasalta kifőzte, és soha nem volt pelenkakiütésem se más bajom. Viszont először oldjuk már meg a műanyag zacskók meg egyéb sokkal károsabb anyagok kérdését. Azok sokkal több kárt okoznak szerintem.
2009. márc. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
29%
Az egészségen és a higiénián semiképpen se spórolnék. Bármilyen kis baci bennemaradhat, ha nem megfelelően tisztítod a mosható fajtát. A gézt, vattát szintén nem tartom elég sterilnek. Nekem nem lennének kényelmesek, mert én csak tampont használok. Egyébként meg nem tudod az agész világot egy betéttel megváltani.
2009. márc. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
61%
Ez érdekes téma. Pont valamelyik nap beszéltük a kolleganővel (mindketten környezetvédelmi szakemberek vagyunk), hogy akkor most mi jobb: műanyag hulladékot termelni, vagy nagymennyiségű, erősen terhelt szennyvizet, amelynek a tisztítása is nagyon költséges és energiaigényes? És tudjátok mit? Nem jutottunk dülőre. Az egyik jobb egy szempontból, a másik más szempontból. És rosszak is, ugyanígy.
2009. márc. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%
És mi van akkor, ha sem műanyaghulladékot, sem erösen terhelt szennyvizet nem állítotok elő?
2009. márc. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%
Az majd menopauza után.
2009. márc. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8%

Kedves kerdezo, megkerdezhetem, hogy melyik nyugati orszagra gondoltal? Mert en is kulfoldon elek, es oszinten mondom itt modernebb dolgokat lehet venni mint otthon a mensis napokra.

Meghogy mosogatjak a betetet nyugaton:)))))

2009. márc. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!